Історія виникнення піци

Історія виникнення піци
Зміст:

Уже давно люди обирають похід в кафе, як спосіб відпочинку. Їх сленгом часто це звучить так: «Йдемо на піцу!». Але що це за така чарівна страва, яка до душі і дорослим і малим. Давайте розбиратися.

Як виникла піца

Походження слова, за версією більшості філологів, утворилося від слова «pinsere», що трактується як «товкти», «тиснути». Також існує версія, що «піца» утворилася з грецького «pita»-лаваш. Але значно цікавіше те, звідки з’явилась піца, славнозвісна на весь світ страва.

Історія появи піци починається з давніх-давен. У 997 р. нашої ери, в невеликому портові міста Гаета, було зафіксовано першу письмову згадку слова «pizza». У документі син феодала обіцяє дванадцять піц місцевому єпископу в якості щорічного податку. Можна вважати, що піца є майже такою ж давньою, як і вся історія людства, адже щось схоже на неї люди почали готувати відразу, як тільки навчилися випікати пласкі коржі з начинкою. Майже всі народи, які проживали в районі Середземномор’я, давно практикували випікання хлібних коржів на камінні розігрітому вугіллям. Не дарма, навіть зараз, найсмачнішою піцою вважається та, яку печуть в спеціальних печах, що нагадують ті, які були в давнину. Готові хлібці поливали оливковою олією та додавали сезонні овочі. Цю їжу любили особливо тому, що такий хлібець був водночас тарілкою. 

Яка країна придумала піцу?

Якщо коротко, то досі точно не відомо, хто перший придумав піцу. В першу чергу, на роль її засновників претендують римляни, греки та фінікійці, адже, згідно з письмовими згадками, саме ці народи готували її так, як люди усього світу готують до тепер.

Проте домівкою піци можна вважати італійське місто Неаполь, бо саме там була відкрита перша піцерія, а також було чимало давніх згадок про піцу в цих краях.

Цікаві факти

 • Відносно до недавнього часу, піца вважалася їжею бідняків. Навіть у 1738 році, коли було відкрито першу піцерію, яка працює до сьогодні, вона лишалася їжею бідних, допоки через 150 років, на свій день народження, страву не вирішила спробувати дружина тодішнього очільника об’єднаного італійського королівства Умберто І, Маргарита Савойська. Піца на стільки сподобалась королеві, що та дозволила назвати одну з них, яка смакувала найбільше, своїм іменем. Згодом «Маргарита» завоювала статус самої вишуканої їжі у всій Італії.
 • Попри славу «Маргарити», найбільш популярною вважається «Пепероні», названа на честь виду ковбаси, яка є головною частиною начинки цієї піци.  Саме вона складає 36% від загального замовлення в різних країнах світу. 
 • Є люди, які на стільки полюбили піцу, що купують додому туалетну воду з її запахом. Справжні фанати своїх уподобань.
 • Як не дивно, але італійська піца набула популярності в Америці, завдяки чому слава про неї розлетілася по всьому світу. Американці навіть вигадували свій вид цієї страви, який відрізнявся зокрема лише температурою випікання тіста, але попри все це, піца вважається гастрономічним нащадком Італії.
 • Ставши популярною і майже класичною стравою, піцу почали втілювати по-різному, щоб була на кожен смак і для всіх. Наприклад, для дітей придумали піцу-морозиво. Pizza Cono-виглядає, як ріжок морозива, тільки з сирною і м’ясною начинкою. Такий маркетинговий хід та інтерпретація страви зацікавить навіть дорослих, не говорячи про малюків.

На сьогодні є безліч варіацій даної страви. Окрім названих вище, є такі популярні піци, які знає кожен:

 • Гавайська;
 • 4 сири;
 • Вегетаріанська;
 • Баварська;
 • Сицилійська;
 • Кальцоне;
 • Вердуре та інші.

Зараз не існує людини, яка гадки не має, що таке піца. Будь-хто вгадає її по одному лише запаху. Важко повірити, що колись це була звичайна буденна їжа бідняків.

 Піца-страва зі справді цікавою історією, яка триває століттями і, напевно, завжди залишатиметься популярною.

Автор
Богдана Видихай
Оновлено
06.01.2023
Додано
02.01.2023
Переглядів
31950
Час читання
хв
Поширити

Коментарі

Ваша оцінка:

Інші записи

Перейти до блогу
З чого готуються суші?
Суші – це традиційна японська страва, що складається з рису, заправленого рисовим оцтом, та різно...
19.05.2024
209
Таблиця продуктів, багатих на залізо
Залізо - це важливий мікроелемент, який відіграє життєво важливу роль у багатьох функціях організму, в...
15.05.2024
237
Фізаліс: користь та як правильно їсти
Фізаліс, також відомий як мексиканська вишня, - це екзотична ягода, що стає все більш популярною в Укр...
14.05.2024
245