Чи можна на ніч їсти суп: що кажуть дієтологи

Чи можна на ніч їсти суп: що кажуть дієтологи
Зміст:

Всі ми хоч раз чули фрази по типу: “Не можна їсти після 18.00”, “Їсти на ніч шкідливо!” та інші вислови, що диктують нам культуру харчової поведінки. Та чи варто до них дослухатись чи все ж не все, що кажуть – правда?

Чи можна їсти на ніч?

Насправді однозначної відповіді на це питання досі не існує. Багато що залежить від таких факторів, як спосіб життя людини, її розпорядок та індивідуальні особливості організму. 

В основному дієтологи рекомендують відмовитись від їжі за 1,5 – 2 години до сну. Бо інакше їжа, яка потрапить до організму, може не встигнути перетравитись і додати вашому шлунку проблем, а вам важкості. 

Проте вам не підійде такий варіант, якщо ви повертаєтесь з роботи надто пізно для того, щоб мати ці декілька годин перед “відбоєм”. Лягати спати голодним – зовсім не вихід. Тож в цьому випадку краще не доводити себе до “голодних болей”, а все ж повечеряти. Але не вживайте надто “важку” їжу. Смажене та жирне на ніч точно не додасть вам гарного самопочуття.

Які продукти можна з’їсти перед сном

Якщо вам все ж необхідно поїсти пізно ввечері, або ж ви просто вирішили, що ще кілька калорій погоди не зроблять, то ось перелік продуктів, що стануть дійсно непоганим варіантом для вечірньої трапези:

  • Фрукти. Порція свіжих фруктів стане смачним та корисним перекусом. Клітковина у складі не обтяжить шлунок та допоможе травному процесу.
  • Овочі. Морква, помідори, броколі та селера у сирому вигляді можуть стати не тільки хорошим перекусом, а й джерелом вітамінів. Щоб смакувало краще, можна використати легкий соус.
  • Горіхи та насіння. Гарбузове насіння, фісташки та мигдаль у невеликій кількості нададуть відчуття ситості та принесуть користь організму завдяки багатому на поживні речовини складу.
  • Молочні продукти. Стакан молока, кефіру, йогурту без добавок чи порція кисломолочного сиру стане чудовим вибором на вечір. Можна додати трохи меду для кращого смаку.
  • Яйця. Теж можна вживати перед сном. Але надайте перевагу вареній формі. Смажене може призвести до складнощів у травленні.
  • Вівсяна крупа. Заварена на молоці вівсянка стане смачним та ситним варіантом вечері.
  • Трав’яний чай. Якщо ви хочете чогось теплого та легкого, то чай – найкращий варіант. М’ятний чи лавандовий чай буде не тільки смачним, а й допоможе заснути. 

Не дивлячись на перелік, завжди дослухайтесь до власних відчуттів, адже індивідуальна непереносимість якогось із компонентів може додати неприємностей та проблем та зіпсувати вечір.

Чи можна їсти суп на ніч?

Тож, чи може суп стати одним із тих варіантів, які можна вживати перед сном? Забігаючи на перед відповім: так, може! Якщо ж чашки чаю вам замало, то суп стане гарною альтернативою. Але багато що буде залежати від того, що за суп ви збираєтесь їсти.

Основна ідея обмежити харчування перед сном полягає в тому, що деяка їжа може не засвоїтись і призвести до важкості та дискомфорту в шлунку. Тож головним критерієм у виборі супу стануть його складові.

Супи на кшталт харчо, солянки та інших варіантів, що мають високу жирність, містять багато м’яса та приправ можуть ускладнити травлення. Щоб посмакувати таким супчиком краще все ж дочекатись наступного дня.

Супи у складі яких є горох, сочевиця чи квасоля теж не підійдуть. Бобові культури досить важко перетравлюються, тож не варто навантажувати шлунок додатковою роботою.

А ось простий овочевий суп чи бульйон з курятини буде гарним варіантом. Такі супи робляться із легкозасвоюваних інгредієнтів, тож не створять великого навантаження та чудово втамують голод.

Бонус: Рецепт легкого курячого бульйону з овочами

Інгредієнти:

  • 1 куряче філе;
  • 1 літр води;
  • 1 цибулина (середнього розміру);
  • 2 морквини;
  • 7-10 маленьких суцвіть цвітної (чи іншої) капусти;
  • 1-2 картоплини;
  • Сіль, перець та інші спеції за смаком;
  • Зелень на ваш вибір.

Спосіб приготування:

  1. Варимо бульйон. У воду кладемо м’ясо, цибулину та морквину. Ставимо на середній вогонь. Доводимо до кипіння, знімаємо піну та зменшуємо вогонь. Варимо 20-30 хвилин до готовності м’яса. Солимо за смаком.
  2. Проціджуємо бульйон. М’ясо витягаємо, в цьому рецепті воно не знадобиться, зате стане чудовим доповненням до сніданку. 
  3. В проціджений бульйон додаємо нарізану картоплю, моркву і суцвіття капусти. Додаємо спеції за смаком та варимо до готовності овочів. При подачі посипаємо зеленню.
  4. Ваш бульйон з овочами готовий!

Їсти на ніч чи ні – ваш вибір! Та якщо ви вирішили, то не забувайте дбати про своє здоров’я, їжте корисну їжу та смакуйте із задоволенням! 

Автор
Ольга Джоган
Оновлено
07.12.2023
Додано
07.12.2023
Переглядів
450
Час читання
хв
Поширити

Коментарі

Ваша оцінка:

Інші записи

Перейти до блогу
Як їсти хінкалі: 7 порад
Хінкалі — це не просто страва, це справжня грузинська легенда, що підкорила серця гурманів в усьому св...
23.04.2024
233
Як бланшувати овочі
Бланшування є одним з ключових методів збереження свіжості та поживних властивостей овочів. Від бланшу...
19.04.2024
248
5 причин обрати піцу в MA Pizza
Ця страва може здатися дивною та простою, проте піца набуває все більше прихильників по всьому світу. ...
19.04.2024
225