Від яких напоїв краще відмовитись вагітним: поради

Від яких напоїв краще відмовитись вагітним: поради
Зміст:

Вагітність для більшості родин є довгоочікуваною подією. Майбутні мами відвідують різноманітні тренінги, курси, читають літературу “Як стати хорошою матір’ю”, роблять все можливе, аби малюк зростав здоровим. А люблячі чоловіки, звісно, допомагають пройти цей шлях разом. Жіночий організм в цей час дуже вразливий та постійно змінюється, що може впливати на подальші місяці вагітності. Різка зміна настрою, смаків, поглядів на життя: важливо зрозуміти, що можна, а що небажано вживати у цей період. Дотримання правил збалансованого харчування дають можливість залишатись в тонусі та здоровою. У цій статті Ви зможете знайти відповіді на питання “Які напої НЕ можна пити вагітним?”.

Небезпека алкоголю

У звичайному житті алкоголь дуже непередбачувана річ, тому під час вагітності та лактації від нього точно треба відмовитись. Він може негативно вплинути на розвиток мозку й інших органів немовляти. Як наслідок у плода можуть бути фізичні або неврологічні зміни: порушення координації, проблеми з мовою, поганий розвиток судин дитини, порушення соціальної адаптації, поведінки, навчання. У медицині навіть існує діагноз такого впливу — фатальний алкогольний синдром (ФАС). Відставання у рості, аномалії обличчя, серцеві проблеми.

Вагітність – це критичний період для розвитку ембріона та плода. Також вживання алкоголю може збільшити ризик передчасних пологів, низької ваги новонароджених. Найбезпечніший підхід – це утриматися від споживання алкоголю на всіх етапах вагітності, навіть у перший триместр, коли органи та системи дитини формуються найбільше. Якщо у вас є сумніви чи питання, консультуйтеся із своїм лікарем для забезпечення здоров’я матері та майбутнього малюка. 

Кава, та її протипоказання

Ретельно треба слідкувати за продуктами, в яких міститься кофеїн. Це кава, какао та шоколад. На період вагітності дозволено вживати приблизно 200 мг/день (близько двох класичних чашок). Тому перевіряйте яким способом заварюєте каву. Якщо жіночий організм отримає більше, ніж пару горняток кави, то існує ймовірність переривання вагітності. Кофеїн значно тонізує матку, що ризиковано при виношуванні плоду. Краще випити одну каву зранку, якщо дуже хочеться, або взагалі відмовитись задля здоров’я малюка! Найголовніше — консультація з Вашим гінекологом, тому що все індивідуально. Можливо у вас знижений тиск, і натуральна кава на початку дня буде вашим порятунком.

Чи є користь від чаю?

Як відомо, кофеїн міститься і в чаях. Його також можна вживати в малих кількостях, треба зважати на спосіб приготування та вид чаю. Варто бути обережним із трав’яними чаями, більшість з них створює негативні наслідки: 

  • скорочення матки;
  • кровотечу;
  • підвищення ризику викидня;
  • посилює частоту серцевих скорочень малюка;
  • забирають корисні мінерали в організмі мами й плоду.

До прикладу, це чай зі звіробою, женьшеню, м’яти болотної, і багато інших. Також чорний, зелений, з бергамотом, екзотичні чаї мають в собі енергетичні елементи та кофеїн, що не бажано вагітним. У певних кількостях можна спробувати чай із перцевої м’яти (від нудоти), кульбабового листя (елементи калію).

Звісно, це не всі види, тут треба розбиратись детальніше та з консультаціями лікарів. Якщо пити не кожного дня, або десь по одній чашці в день, то можна побалувати часом залишитись наодинці з собою і напоєм. Але щоб не ризикувати, не вираховувати скільки ви вже випили і скільки ще можна, краще відмовитись від такого задоволення. Довіряйте лише своїм відчуттям та медичним спеціалістам.

Енергетичні та газовані напої 

Для організму людини енергетики в будь-якому випадку некорисні, а для вагітних, до того ж, й небезпечні. Містять кофеїн, вони можуть спровокувати маленьку вагу немовляти та викидень. Енергетичні речовини можуть бути в екзотичних екстрактах чаїв. Тому велика порада: завжди поцікавтесь складом перед вживанням.

Газовані напої можуть містити кавову кислоту та цукор, а також штучні добавки. У великих кількостях цукор може призвести до збільшення маси тіла та інших проблем із метаболізмом, що повпливає на дитину. Газовані напої можуть також викликати відчуття розтягування шлункового мішка, що може бути неприємним під час вагітності.

