Рис для голубців: як приготувати

Рис для голубців: як приготувати
Зміст:

Українська кухня — чудова, неймовірна та неординарна. Споконвіків вправні господині передавали рецепти одна одній, вносили корективи, додавали родзинки, найголовніше — ласували з рідними. Ароматний борщ зі сметаною, ніжні картопляники, запашні пампушки, смачні налисники, вареники з кропом, сало тощо. Цей список можна продовжувати ще довго, але ж слинка потекла вже зараз! Тому мерщій пробувати символи української кухні. Сьогодні поговоримо про традиційну народну страву — голубці!

Українські голубці, історія їх виникнення 

Наскільки розумні та прогресивні наші люди — додуматись загорнути в лист капусти начинку! Але це тільки здається легким відкриттям, за титул першовідкривачів голубців сперечаються багато країн світу. Ось, наприклад, Китай — доводить, що придумали цей винахід, бо саме там родина суші та ролів. А голубці, за своєю системою закручування,  дуже схожі на звичайний рол. У грецькій літературі вперше звучала фраза «капустяне листя зі свининою», тому Греція вважає, що такі згадки мають символічний підтекст. У країнах Східної Європи або ж на заході Азії, голубці також характеризують народну рису. Тільки наповнення страви показує їх різницю. Хтось використовує паприку, карамелізовані овочі, жир, морепродукти, гриби, хтось тільки рис з томатами і приправами, може бути і свинина, дехто використовує кислу капусту, бурякове та виноградне листя.

У фразі «голубці» навіть на слух зрозуміло, що кухня несе український фольклор, звучить хазяйновито та щиро, як і наш народ. Назва походить від слова «голуб», вони як духовні істоти та передвісники Бога, символ творчого народження нового, родючості та миру. Існує інше походження: колись голубів готували на вентилі і, щоб пташки не згоріли, обмотували в капустяний листочок. Пізніше почали класти у листки різноманітні начинки: 

  • гречку;
  • пшоно;
  • перловку; 
  • картоплю; 
  • овочі.

А коли з’явився рис — додавали вже цю крупу та м’ясо в лист капусти, і загортали. Гарніром слугували смажена цибуля, морква, томати, сало. Вся готова продукція проходила тушкування в казані. 

Готуємо страву: особлива увага до рису

Розберемось, як приготувати класичні голубці — з рисом та фаршем. Тут як з борщем, страва одна, а рецептів мільйон. Хтось рис варить одразу, хтось трошки пропарює та завертає з м’ясом. Немає точного способу, кожна господиня робить як зручніше та смачніше їй! Увесь сенс у смачній начинці. Найкращим рішенням буде приготувати голубці з молодої капусти, бо тоді вони вийдуть ніжніше та швидше приготуються. А звичайну просто треба буде додатково варити в окропі, щоб легше розібрати на листки. 

Якщо ви хочете м’яку начинку, то краще взяти круглозернистий рис, який треба пропарити до стану напівготовності. Тому що пізніше рис впитує у себе залишки води, сік з листя, засмажку та жир із фаршу, і буде танути в роті. Якщо бажаєте, щоб рис не злипався, а був окремими частинками, то візьміть довгозернистий. Тут важливим буде повністю відварити рис. 

Покроковий опис приготування рису

  • 300 гр рису обов’язково промиваємо під проточною водою;
  • Насипаємо у каструлю та наливаємо 500 мл води;
  • Після закипання зменшуємо вогонь та варимо рис 7-8 хвилин (буде тверденьким), хвилин 10 до повної готовності (на упаковці з рису переважно завжди пишуться точні цифри);
  • Рис перекидаємо через друшляк та залишаємо остигати. 

Якщо у нас не повністю відварений рис, тоді фаршу треба покласти більше.

Фарш

Хочемо отримати ніжний рис у начинці, тоді беремо 150 гр круглозернистого напівготового рису, і додаємо 600 гр фаршу, щоб у результаті не вийшло так, що наповнення у вас це один шматок готового рису і сухе м’ясо. Якщо у вас курячий фарш з філе грудки, то ця частина менш жирна. Щоб наповнення вийшло соковитіше, додайте трішки сала, або овочів. 

  • У фарш вже добавили остиглий не повністю відварений рис. 
  • Обов’язково додаємо підсмажену м’яку цибулю, сіль, спеції за смаком. 
  • Перемішуємо.
  • Потім столову ложку фаршу розкладаємо на капустяний лист.
  • З обох боків загортаємо, та починаємо закручувати з кінця.
  • Викладаємо у форму для запікання.

Взагалі, можете відкрити для себе різні техніки закручування. 

У форму для запікання також додаємо 200 мл томатної пасти та 200 мл води, щоб соус повністю покрив нашу страву. За бажанням зверху засипте страву морквою, потерту на крупній тертці. Всю форму закриваємо фольгою та ставимо запікатися на 40 хвилин при 180 градусів. Додаємо сметанки до готової страви і насолоджуємось смакотою!

Звісно, аналогів голубців у світі безліч, але ж своє рідне завжди безцінне! Використовуйте різні пропорції, начинки, соуси, аби дедалі більше захоплюватись цим запашним смаком. На сьогоднішній день голубці — головний артибут святкового столу українців. 

М’яких та соковитих голубців!

Автор
Марія Денисенко
Оновлено
07.12.2023
Додано
07.12.2023
Переглядів
638
Час читання
хв
Поширити

Коментарі

Ваша оцінка:

Інші записи

Перейти до блогу
Як їсти хінкалі: 7 порад
Хінкалі — це не просто страва, це справжня грузинська легенда, що підкорила серця гурманів в усьому св...
23.04.2024
239
Як бланшувати овочі
Бланшування є одним з ключових методів збереження свіжості та поживних властивостей овочів. Від бланшу...
19.04.2024
249
5 причин обрати піцу в MA Pizza
Ця страва може здатися дивною та простою, проте піца набуває все більше прихильників по всьому світу. ...
19.04.2024
225