Ручка для лівші: як вибрати та чим вона відрізняється від звичайної

Ручка для лівші: як вибрати та чим вона відрізняється від звичайної
Зміст:

В Античній Греції цих людей вважали наближеними до богів, тоді як в Середньовічній Європі навпаки – посланцями Диявола. Та насправді все набагато простіше – вони всього лише лівші! 

Хоч тепер до явища ліворукості ставляться спокійніше, та це не означає, що складнощі зійшли нанівець. На сьогодні кожен сьомий у світі послуговується лівою рукою, та цим людям все одно доводиться шукати шляхи “виживання” у “праворукому” світі. І почати варто з основного – з письма!

Ручка для лівшів: історія виникнення

Історія виникнення ручки для лівшів пов’язана з визнанням дискримінації та несправедливого ставлення до ліворуких людей протягом історії. 

Процес створення почався в XX століття, коли суспільство почало звертати увагу на незручність використання лівшами ручок, що робились для праворуких людей. 

Одним із перших, хто запропонував вирішення проблеми став Джек Рікард – англійський дизайнер та винахідник. Він представив світові першу ручку для лівшів у 1948 році.

Проте великий крок до комфорту ліворуких людей зробила компанія Paper Mate. В 1970-х роках вони випустили ручку, що суттєво відрізнялась від попередніх екземплярів. Спеціальна форма грифеля та особливий кут, під яким він притискався до паперу зробили її зручною для використання лівою рукою. Продукт був високо оцінений лівшами на ринку та швидко набрав свою популярність.

Нині на ринку представлені не тільки ручки, а й інша канцелярія, що розроблена для використання лівою рукою.

Переваги ручки для лівшів

Ручка для лівшів має ряд характеристик, які відрізняють її від звичної нам ручки. Це і робить її зручною у використанні для ліворуких людей. Ось головні із них:

  • Форма грифеля. Ручки, що розроблені для використання лівшами мають особливий кут вигину грифеля, що дозволяє тримати її не викручуючи зап’ясток. Це робить письмо приємнішим та запобігає швидкому втомлюванню руки.
  • Схема струменя чорнила. Деякі ручки мають спеціально розроблену схему подачі чорнил. Це дозволяє уникнути розтікання та забезпечити чистоту письма.
  • Швидкість висихання чорнил. Декотрі види ручок для ліворуких можуть мати особливий склад чорнил, що висихає швидше, ніж звичайне чорнило. Це дозволяє користуватись ручкою і не перейматись про те, що написане зітреться та забруднить руки та папір.  
  • Легкість у триманні. Зазвичай ручки для лівшів розробляються з урахуванням положення пальців при затиску та вже мають у своєму дизайні допоміжні елементи для легкого тримання.
  • Маркування. Ручки для лівшів мають спеціальне маркування, що дозволяє швидко знайти та обрати потрібну серед інших.

Як вибрати?

  1. Оберіть, що найбільше відповідає вашим потребам. Наразі представлено багато варіантів, кожен з яких має своє призначення. Гелеві чи кулькові, фломастери чи олівці – зупиніться на тому, що підходить саме вам!
  2. Різні моделі ручок мають різні форми, вагу та розміри, тож знайдіть свою “ту саму”.
  3. Ручка має бути приємною на дотик, тому зверніть увагу на те, яка вона на дотик.
  4. Нині, у світі свободи слова та відкритого висловлення власної думки важко знайти тему, на яку б не малось обговорень. Запитайте у людей та проаналізуйте відповіді. Можливо серед них знайдеться та, що буде близькою вам.
  5. Оберіть декілька варіантів та влаштуйте тест-драйв. Ні що не дасть кращих відповідей, ніж власний досвід!  

А тепер вперед, солдате! “Меч” у руці, тож гайда писати!

Автор
Ольга Джоган
Оновлено
10.12.2023
Додано
30.11.2023
Переглядів
325
Час читання
хв
Поширити

Коментарі

Ваша оцінка:

Інші записи

Перейти до блогу
Швидкомонтовані будівлі з металоконструкцій від LLENTAB
Сучасний світ потребує швидких та ефективних рішень. Це твердження стосується і будівництва, де час та...
20.02.2024
209
Як обрати і де купити гриндер
Гриндер - це незамінний інструмент для будь-якого шанувальника якісного подрібнення. Він не лише еконо...
17.02.2024
216
Нова ера доступності ремонту: від самостійного обслуговування до професійного сервісу в Apple Lab
У сучасному світі, де технології швидко розвиваються, з'являються нові можливості для споживачів підтр...
15.02.2024
220