Суп із червоної риби не тільки смачний, а й дуже корисний. Адже, сама риба містить купу поживних речовин, які позитивно впливають на наш організм. Тому давайте приготуємо сьогодні такий суп та розберемо його користь.
Чим корисно їсти суп з червоної риби?
Суп з червоної риби – це не лише смачна страва, а й дуже корисний продукт харчування. Ось детальніше про його корисні властивості.
Високий вміст білка. Червона риба, така як лосось або форель, є відмінним джерелом високоякісного білка, який необхідний для побудови та відновлення тканин в організмі.
Омега-3 жирні кислоти. Червона риба містить значні кількості омега-3 жирних кислот, таких як ейкозапентаєнова кислота (ЕПК) та докозагексаєнова кислота (ДГК), які корисні для здоров’я серця та мозку. Вони знижують ризик розвитку серцевих захворювань, підтримують здоровий рівень холестерину та покращують функції мозку.
Вітаміни та мінерали. Риба є джерелом вітамінів В, вітаміну D, вітаміну Е та мінералів, таких як селен та йод, які важливі для зміцнення імунної системи, покращення здоров’я кісток та здоров’я шкіри.
Зменшення запалення. Омега-3 жирні кислоти в рибі мають протизапальні властивості, що може допомогти зменшити запалення в організмі та зменшити ризик розвитку запальних захворювань, таких як артрит.
Підтримка здорового мозку і нервової системи. Омега-3 жирні кислоти в рибі відомі своїм позитивним впливом на функціонування мозку і нервової системи, покращуючи когнітивні функції та пам’ять.
Отже, суп з червоної риби – це чудовий спосіб отримати багато корисних речовин, необхідних для підтримки загального здоров’я та добробуту організму.
Рецепт супу з червоної риби
Тож давайте скоріше приготуємо цю смакоту, щоб нею насититися та поласувати. Ось покроковий рецепт.
Інгредієнти
500 г червоної риби (наприклад, лосось або форель), нарізаної на невеликі шматочки;
1 літр рибного бульйону (можна використовувати домашній або куплений);
1 велика цибуля;
2 стебла селери;
2 морквини;
2 картоплі;
2 ст. ложки олії (наприклад, олії оливкової або рослинної)
2-3 зубчики часнику;
1 банка (400 г) томатної пасти;
Сіль і перець за смаком;
Свіжа зелень для прикраси (петрушка, кріп);
Рецепт
У великій каструлі розігріти олію на середньому вогні. Додати вже нарізані цибулю, селеру та моркву і смажити, помішуючи, до м’якості, приблизно 5-7 хвилин.
Додати роздавлений часник і смажити ще 1-2 хвилини, доки не з’явиться аромат.
Додайте томатну пасту і змішайте з овочами. Готувати ще 2-3 хвилини, щоб томатна паста стала трохи карамелізованою.
Поступово додавати рибний бульйон, помішуючи, доки все добре не змішається.
Додайте нарізану на кубики картоплю та червону рибу. Доведіть до кипіння, покривайте та готуйте на середньому вогні протягом 10-15 хвилин, доки картопля не стане м’якою, а риба не буде готовою.
Смакуйте і додайте сіль та перець за смаком.
Подавайте суп гарячим, прикрасивши свіжою зеленню, наприклад, петрушкою або кропом.
Насолоджуйтеся смачним і корисним супом з червоної риби! Він ідеально підійде як обід чи вечеря, особливо в холодну пору року, та забезпечить вас корисними білками, омега-3 жирними кислотами та вітамінами.
Харчова цінність рибного супу
Попри те, що такий рибний суп дуже корисний, він також дієтичний, тому ніяк не зашкодить вашій фігурі. А переконатися ви зможете, завдяки таблиці харчової цінності продуктів (кількість вказана на 100 гр.).
Продукт
Білки
Жири
Вуглеводи
Енергія
Червона риба
21 г.
11,7 г.
0 г.
187 ккал/783 кДж.
Томатна паста
4 г.
0 г.
15,8 г.
79 ккал./331 кДж.
Рибний бульйон
2 г.
0,6 г.
0,4 г.
16 ккал./66 кДж.
Картопля
1,7 г.
0,1 г.
18,6 г.
85 ккал./354 кДж.
Цибуля
1,41 г.
0,25 г.
8,91 г.
43 ккал./182 кДж.
Морква
1 г.
0,22 г.
7,34 г.
35 ккал./148 кДж.
Селера
0,7 г.
0,2 г.
3,4 г.
21 ккал./89 кДж.
Тому загальна енергетична цінність такого супу становить 92 ккал./384 кДж. на 100 г. Тому можете сміло смакувати ним і ані трохи не переживати за фігуру.
Тож такий супчик ми сьогодні приготували. Смачно, просто, низькокалорійно та вишукано. Смачного!
Питання/Відповіді
Яка червона риба найпоживніша?
До найпоживнішої червоної риби відносять лосось, форель, сьомгу та макрель.
Для яких органів корисна червона риба?
Червона риба має багато корисних властивостей та позитивно впливає на серцево-судинну систему, нервову систему, зорову систему, мозок, шкіру, волосся тощо.
Чому червона риба така дорога?
Так, червону рибу собі може дозволити не кожен. Вона є досить дорогим продуктом через популярність, попит, обмеженість улову, витрати на транспорт та логістику.