Париж і його ресторани, відзначені зірками Мішлен, Рим і його маленькі крамнички, де можна швидко і смачно поїсти піцу, Лісабон і його низка паштейш де ната…
У Європі кулінарні особливості та якість ресторанів, а також їхня різноманітність такі, що мандрівники можуть легко скласти маршрут для гурманів. Цього літа відпочивальники не залишилися без допомоги. Портрет цих гастрономічних туристів.
З відновленням туризму, з відкриттям кордонів і послабленням обмежень на поїздки (або навіть їх зникненням), мандрівники також повертаються до ресторанного бізнесу. Спосіб ескапади, натхненний постійно зростаючим вибором гастрономічних довідників і спеціалізованих ЗМІ, які процвітали ще до кризи охорони здоров’я.
За даними туристичного офісу Париж-Іль-де-Франс, у 2018 році 13,1 мільйона туристів, які вирішили відвідати столичний регіон, відкрили для себе французьку гастрономію. Ці мандрівники витратили 8,9 млрд. євро.
Дослідження, проведене Visit Paris Region, засвідчило, що вік іноземних мандрівників, які вирушили по триколірну кухню, у середньому становив 39 років, у той час як французи, які “піднялися” до Парижа з цієї причини, були трохи старшими – 43 роки. Що стосується іноземців, то американці були клієнтурою з найбільшим апетитом (14,3%).
Тепер, коли літній сезон закінчився, ми можемо намалювати портрет тих туристів, які їдуть до Європи, щоб поїсти, завдяки мережі The Fork, провідній службі бронювання ресторанів на старому континенті (і в Австралії). Платформа налічує майже 60 000 столів у дванадцяти країнах.
Ґрунтуючись на даних про бронювання столиків у липні та серпні в ресторанах-партнерах, The Fork робить висновок, що це було “рекордне літо”. Порівняно з минулим роком обсяг бронювань зріс на 11% у всій Європі і навіть перевищив показники 2019 року (еталонний рік до початку кризи) приблизно на 3%.
Італія з її незліченними можливостями для хорошої та дешевої їжі є уособленням успішного кулінарного напрямку на старому континенті.
Італія є європейською країною, на яку припадає найбільша частка міжнародних бронювань (29%), випереджаючи Іспанію (22%) і Францію (20%). Самі французи слиною виходять від бажання зайнятися трансальпійським кулінарним туризмом (39%). Іспанським і португальським ресторанам не вдається залучити стільки французьких мандрівників (25% і 18% відповідно).
І італійці роблять це правильно, оскільки саме вони є першою особою серед туристів, які бронюють столик під час відпочинку у Франції (17%). Британців майже стільки ж (16%), набагато більше, ніж німців (9%), бельгійців (8%) та голландців (7%).
Коли іноземці відвідують Францію і вирішують піти до ресторану, вони логічно обирають французьку кухню, і меншою мірою італійські або навіть японські ресторани.
Однак, якщо розглядати бронювання, зроблені іноземцями за містами, а не за країнами, Париж посідає перше місце з 8% міжнародних візитів, випереджаючи Барселону (5%) і Лісабон (5%).