Технології обробки та зберігання риби

Технології обробки та зберігання риби
Зміст:

Роль технологій обробки та зберігання риби — досить важлива для продовольчої промисловості, адже вони забезпечують безпечність та якість рибної продукції. Правильно проведені, ці технології покликані подовжити термін придатності риби, запобігти розмноженню в ній небажаних мікроорганізмів та зберегти її смак й поживність. 

Технології обробки риби. Первинна та вторинна обробка 

Технологія обробки риби несе в собі ряд різних методів та процесів, мета яких — забезпечити її якість та правильно підготувати її до споживання. Основні технології обробки риби включають два етапи:

 1. Процес первинної обробки з видаленням луски, очищенням від нутрощів, та при необхідності, видаленням голови, плавників та хвоста. На цьому ж етапі виконується філейний розділ з видаленням кісток та шкіри, а потім заморожування.
 2. Вторинна обробка включає маринування риби в маринаді або спеціальному розчині, консервування в рідкому або густому середовищі, фасування по порціях та може включати заморожування.

Також сьогодні існують інноваційні технології, засновані на трьох методах:

 • застосування модифікованої атмосфери — методу коли навколо риби змінюється газове середовище що збільшує термін придатності; 
 • застосування високого тиску для знищення мікроорганізмів та збільшення терміну зберігання без застосування консервантів; 
 • обробки ультразвуковими хвилями що руйнує мікроорганізми та покращує збереження риби.

Технології зберігання риби

Те, як зберігають рибу, відіграє важливу роль в забезпеченні її свіжості, якості та безпечності для людей. Основні технології зберігання риби включають:

 • Холодильні технології: коли рибу зберігають в холодильних камерах або холодильниках за низьких температур. Такий метод закликаний уповільнювати зріст мікроорганізмів та підтримувати свіжість рибної продукції.
 • Кріогенне зберігання засноване на використанні кріогенних газів дуже низької температури, таких як рідкий азот. Застосування цього способу дозволить зберегти рибу замороженою з мінімальною зміною в текстурі та смаку.
 • Маринування передбачає занурення риби в спеціальні маринади задля збереження її свіжості та покращення смаку.
 • Консервацію, що відбувається із застосування спеціального рідкого або густого середовищ, таких як олія, маринад чи соус, для подовження періоду придатності та задля збереження якості.
 • Заморожування: морожена риба отримується шляхом її тимчасово зберігання при дуже низьких температурах. Це дозволяє значно продовжити термін зберігання риби та зберегти її якість.
 • Застосування модифікованої атмосфери через використання спеціальних газових сумішей при пакуванні. Процес полягає у контролюванні концентрацій кисню, вуглекислого газу та азоту в рибній упаковці.
 • Застосування ультразвуку задля збереження якості продукту та недопущення зростання шкідливих мікроорганізмів. Метод включає використання спецпокриттів та пакувань що створюють бар’єри повітрю та небажаній волозі.

Де в Україні купити рибу хорошої якості

Якщо вас цікавить якою українською торговою маркою продається свіжоморожена риба оптом, можемо сміливо порекомендувати компанію “Територія мʼяса” від ТзОВ “ЄВРО-КОМЕРС”. Це одна з найбільших компаній в країні, що може надати необхідні ветеринарні свідоцтва та всю супутню документацію. Відмітимо що цією ТМ власним автопарком виконується в будь-якому обсязі завжди вчасна доставка мороженої риби та свіжої. 

Автор
Олег Таранов
Оновлено
25.07.2023
Додано
25.07.2023
Переглядів
334
Час читання
хв
Поширити

Коментарі

Ваша оцінка:

Інші записи

Перейти до блогу
Картопля посадкова: як правильно обрати перед сезоном
Картопля – один із найпопулярніших та найуніверсальніших овочів в Україні. Її вирощують практично на к...
03.03.2024
205
Сніданки в Києві: 10 місць, де можна смачно поснідати
Іноді буває важко знайти заклади, де можна нормально поснідати о 8 ранку навіть у Києві. Проте вони вс...
01.03.2024
226
Кафе на подолі: 5 рекомендацій
Час, проведений з близькими нам людьми - найкращий. Але часто на атмосферу впливають і ті місця, які м...
29.02.2024
233