Цукровий діабет — це небезпечне та досить поширене захворювання ендокринної системи, що супроводжується підвищеним рівнем глюкози в крові. Розвивається хвороба при абсолютній чи відносній недостатності інсуліну. При відсутності контролю вона загрожує доволі серйозними наслідками, такими як ураження серцево-судинної системи, втрата зору, ушкодження нирок та ін. Тому важливо вчасно виявляти захворювання, моніторити його перебіг та забезпечити ефективне лікування. Одним із методів діагностики та контролю цукрового діабету є аналіз крові на цукор. Розповідаємо, коли потрібно його здавати та як саме це зробити.
Багато хто вважає, що цукровий діабет — це спадкова хвороба. Так, генетичний фактор підвищує ризик її розвитку, проте це далеко не єдиний фактор, який може спровокувати патологію. До групи ризику входять люди з зайвою масою тіла, ті, які мало рухаються, піддаються частим стресам та ін. Тому, зважаючи на сучасний темп життя, варто знайти діагностичний центр, у якому періодично можна здавати аналіз на цукор. Жителям Харкова та області вибрати, наприклад, можна «Сімейну лабораторію» (https://rcld.com.ua/ — за посиланням офіційна сторінка діагностичного закладу). Тут проводять дослідження висококваліфіковані фахівці з використанням сучасних технологій.
Показаннями для здачі аналізу на глюкозу виступають такі симптоми цукрового діабету:
Ризик виникнення діабету підвищується після 40 років. Також стежити за рівнем цукру в крові потрібно вагітним жінкам. Варто зазначити, що показники глюкози можуть різко підвищитися під час виношування дитини. Після пологів його рівень часто повертається до норми.
Якщо треба здати аналіз на цукор, варто правильно підготуватись, щоб забезпечити точність результатів. Основні правила підготовки:
Якщо рівень цукру буде підвищений (від 6,1 ммоль/л — у дорослих), лікар може призначити додаткові обстеження. Один аналіз на цукор не є достатнім, щоб поставити діагноз «цукровий діабет».