Пальмова олія захопила наше життя. З кожним роком ринок споживання її зростає. Вона міститься у продуктах вашого харчування, а ви навіть не підозрюєте. Пальмова олія добувається з м’якоті плодів олійної пальми. На просторах інтернету її можна купити приблизно за 150 грн за 1 кілограм.
Та чи шкідлива вона та дійсно дає поштовх багатьом хворобам, зараз розберемось.
Де міститься пальмова олія

Пальмова олія набула популярність через дешеву собівартість та, що не впливає на кінцевий смак продукту так, як має вершковий і приємний аромат. Уникнути її практично неможливо у готовій купленій їжі та засобах гігієни.
Найчастіше її можна зустріти в молочних продуктах, чипсах, шоколаді, випічці, зубній пасті, милі і це далеко не весь список.
- Якщо ви любитель фаст-фуду, то без вживання пальмової олії, ваш раціон не обходиться. У більшості закладів для фритюру використовують саме цю олію.
- Тверді та плавлені сири. Рослинну олію додають, щоб знизити собівартість та значно збільшити термін зберігання.
- Молочні та кисломолочні продукти. Так, навіть у таких продуктах добавляють пальмову олію. Щоб розпізнати її потрібно подивитись на термін зберігання молочного виробу. Справжнє молоко не може зберігатися понад місяць.
- Кондитерські вироби. Пальмова олія посилює їх смак та продукт довше зберігається. Тому пончики, печиво та в інші солодощі, вона входить.
- Мило, шампуні. Так, тут також не обійтися без рослинної олії. Саме за допомогою неї утворюється піна.
Як позначається пальмова олія

Виробники продуктів давно зрозуміли, якщо в складі написана – “пальмова олія”, то це відлякує покупців. Тому часто її замінюють на “рослинний жир” чи “пальмітинова кислота”. Але будьте уважними, склад може написаний бути маленькими буквами або ж зовсім не вказана пальмова олія.
Найкраще дивитись на термін зберігання продукту. Якщо це більше місяці, то в складі буде рослинна олія.
Чи шкідлива пальмова олія

Пальмова олія може бути не оброблена, саме в ній зберігаються поживні речовини. І та яку використовують на виробництвах – рафінована. Корисна пальмова олія червоного кольору. Вона не оброблена і багата вітамінами, але її не побачиш на полицях магазину, через досить високу собівартість.
Рафінована пальмова олія використовується у харчовій промисловості. Саме вона є шкідлива для організму людини.
Рослинна олія містить насичені жири. Якщо обмежити споживання продуктів, які вони містять та не переїдати їх, то це не зашкодить вашому здоров’ю. Але якщо їсти їх на постійній основі, то це призведе до ряду хвороб.
Як зменшити споживання пальмової олії

Більшість магазинних виробів містять пальмову олію, тому щоб її замінити потрібно більше часу приділяти саме готуванню вдома.
- Солодощі замініть на фрукти або сухофрукти;
- робіть домашнє морозиво. Це не так складно, як здається на перший погляд;
- забудьте за шоколадні начинки у виробах;
- зменште їжу приготовлену у фритюрі;
- додайте у раціон більше не обробленої їжі.
Це прості поради, які не тільки зменшать ваше споживання пальмової олії, а і принесуть користь вашому організму.
Висновок
Масове використання пальмової олії на сьогодні не можна припинити. Але якщо ви вирішили зменшити її використання, то варто звернути увагу на продукти з маркуванням – “Palm oil Free” або завантажте додаток “Palm oil scanner”. Головне почати шлях без використання рослинної олії та ви зрозумієте, як життя стане простішим.