Вагітність для більшості родин є довгоочікуваною подією. Майбутні мами відвідують різноманітні тренінги, курси, читають літературу “Як стати хорошою матір’ю”, роблять все можливе, аби малюк зростав здоровим. А люблячі чоловіки, звісно, допомагають пройти цей шлях разом. Жіночий організм в цей час дуже вразливий та постійно змінюється, що може впливати на подальші місяці вагітності. Різка зміна настрою, смаків, поглядів на життя: важливо зрозуміти, що можна, а що небажано вживати у цей період. Дотримання правил збалансованого харчування дають можливість залишатись в тонусі та здоровою. У цій статті Ви зможете знайти відповіді на питання “Які напої НЕ можна пити вагітним?”.
У звичайному житті алкоголь дуже непередбачувана річ, тому під час вагітності та лактації від нього точно треба відмовитись. Він може негативно вплинути на розвиток мозку й інших органів немовляти. Як наслідок у плода можуть бути фізичні або неврологічні зміни: порушення координації, проблеми з мовою, поганий розвиток судин дитини, порушення соціальної адаптації, поведінки, навчання. У медицині навіть існує діагноз такого впливу — фатальний алкогольний синдром (ФАС). Відставання у рості, аномалії обличчя, серцеві проблеми.
Вагітність – це критичний період для розвитку ембріона та плода. Також вживання алкоголю може збільшити ризик передчасних пологів, низької ваги новонароджених. Найбезпечніший підхід – це утриматися від споживання алкоголю на всіх етапах вагітності, навіть у перший триместр, коли органи та системи дитини формуються найбільше. Якщо у вас є сумніви чи питання, консультуйтеся із своїм лікарем для забезпечення здоров’я матері та майбутнього малюка.
Ретельно треба слідкувати за продуктами, в яких міститься кофеїн. Це кава, какао та шоколад. На період вагітності дозволено вживати приблизно 200 мг/день (близько двох класичних чашок). Тому перевіряйте яким способом заварюєте каву. Якщо жіночий організм отримає більше, ніж пару горняток кави, то існує ймовірність переривання вагітності. Кофеїн значно тонізує матку, що ризиковано при виношуванні плоду. Краще випити одну каву зранку, якщо дуже хочеться, або взагалі відмовитись задля здоров’я малюка! Найголовніше — консультація з Вашим гінекологом, тому що все індивідуально. Можливо у вас знижений тиск, і натуральна кава на початку дня буде вашим порятунком.
Як відомо, кофеїн міститься і в чаях. Його також можна вживати в малих кількостях, треба зважати на спосіб приготування та вид чаю. Варто бути обережним із трав’яними чаями, більшість з них створює негативні наслідки:
До прикладу, це чай зі звіробою, женьшеню, м’яти болотної, і багато інших. Також чорний, зелений, з бергамотом, екзотичні чаї мають в собі енергетичні елементи та кофеїн, що не бажано вагітним. У певних кількостях можна спробувати чай із перцевої м’яти (від нудоти), кульбабового листя (елементи калію).
Звісно, це не всі види, тут треба розбиратись детальніше та з консультаціями лікарів. Якщо пити не кожного дня, або десь по одній чашці в день, то можна побалувати часом залишитись наодинці з собою і напоєм. Але щоб не ризикувати, не вираховувати скільки ви вже випили і скільки ще можна, краще відмовитись від такого задоволення. Довіряйте лише своїм відчуттям та медичним спеціалістам.
Для організму людини енергетики в будь-якому випадку некорисні, а для вагітних, до того ж, й небезпечні. Містять кофеїн, вони можуть спровокувати маленьку вагу немовляти та викидень. Енергетичні речовини можуть бути в екзотичних екстрактах чаїв. Тому велика порада: завжди поцікавтесь складом перед вживанням.
Газовані напої можуть містити кавову кислоту та цукор, а також штучні добавки. У великих кількостях цукор може призвести до збільшення маси тіла та інших проблем із метаболізмом, що повпливає на дитину. Газовані напої можуть також викликати відчуття розтягування шлункового мішка, що може бути неприємним під час вагітності.
Вагітним жінкам часто рекомендується споживати достатню кількість води, оскільки вона важлива для гідратації тіла та правильної роботи всіх систем. Вода не має калорій і є безпечним варіантом для пиття під час вагітності. Але ні в якому разі не піднімайте бутлі води власноруч!
Багато хто боїться нашкодити своїй дитинці, переживати — це нормально. Просинаються материнські інстинкти! Завжди перевіряйте якість продуктів, відсутність небажаних речовин, слідкуйте за дозуванням та частіше посміхайтесь! Ну і наостанок, фраза, яка звучала вже купу разів: “Обовʼязкова консультація лікаря з будь-яких питань”. Читати статті та набиратись інформації це добре, але поговорити напряму з компетентною людиною у даній сфері — ще краще!
Безпечної вагітності та здорових діточок!