Ігристі вина з українським характером: виробники і технології

Ігристі вина з українським характером: виробники і технології
Зміст:

Ігристі вина — це напої з бульбашками, які стануть чудовим доповненням до будь-якого свята, романтичної вечері чи подарунком близькій людині, колезі. Вони можуть мати різний смак та аромат залежно від технології виробництва, сорту винограду, витримки.

Ігристі вина, на відміну від традиційного шампанського, яке створюється лише у Франції, в регіоні Шампань, виробляються в різних країнах світу, зокрема в Україні. Продукція кожної української виноробні ексклюзивна, має особливий смак та аромат, наповнена особливим неповторним характером. Справжні поціновувачі ігристих вин відмічають, що наші українські напої, наприклад Артемівське шампанське, можуть конкурувати з продукцією відомих світових брендів, проте коштують дешевше.

Технології виробництва українського ігристого

Французькі, італійські, іспанські напої з бульбашками відомі своїм вишуканим смаком та ароматом. Українські виноробні не відстають від іноземних компаній, створюють особливі та неповторні ігристі вина, які можуть скласти конкуренцію навіть найпопулярнішим імпортним.

В Україні є справді високоякісні та смачні вина. Їх виробляють шляхом зброджування винограду, в процесі якого з’являються природні бульбашки. Деякі методи передбачають приготування напою за традиційною методикою та штучне насичення їх діоксидом вуглецю.

У виготовленні ігристих вин українські виробники використовують такі технології:

  1. Пляшкова. Передбачає природний процес вторинного бродіння у герметично закритій пляшці. У цьому разі обов’язкова витримка за температури повітря 12–14 °C від 9 до 36 місяців залежно від виду напою та очікуваних смакових властивостей. Технологія аналогічна тій, яка використовується для виготовлення шампанського в регіоні Шампань (Франція), через це її називають традиційною.
  2. Резервуарна періодична. Напій насичується діоксидом вуглецю в герметичних металевих резервуарах із перемінним тиском протягом 6 місяців, подальша витримка не потрібна.
  3. Резервуарна безперервна. Вино наповнюється бульбашками в системі резервуарів під постійним тиском. Термін виробництва та витримки становить 6 місяців.

Технологія виробництва залежить від марки та бажаних характеристик готового напою, сорту винограду. Як правило, продукція, виготовлена за традиційною технологією, має більш виражений смак, більше п’янить. Таке шампанське коштує дорожче, адже на його виробництво витрачається більше ресурсів та часу.

Найкращі виробники українських ігристих напоїв

В Україні найсмачніші ігристі виготовляють:

  • Артемівський завод шампанських вин;
  • Харківський завод шампанських вин;
  • Одеський завод шампанських вин;
  • Таїровський завод «Нива»;
  • Київський завод шампанських вин;
  • Закарпатська компанія «Шато Чизай».
Автор
Олег Таранов
Оновлено
21.05.2024
Додано
21.05.2024
Переглядів
251
Час читання
хв
Поширити

Коментарі

Ваша оцінка:

Інші записи

Перейти до блогу
Що подарувати коханому чоловікові? 
Деякі рішення даються нам важко. Наприклад, вибрати який-небудь сюрприз-подарунок для коханого чоловік...
19.06.2024
202
Забезпечення водою підприємств – буріння промислових свердловин
Видобуток підземних вод шляхом буріння свердловин є однією з важливих сфер, що забезпечує житлові буди...
17.06.2024
210
Вироби з гарбуза – 25 ідей поробок в садочок
Осінь — це пора року, яка приносить нам багатство яскравих кольорів і різноманіття природних матеріалі...
17.06.2024
207