В Античній Греції цих людей вважали наближеними до богів, тоді як в Середньовічній Європі навпаки – посланцями Диявола. Та насправді все набагато простіше – вони всього лише лівші!
Хоч тепер до явища ліворукості ставляться спокійніше, та це не означає, що складнощі зійшли нанівець. На сьогодні кожен сьомий у світі послуговується лівою рукою, та цим людям все одно доводиться шукати шляхи “виживання” у “праворукому” світі. І почати варто з основного – з письма!
Історія виникнення ручки для лівшів пов’язана з визнанням дискримінації та несправедливого ставлення до ліворуких людей протягом історії.
Процес створення почався в XX століття, коли суспільство почало звертати увагу на незручність використання лівшами ручок, що робились для праворуких людей.
Одним із перших, хто запропонував вирішення проблеми став Джек Рікард – англійський дизайнер та винахідник. Він представив світові першу ручку для лівшів у 1948 році.
Проте великий крок до комфорту ліворуких людей зробила компанія Paper Mate. В 1970-х роках вони випустили ручку, що суттєво відрізнялась від попередніх екземплярів. Спеціальна форма грифеля та особливий кут, під яким він притискався до паперу зробили її зручною для використання лівою рукою. Продукт був високо оцінений лівшами на ринку та швидко набрав свою популярність.
Нині на ринку представлені не тільки ручки, а й інша канцелярія, що розроблена для використання лівою рукою.
Ручка для лівшів має ряд характеристик, які відрізняють її від звичної нам ручки. Це і робить її зручною у використанні для ліворуких людей. Ось головні із них:
В цій справі не знайдеться універсальних порад, адже кожен з нас унікальний та має свої вподобання. Проте все ж є декілька загальних порад та критеріїв, що можуть допомогти з вибором:
А тепер вперед, солдате! “Меч” у руці, тож гайда писати!