Всі ми хоч раз чули фрази по типу: “Не можна їсти після 18.00”, “Їсти на ніч шкідливо!” та інші вислови, що диктують нам культуру харчової поведінки. Та чи варто до них дослухатись чи все ж не все, що кажуть – правда?
Насправді однозначної відповіді на це питання досі не існує. Багато що залежить від таких факторів, як спосіб життя людини, її розпорядок та індивідуальні особливості організму.
В основному дієтологи рекомендують відмовитись від їжі за 1,5 – 2 години до сну. Бо інакше їжа, яка потрапить до організму, може не встигнути перетравитись і додати вашому шлунку проблем, а вам важкості.
Проте вам не підійде такий варіант, якщо ви повертаєтесь з роботи надто пізно для того, щоб мати ці декілька годин перед “відбоєм”. Лягати спати голодним – зовсім не вихід. Тож в цьому випадку краще не доводити себе до “голодних болей”, а все ж повечеряти. Але не вживайте надто “важку” їжу. Смажене та жирне на ніч точно не додасть вам гарного самопочуття.
Якщо вам все ж необхідно поїсти пізно ввечері, або ж ви просто вирішили, що ще кілька калорій погоди не зроблять, то ось перелік продуктів, що стануть дійсно непоганим варіантом для вечірньої трапези:
Не дивлячись на перелік, завжди дослухайтесь до власних відчуттів, адже індивідуальна непереносимість якогось із компонентів може додати неприємностей та проблем та зіпсувати вечір.
Тож, чи може суп стати одним із тих варіантів, які можна вживати перед сном? Забігаючи на перед відповім: так, може! Якщо ж чашки чаю вам замало, то суп стане гарною альтернативою. Але багато що буде залежати від того, що за суп ви збираєтесь їсти.
Основна ідея обмежити харчування перед сном полягає в тому, що деяка їжа може не засвоїтись і призвести до важкості та дискомфорту в шлунку. Тож головним критерієм у виборі супу стануть його складові.
Супи на кшталт харчо, солянки та інших варіантів, що мають високу жирність, містять багато м’яса та приправ можуть ускладнити травлення. Щоб посмакувати таким супчиком краще все ж дочекатись наступного дня.
Супи у складі яких є горох, сочевиця чи квасоля теж не підійдуть. Бобові культури досить важко перетравлюються, тож не варто навантажувати шлунок додатковою роботою.
А ось простий овочевий суп чи бульйон з курятини буде гарним варіантом. Такі супи робляться із легкозасвоюваних інгредієнтів, тож не створять великого навантаження та чудово втамують голод.
Їсти на ніч чи ні – ваш вибір! Та якщо ви вирішили, то не забувайте дбати про своє здоров’я, їжте корисну їжу та смакуйте із задоволенням!