Суші: цікаві факти про смачну страву

Суші: цікаві факти про смачну страву
Зміст:

Історія японської кухні, як і культури цієї країни, є дуже великою та багатою. Не дивно, що в ній є безліч цікавих фактів, та відомі вони далеко не кожному. Зараз доставка суші в Івано-Франківську може привезти клієнту різні неймовірно смачні страви на будь-який смак, а колись давно, коли суші були ще невідомі широкому загалу, в Японії полюбляли Нарезуші – їх дуже особливий вид. Виготовлялися вони зі старої риби та ферментованого рису. Тривале бродіння надавало рибі дуже характерного смаку, однак захищало її від небезпечних мікроорганізмів. Коли ферментація завершувалась, суші ставали придатними для споживання, але рис, що був разом з ними, викидали. Страва розвивалася і, через деякий час її почали заправляти рисовим оцтом, а згодом – рис сміливо споживали разом із рибою.

Дієтологи рекомендують суші, адже така їжа є дуже корисною. В її складі є жирні кислоти, славнозвісна Омега-3. Жирними кислотами насичена як риба, так і морепродукти. Це далеко не єдина позитивна якість відомої страви. Вона вирізняється великою кількістю білка та низьким вмістом жиру, що важливо, коли мова йде про збалансоване харчування. Всі інгредієнти є дуже корисними, та найбільше – риба і водорості норі. Останні є присутніми в багатьох рецептурах. Вони мають у своєму складі вітаміни групи А, С і В, а також багато йоду.

Особливий інгредієнт, як їсти і, хто не міг готувати суші

Цікаво, що більша частина світового вилову блакитного тунця використовується для виготовлення суші. Найбільше його споживає Японія, адже виловлюється ця риба біля її берегів. Жителі країни мають змогу їсти продукт в сирому виді, отримуючи від нього максимальну користь. Така любов до тунця створює певну загрозу для його популяції. Найдорожчою є риба, яку виловлюють першою в новому році. Вона продається дуже дорого на спеціальних аукціонах.

Щоб не порушити структуру, японці їдять суші спеціальними паличками. Це справедливо лише для деяких їх видів. Переважну ж кількість різновидів можна їсти руками, що дуже зручно для людей, які не часто споживають таку їжу. Приготована справжнім майстром, вона дуже смакує.

Варто зазначити, що отримати звання майстра суші в Японії дуже складно. На це витрачається чимало часу та зусиль. Донедавна жінки взагалі були позбавлені можливості готувати суші, бо японці вважали, що вони можуть зіпсувати їжу, адже користуються косметичними засобами. Тепер же зовсім не важливо, хто приготував ту чи іншу страву, головне, щоб вона була якісною та смачною, як у Пронто Піца.

Автор
Олег Таранов
Оновлено
13.03.2023
Додано
13.03.2023
Переглядів
223
Час читання
хв
Поширити

Коментарі

Ваша оцінка:

Інші записи

Перейти до блогу
Вода з лимоном для схуднення: користь та відгуки
Наукові докази давно підтвердили той факт, що вітамін С, який знаходиться у лимонах має властивість пр...
22.03.2023
213
5 простих і корисних сніданків
Усім нам чудово відомо, що сніданок – найголовніший прийом їжі за добу. І хоч ним багато хто нехтує, л...
21.03.2023
248
Як приготувати пампушки з часником
Домашні пампушки з часником Українська традиція - це зібратися за обіднім столом всією сім’єю, з’їс...
20.03.2023
228
Telegram-канал