Бургер – одна з найпопулярніших сучасних страв у світі, яку полюбляє, напевно, кожна людина. В наш час не знайдеться жодного міста, в якому б Ви не змогли знайти хоч один заклад із бургерами. Це настільки розповсюджена страва, що вона очолює рейтинг найпопулярніших страв світу.
Історія виникнення
Взагалі, існує декілька версій виникнення бургерів, і деякі дослідники досі сперечаються з приводу того, яка ж з них є правдивою. Тому, єдиної версії щодо творця, країни походження та назви бургера – поки що немає.
Перша версія твердить, що страва бере початок у Німеччині, а точніше у місті Гамбург, від якого і походить назва – гамбургер. Прихильники цієї версії стверджують, що саме з Гамбургу ця страва була привезена до США німецькими іммігрантами. Тоді вона являла собою шматок смаженого м’яса або котлету, яку клали зверху круглого шматочка хлібу та додавали до неї огірки та соус. У Німеччині ця страва стала відомою під назвою “рундштюк варм”.
Друга версія стверджує, що назва і сам бургер виник в іншому Гамбурзі – американському місті в штаті Нью-Йорк. За історією, у 1885 році брати Чарлз і Френк Менчіс продавали на місцевому ярмарку страву, схожу на сучасний бургер. Це була просто смажена котлета з яловичини, покладена між двома шматками хліба.
Утім, не дивлячись на безліч версій виникнення бургера, у 2000 році Бібліотека Конгресу США назвала ім’я “батька” американського бургера. Ним став Луї Лессінг. Свій перший бургер він приготував у 1990 році у місті Нью-Хейвен. Він працював в одному з кафе міста і одного разу клієнт попросив приготувати для нього якусь гарячу страву в дуже короткий час. Луї, який в той час якраз робив фарш, швидко сформував з нього котлету та обсмажив на грилі. Потім поклав її між двома булочками, додав листя салату та соус. Таким чином, він створив одну з найпопулярніших страв світу. Згодом він запатентував цей рецепт і офіційно став автором першого американського бургера.
Бургери у Києві
Однак, Вам необов’язково долати тисячі кілометрів аби скуштувати американський бургер. Зараз це можна зробити прямо у Вашому місті. Наприклад, якщо Ви у Києві і дуже хочете з’їсти смачний, гарячий бургер – достатньо вийти на вулицю та зайти в найближчий заклад харчування. Зараз бургерні – це дуже популярні заклади, яких у Києві представлена неабияка кількість, адже попит на бургери завжди залишається великим.
Меню та ціни
Разом із класичним рецептом американського бургера, зараз вже існують сотні інтерпретацій цієї страви. Кухарі поєднують та додають нові інгредієнти, створюють нові смаки та поєднання. За статистикою, найкращі продажі серед різновидів бургерів займають:
- Чізбургер (булочка, яловича котлета, твердий сир, цибуля, солоний огірок, кетчуп);
- Чікен бургер (булочка, куряча котлета, свіжий помідор, листя салату, цибуля, твердий сир, соус);
- Сирний бургер (булочка, яловича котлета, сир чеддер, сир пармезан, сир моцарела, сир дор блю, листя салату, соус).
Звичайно, в кожному закладі представлені не тільки бургери, а ще й інші страви:
- картопля фрі/по-селянськи;
- рол з куркою/індичкою/лососем;
- смажений сир;
- цибулеві кільця;
- різноманітні напої тощо.
Також, нещодавно в деяких київських бургерних з’явилися нові бургери з оригінальними та цікавими назвами, наприклад:
- Джонсонюк (булочка, яловича котлета, бекон, сир чеддер, соус джек деніелс, мікс салатів, цибуля);
- Байрактар (чорна булочка, сир дор блю, яловича котлета, вишневий соус, сир моцарела, мікс салатів);
- Чорнобаївський термінатор (мега булка, п’ять котлет з яловичини, мікс салатів, сир моцарела, соус сирний, соус джек деніелс, бекон, цибулеві кільця, свіжий помідор).
Ціни на бургери дуже різноманітні, все залежить від якості продуктів із яких він зроблений. Зазвичай в закладах представлені як недорогі бургери (60 – 250 грн), так і більш дорожчі (250 – 1000 грн).
Відгуки
Завдяки тому, що майже кожна бургерна має власну сторінку в Інстаграмі – Ви можете більш детально ознайомитися з меню, цінами та фото. Також, чесні та правдиві відгуки про конкретні бургерні в Києві представлені на нашому сайті. Тож, обирайте та насолоджуйтесь! Смачного!