Топ 5 лайфхаків: Як зберегти продукти без холодильника?

Топ 5 лайфхаків: Як зберегти продукти без холодильника?
Зміст:

Знову через обстріли вимкнули світло на пів дня, а борщ від постійних перепадів температури швидко зіпсувався? Не встигли підкріпитися улюбленою стравою, а вона вже летить у смітник! Ця невтішна ситуація знайома усім господиням. Проте, український народ – незламний та винахідливий – і тут не буде потерпати від пакостей підступного рашиста! Тож витягніть їжу з вимкненого холодильника (він нам не знадобиться) та ловіть низку крутих і перевірених лайфхаків. І ваші харчі будуть врятовані від вірної погибелі!

Лайфхак №1. Балкон вам у допомогу

Ну і чим не холодильник? Плюс ще й електроенергії не просить. Правда, є мінус – на балконі складніше регулювати нормальну температуру для зберігання провізії. Тому беремо інструменти в руки та конструюємо ящик. 

Для харчового ящика вам знадобиться:

  • дерев’яні дошки;
  • цвяхи;
  • мішки;
  • молоток.

У таку природну схованку можна покласти картоплю та яблука, накривши зверху мішком, пінопластом або харчовою плівкою. Для моркви та буряка приготуйте окремий ящик з піском. А для відстежування температури придбайте і повісьте на балконі термометр. Зверніть увагу, цибулю слід підвісити на балконі у панчохах і тримати якомога далі від інших продуктів через її специфічний сік і запах. Те саме можна робити, якщо у вас немає балкона, але є погріб. 

М’ясо

Варто зауважити, що існує багато способів зберегти м’ясо якомога довше. Балкон тут буде справжньою “палицею-рятувальницею”! Перед зберіганням при температурі +4°C не мийте м’ясо. Покладіть його у щільно закриту каструлю або пластикову тару. При температурі нижче 0°C, висушені попередньо шматки загорніть у паперові пакети та залиште у “природній морозилці”. Також, м’ясо можна маринувати, консервувати та засолювати. 

Лайфхак №2. Сіль усьому голова!

Вершкове масло

Порізане на шматочки масло обгорніть у пергаментний папір і залийте солоною водою в емальованому або скляному посуді. Каструля також підійде. А зверху притисніть чимось важким. Для сольового розчину на 1 літр води додавайте 1 ложку солі. І неодмінно змінюйте воду 1-2 рази на день.

Ковбаса та риба

Такою ж солоною водою намочіть рушник і загорніть у нього ковбасні вироби. Простежте, щоб цей пакунок лежав у прохолодному місці. Те саме можна робити з рибою, попередньо зрізавши голову, яка псується в першу чергу.

Сир

Цілий, нарубаний шматками, нарізаний слайсами чи потертий сир може швидко обвітритися, якщо господиня не убезпечить його від прямого контакту з повітрям. Аби продовжити життя цьому молочному продукту у цілій подобі, загорніть його у тканину з бавовни, змочену спершу у сольовій рідині.

Лайфхак №3. Цукровий сироп

Яйця

Відомо, що за умов кімнатної температури курячі яйця зберігатимуть свою свіжість до 1 тижня. Але цей термін реально подовжити. Закип’ятіть суміш з цукру та води у співвідношенні 1:2. Занурте у рідину кожне яйце на 5 секунд і покладіть на паперовий рушник. Коли зверху на шкарлупі утвориться цукрова оболонка, покладіть їх у засипану піском коробку. До речі, згаданий вище сольовий розчин можна також використовувати у такому випадку. Після відмивання від бактерій розчином, сховайте яйця у мішечок з рисом.

Лайфхак №4. Саморобний холодильник

Цей спосіб можна використовувати не лише у домашньому господарстві, а й при транспортуванні продовольства на машині. Спершу треба заморозити воду у пластикових пляшках і обкласти ними продукцію. Насичена соляна рідина у пляшках танутиме набагато повільніше за прісну. Ідеально буде, якщо ви усе це загорнете у фольгу або складете до термоізоляційного пакета.

Лайфхак №5. Розчин для ягід

Змішаний оцет (або яблучний сидр) з водою у співвідношенні 1:3 вбивають бактерії. Занурте у рідину ягоди й вони не так скоро зіпсуються і запліснявіють. 

Бонусний лайфхак

Існують крупи, які не треба варити! Достатньо буде замочити їх у холодній воді, молоці або кефірі. Дайте каші настоятися певний час і страва готова:

  • Вівсянка (30 хвилин);
  • Гречана каша (5-10 годин);
  • Кіноа (на ніч);
  • Кускус (20-30 хвилин);
  • Манна каша (15-20 хвилин);
  • Перлова каша (10-24 години).

Варто не забувати, що є продукти, які не потребують особливого середовища для зберігання. На випадок тривалого відключення електроенергії зробіть запаси з:

  • Солодощами;
  • Сухарями та хлібцями;
  • Енергетичними та фітнес-батончиками;
  • Консервами з м’ясом, рибою та овочами;
  • Згущеним молоком;
  • Варенням та джемами;
  • Медом;
  • Горіхами;
  • Сухофруктами.

Пам’ятайте! Перевіряйте на запах і уважно оглядайте провізію. У кожного продукту є свій строк придатності. Зіпсована їжа стає отруйною для вашого організму і може викликати нудоту, блювоту, діарею, головний біль та навіть підвищити температуру тіла. Викидайте все, що викликає сумнів, адже здоров’я найважливіше! Бережіть себе і близьких! Миру нам і швидкої перемоги!

Автор
Ірина Нестеренко
Оновлено
17.12.2022
Додано
04.12.2022
Переглядів
851
Час читання
хв
Поширити

Коментарі

Ваша оцінка:

Інші записи

Перейти до блогу
Як їсти хінкалі: 7 порад
Хінкалі — це не просто страва, це справжня грузинська легенда, що підкорила серця гурманів в усьому св...
23.04.2024
268
Як бланшувати овочі
Бланшування є одним з ключових методів збереження свіжості та поживних властивостей овочів. Від бланшу...
19.04.2024
273
5 причин обрати піцу в MA Pizza
Ця страва може здатися дивною та простою, проте піца набуває все більше прихильників по всьому світу. ...
19.04.2024
236