В інтер’єрах сьогодні все частіше цінується мінімалізм. Тому на заміну традиційним радіаторам приходять пристрої іншого типу, наприклад, внутрішньопідлогові конвектори з природною або примусовою конвекцією. Особливо вдалим рішенням буде використовувати внутрішньопідлогові конвектори опалення в тих приміщеннях, де передбачені панорамні вікна, відсутнє утеплення стін, присутня волога або площа приміщення велика.
Типи внутрішньопідлогових конвекторів
Існує кілька класифікацій, якими поділяють дане обладнання різні види.
За типом конвекції
З природною конвекцією. Принцип дії ґрунтується на природному потоці повітря. Звичайно потужність цього типу сильно обмежується. В основному такі моделі використовують для обігріву приміщення площею до 15 квадратних метрів і можуть використовуватися, як додаткове джерело тепла.
Із примусовою конвекцією. Обігрівачі оснащені вбудованим тангенціальним вентилятором, призначеним для стимуляції проходження повітря теплообмінника. Таким чином, ці пристрої справляються із завданням обігріву приміщень площею 15 м² і більше залежно від потужності та розміру. Вони можуть використовуватися як основне джерело тепла.
За типом теплоносія
Водяні батареї, що вбудовуються в підлогу. Підключаються до централізованої чи автономної системи опалення. Такі пристрої можуть працювати, як на опалення, так і на опалення/охолодження.
Ефективні електричні пристрої. Виконує нагрівання за рахунок живлення від електромережі. Застосовуються рідше і встановлюються там, де немає можливості підключити моделі водяного типу.
За місцем встановлення
Вбудовані в підлогу. Класичне рішення для обігріву приміщення.
Вбудовані у підвіконня. Це доступні за вартістю рішення і, до того ж, оригінальний спосіб розміщення. Такі конвектори будуть чудовим варіантом для кімнат з великими вікнами.
Конструкція внутрішньопідлогового конвектора
У конструкцію конвекторів цього типу входять такі частини:
Короб, що поєднує в собі нагрівальні елементи, клапани, вузли підключення теплоносія.
Теплообмінник мідного типу із алюмінієвими пластинами. Виготовляється у формі латинської літери U, де розміщені пластини з алюмінію.
Декоративна решітка, що закриває корпус і приховує всі складові всередині. Вона повинна бути досить міцна, щоб витримувати навантаження при ходінні (для вбудованих в підлогу моделей). Може бути пофарбована у будь-який відтінок палітри RAL.
Переваги конвекторів, розміщених у підлозі
У обігрівачів даного типу є чимало позитивних сторін:
Робочі елементи приховані, візуально доступні лише декоративна ришітка.
Якісний обігрів приміщення.
Широкий асортимент моделей для використання у якості основного або додаткового джерела тепла.
Створення теплової завіси між вікном та приміщенням.
Відсутність проблеми утворення конденсату на вікнах та підвіконнях.
Багатоваріантність щодо дизайну, розміру, функціональності.
Обираючи внутрішньопідлогові конвектори, можна не тільки покращити якість опалення в своєму домі, але й зменшити кількість використовуваних радіаторів та змінити таким чином дизайн приміщення у позитивну сторону.