Як дізнатися матрицю ноутбука

Як дізнатися матрицю ноутбука
Зміст:

За допомогою моделі екрана ноутбука можна визначити його вартість, наявність на ринку та вибрати сумісну альтернативу з потрібними характеристиками. Щоб дізнатися модель матриці ноутбука, якщо пристрій працює, використовуйте програми для діагностики комплектуючих. У разі, якщо ноутбук не працює, інформацію про модель матриці можна отримати з маркування, яке знаходиться на ній самій. Давайте розглянемо кілька способів.

За допомогою програми AIDA64

Якщо ноутбук працює, ви можете знайти модель матриці в програмах для діагностики комп’ютерних компонентів, таких як відома AIDA64. У розділі “Дисплей”, підрозділі “Монітор” ви побачите властивості монітора, включаючи модель матриці ноутбука.

Як дізнатися матрицю ноутбука за маркуванням

Якщо ноутбук неробочий, він не завантажується ні з жорсткого диска, ні зі знімного пристрою, щоб ми могли подивитися модель матриці в AIDA64, нам залишається тільки варіант розбирання верхньої частини конструкції пристрою. Не вдавайтеся до цього варіанту, якщо не впевнені у своїх діях, краще зверніться до фахівця-комп’ютерника або в сервісний центр. Розібравши верхівку ноутбука, на тильному боці матриці дивимося наклейку-маркування. 

Щоб не розбирати ноутбук, можете скористатися іншим варіантом, вказати модель ноутбука на перевірених сайтах, які зможуть допомогти визначити потрібний дисплей для вашого ноутбука, наприклад, Zeto.ua, Amazon.com, Rozetka.ua.

За допомогою диспетчера пристроїв

Ще є можливість подивитися через “Диспетчер пристроїв”. Про цей спосіб чомусь багато хто не знає. Для цього клікаємо правою кнопкою миші на іконку “Мій комп’ютер” (у Windows 10 “Цей комп’ютер”). Далі знаходимо “Властивості” і заходимо. З’явилося вікно з інформацією про систему. З лівого боку знаходимо “Диспетчер пристроїв” і натискаємо. Наступний крок – натиснути ПКМ на “Монітор” і вибрати рядок “Властивості”. У вкладці “Відомості” потрібно вказати в полі “Властивість” “ІД обладнання”. Після того як ми знайшли цей код, можна його скопіювати і вставити в рядок пошуку Google. Далі знайти інформацію про монітор – не проблема.

Знайти документи від ноутбука

Якщо техніка куплена недавно або користувач зберігає необхідну документацію, визначити модель можна за:

  1. упаковці;
  2. техпаспортом;
  3. гарантійним талоном.

Пошук інформації займає кілька хвилин. Якщо користувач не звик довго зберігати коробку і документи, варто скористатися іншими варіантами.

Автор
Олег Таранов
Оновлено
22.09.2023
Додано
22.09.2023
Переглядів
464
Час читання
хв
Поширити

Коментарі

Ваша оцінка:

Інші записи

Перейти до блогу
Підтримка українців від фонду Pin Up Foundation
Після того як певні території нашої країни були звільнені від окупації, місцеві жителі опинилися у скр...
25.02.2024
204
Швидкомонтовані будівлі з металоконструкцій від LLENTAB
Сучасний світ потребує швидких та ефективних рішень. Це твердження стосується і будівництва, де час та...
20.02.2024
211
Як обрати і де купити гриндер
Гриндер - це незамінний інструмент для будь-якого шанувальника якісного подрібнення. Він не лише еконо...
17.02.2024
220