Ілона: значення імені та походження

Ілона: значення імені та походження
Зміст:

Існує безліч красивих та цікавих імен як для хлопчиків, так в для дівчаток. Тому батькам часом складно визначитися з вибором майбутньої дитини. Адже хочеться, щоб їм‘я мало хороше значення, походження і, щоб було співзвучним з прізвищем тощо. Тому сьогодні ми вам розкажемо про одне прекрасне дівчаче ім’я «Ілона» та його значення і походження.

Значення імені «Ілона»

Ім’я “Ілона” має цікаве походження та багатогранне значення. Воно має германські корені та часто пов’язується зі слов’янськими та скандинавськими культурами. Зазвичай воно тлумачиться як “світло”, “ясне” або “світла краса”. У германській міфології його можна співставити з богинею світла та весни Іллой (Eostre), яка була символом відродження природи та нового початку. Це ім’я також може мати зв’язки зі слов’янською міфологією, де Ілона асоціюється зі світлом, сонцем та життям. У скандинавській культурі ім’я “Ілона” може бути варіацією імені “Хельга” (Helga), яке означає “священна” або “світла”. Воно також може відображати ідею світла, як символу чистоти та доброти. В сучасному світі люди з іменем “Ілона” часто асоціюються з різними якостями, такими як світлість, доброта, інтелект та енергія. Це може бути джерелом інспірації та мотивації для саморозвитку та досягнення нових висот у житті.

Варіанти імені «Ілона»

Ім’я “Ілона” може мати різноманітні варіанти, що залежать від культурного та мовного контексту. Ось деякі з них:

 1. Ілона (Україна, Росія, Білорусь) – це базова форма імені “Ілона”, яка часто використовується в українській, російській та білоруській мовах.
 2. Ілонка (Україна, Росія, Білорусь) – ця форма є зменшувальною та привітною, і часто використовується для звертання до дівчинки або молодої жінки на підвищення настрою або вираження ніжності.
 3. Ілочка (Україна, Росія, Білорусь) – ця зменшувальна форма є ще одним варіантом для привітного звертання до особи з ім’ям “Ілона”.
 4. Хелен (Західна культура) – у деяких випадках від імені “Ілона” може бути утворене англійське ім’я “Helen”, яке має грецьке походження і також означає “світло”.
 5. Ілон (Чехія, Словаччина) – ця форма використовується в чеській та словацькій мовах для чоловічого варіанту імені “Ілона”.

Це лише кілька прикладів форм та варіантів імені “Ілона”, які можуть використовуватися в різних країнах та мовах залежно від традицій, культурних впливів та індивідуальних вибірок.

Форми імені «Ілона»

Тепер давайте розберемо форми цього імені, щоб знати як звертатися до людини на їм‘я «Ілона» у різних ситуаціях та випадках. Ось запропоновані варіанти.

ФормаПриклад
ПестливаІлочка, Ілуня, Ілічка, Іліночка, Ілісонька, Ілюся, Ілюнька, Ілуська, Іленя, Ілінка, Ілончик, Ілонка, Ілонушка, Іля, Ілонуська.
ОфіційнаІлона 
ГрубаІлона
КличнаІлоно! Ілоночко! Ільо! Ілочко! Ілуньо! Ілісонько! Ілюсьо! Ілончик! Ілюнько! Ілусько! Ілонко! Ілонушко! Ілрнусько!
Іноземна Ilona

Тож такі форми імені «Ілона» можна використовувати у спілкуванні з людиною з таким їм‘ям. Найкраще використовувати офіційну та пестливу форми.

День Ангела

День Ангела для особи з іменем “Ілона” відзначається в залежності від календаря свят та культурних традицій. Зазвичай День Ангела співпадає з днем святого, якому приписується це ім’я в церковному календарі. У багатьох країнах, де християнство або православ’я є домінуючими релігіями, День Ангела може визначатися відповідно до календаря святих цих церков. Однак, якщо не існує конкретного святого з ім’ям “Ілона”, то в деяких випадках День Ангела може бути відзначений у день, коли святкується пам’ять якої-небудь ангельської фігури або божества, пов’язаного з ангелами, в церковному календарі. Проте зазвичай Ілони святкують свої іменини 10 разів:

 • 28 січня,
 • 19 березня,
 • 3 червня,
 • 7 червня,
 • 8 червня,
 • 10 червня,
 • 24 липня,
 • 10 червня,
 • 24 липня,
 • 10 серпня,
 • 17 вересня,
 • 12 листопада. 

Отже, конкретна дата святкування Дня Ангела Ілони може відрізнятися залежно від місця проживання, віросповідання та традицій кожної окремої людини. Щоб дізнатися точну дату святкування, варто звернутися до календаря церковних свят або консультуватися з релігійними джерелами.

Відомі особистості на ім’я “Ілона”

З цим ім’ям існує досить багато особистостей. Ось деякі з них:

 1. Ілона Сталлер – більш відома під псевдонімом Чіччоліна, є угорсько-італійською порнозіркою та політиком;
 2. Ілона Довгань – відома українська телеведуча, журналістка та громадський діяч;
 3. Ілона Галицька – це українська дитяча співачка, яка взяла участь у дитячому Євробаченні та перемогла на різних пісенних конкурсах та фестивалях;
 4. Ілона Ланка – принцеса з Угорщини;
 5. Ілона Зріні – керівник угорського визвольного руху в XVII столітті;
 6. Ілона Кабош – угорсько-британська піаністка;
 7. Ілона Броневицька – естрадна співачка, актриса та ведуча теле- та радіопрограм, відома з програми “Ранкова пошта”;
 8. Ілона Мітресей – французька співачка.
 9. Ілона Гвоздьова – українська танцівниця.

Тож, як бачимо, ім’я “Ілона” популярне в усьому світі. Ним називають навіть принцес.

Ось таке воно, їм‘я «Ілона» – красиве, цікаве та зі своєю родзинкою. Воно ніколи не залишається не поміченим.

Питання/Відповіді

Ілона та Іла – це різні імена?

Так, Ілона та Іла – це два різних імені.

Яке астрологічне значення імені «Ілона»?

Астрологічне значення імені в основному ґрунтується на особистих характеристиках людини, яка носить це ім’я, а не на самому імені.

Наскільки популярне це ім’я у світі?

В загальному, Ілона – це досить поширене і популярне ім’я, і зустрічається в різних куточках світу.

Автор
Єлизавета Матяшенко
Редактор
Софія Потятиник
Оновлено
08.02.2024
Додано
08.02.2024
Переглядів
287
Час читання
хв
Поширити

Коментарі

Ваша оцінка:

Інші записи

Перейти до блогу
Підтримка українців від фонду Pin Up Foundation
Після того як певні території нашої країни були звільнені від окупації, місцеві жителі опинилися у скр...
25.02.2024
204
Швидкомонтовані будівлі з металоконструкцій від LLENTAB
Сучасний світ потребує швидких та ефективних рішень. Це твердження стосується і будівництва, де час та...
20.02.2024
211
Як обрати і де купити гриндер
Гриндер - це незамінний інструмент для будь-якого шанувальника якісного подрібнення. Він не лише еконо...
17.02.2024
220