Загальні рекомендації: що можна пити та робити

Вагітним жінкам часто рекомендується споживати достатню кількість води, оскільки вона важлива для гідратації тіла та правильної роботи всіх систем. Вода не має калорій і є безпечним варіантом для пиття під час вагітності. Але ні в якому разі не піднімайте бутлі води власноруч! 

  1. Найкращий постійний напій — це чиста бутильована негазована вода. Існує окрема вода для вагітних, безпечна, якісна, з усіма держнормами. На початку рекомендують вживати близько 2-2,5 літрів на день, приблизно у середині II триместру зменшуємо до 1-1,5 літра. Уникаємо набряків.
  2. Також слід нагадати про свіжі та пастеризовані соки. Вони є добрим джерелом вітамінів та мінералів, але уникаємо великої кількості цукру. Обираємо без додаткового підсолоджувача.
  3. Цитрусові для підвищення імунітету, позбавлення судом, зниження токсикозу.
  4. Пастеризоване молоко. Тут також обережно, хоч і корисно, але тільки після консультації з гінекологом.
  5. Регулярна фізкультура. Звісно, що помірна. Якщо ваш гінеколог впевнений, що це корисно, і ви не маєте протипоказань, то сміливо спробуйте йогу, пілатес, або групові заняття вагітних (можна піти з чоловіком). 
  6. Більше гуляти на свіжому повітрі. 
  7. Робіть те, що робить вас щасливою. Насичуйте організм позитивними вібраціями. Хтозна, можливо і малюк, як підросте, буде любити те саме.

Багато хто боїться нашкодити своїй дитинці, переживати — це нормально. Просинаються материнські інстинкти! Завжди перевіряйте якість продуктів, відсутність небажаних речовин, слідкуйте за дозуванням та частіше посміхайтесь! Ну і наостанок, фраза, яка звучала вже купу разів: “Обовʼязкова консультація лікаря з будь-яких питань”. Читати статті та набиратись інформації це добре, але поговорити напряму з компетентною людиною у даній сфері — ще краще!

Безпечної вагітності та здорових діточок!

Автор
Марія Денисенко
Оновлено
01.12.2023
Додано
01.12.2023
Переглядів
932
Час читання
хв
Поширити

Коментарі

Ваша оцінка:

Подібні записи

Перейти до блогу
Хто такий медіатор і чим він займається
У сучасному суспільстві, де кількість конфліктів зростає, потреба в ефективному й гуманному способі їх...
21.07.2025
205
Як вибір гаманця говорить про ваш статус
У сучасному світі дрібниці мають значення. Стиль, манера поведінки, вибір аксесуарів — усе це формує о...
21.07.2025
206
Особисте життя Сергія Кияшко: що відомо про сім’ю актора
Сергій Кияшко - актор, який стрімко завоював популярність завдяки своїй харизмі та таланту. Однак не м...
16.07.2025
256

Зараз читають

Шафа у вітальню: стильне та практичне рішення інтер’єру
У кожній вітальні необхідно мати функціональне та естетично приємне рішення для зберігання речей - шаф...
04.10.2023
594
Адвокат з кримінальних справ – ваш захисник у складній ситуації
Життя мінливе, і ніхто не застрахований від ситуацій, коли може знадобитися допомога кваліфікованого ю...
06.03.2024
707
Smeg – Італійське диво техніки
У кулінарному світі елегантність, функціональність та вишуканий дизайн зустрічаються унікальним способ...
27.11.2023
695
Проблеми питної води в Києві: чи справді є вибір?
Київ — величне місто, наповнене історією та культурою, однак є одна річ, яка турбує не лише жителів ст...
03.11.2024
500
BetOn – онлайн ставки на спорт і кіберспорт з високими коефіцієнтами
Спортивні парі приваблюють любителів азарту тим, що дають можливість впливати на результат – достатньо...
27.06.2025
250
Види покрівлі: з якого матеріалу краще облаштувати дах будинку?
На ринку доступні різні види покрівельних матеріалів для облаштування даху будинку. У кожного рішення ...
15.04.2024
587
Як використовувати підручник української мови для 8 класу у навчальному процесі
Підручники є основою освітнього процесу та одним із ключових інструментів для викладачів та учнів. Вон...
01.05.2024
684
Хто такий медіатор і чим він займається
У сучасному суспільстві, де кількість конфліктів зростає, потреба в ефективному й гуманному способі їх...
21.07.2025
205
Техніка для кухні, яка полегшує приготування їжі
Якщо колись на кухні вистачало ручної тертки та ножа, то сьогодні важко уявити кухонний простір без ба...
23.02.2023
892