Хурма – користь та шкода ягоди

Хурма – користь та шкода ягоди
Зміст:

“Коли дозріває хурма, лікарі залишаються без роботи” – стверджує японська приказка. Японці буквально поклоняються цьому плодові, називаючи “божественною їжею”, та споживають його у великих кількостях. Проте, не поспішайте слідувати прикладу японців! У цій статті ми розберемося: чим корисна та шкідлива ця сонячна і соковита ягода?

Вирощування хурми в Україні

Науковці-селекціонери плідно попрацювали для того, щоб і українці могли вживати смачний фрукт восени та взимку. Екзотичний продукт прижився на півдні у зоні лісостепу та на Поліссі. Найрозповсюдженіша хурма – віргінська, яка потрапила до нас з Північної Америки. Вона не капризна до морозів і не вимагає особливого догляду та обробки, тому проста у вирощуванні.

Цінність для організму

Для жінок 

Усіх представниць прекрасної статі цікавить розповсюджена думка: чи ж існує еліксир молодості, що в додаток буде ще й сприятливим для схуднення? Існує! Ці чарівні та корисні властивості має хурма. Антиейдж-функцію виконують саме вітаміни А та Е. Це дозволяє зберегти здоров’я та красу волосся, нігтів та шкіри. В косметології з хурми роблять маски для сухої та схильної до вугрів шкіри в додаванні з яєчним жовтком. А низька калорійність плоду наситять організм і не дадуть переїсти зайвого. 

Для вагітних

Під час вагітності у багатьох жінок виникає жагуче бажання поласувати чимось екзотичним. І на здоров’я! За підтвердженням лікарів, хурма корисна для організму майбутніх мам. Нормальне функціонування центральної нервової системи вагітної та розвиток кісток майбутньої дитини забезпечать кальцій і фосфор. Залізо усуне втому та запаморочення при анемії й підвищить рівень гемоглобіну. Магній ефективний у зниженні кров’яного тиску. Але до споживання хурми варто ставитися з особливою увагою жінками при надії з підвищеною збудливістю матки. У такому разі ягода загрожуватиме викиднем. 

Для чоловіків

Яскраво-помаранчеві плоди захищають від простатиту та сечокам’яної хвороби. Їх сечогінні якості виводять зайві солі та шкідливі речовини. Дефіцит магнію у чоловіків призводить до стресу, дратівливості та швидкої втоми. Соковита хурма заповнить нестачу в організмі та знизить ризик розладів нервової системи. 

Для дітей

Користь хурми є неоціненною для дитячого організму через наявність у ній вітамінів і мінералів. Малечі слід давати ягоду від 3-х років через високий вміст у ній цукру і танінів. При поєднанні з молоком у надто маленьких діток плід може створити каміння у кишківнику. Хоча, педіатри у Європі та Америці рекомендують вже у 8-10 місяців вводити карапузу в раціон пюре з хурми.

Який вітамін має хурма?

Хурму можна справді назвати вітамінною бомбою:

  • Вітамін А поліпшить зір і підлатає імунну систему; 
  • Вітамін В прожене осінню хандру і підвищить настрій;
  • Вітамін С є прекрасною профілактикою від застуд та у боротьбі з ними; 
  • А укупі з вітаміном Р (рутин) запобігає тромбозу і знижує ризик розвитку інфаркту та інсульту.

З гарної нагоди є рецепт полоскання при кашлі: стиглий плід допоможе скоріше одужати, якщо його сік розвести у 100 гр теплої води. 

Протипоказання

Але у цієї ягоди є й інша сторона медалі. Тож, коли не можна їсти хурму? При діабеті, адже “слива богів”, як її ще називають, містить багато сахарози. Екзотичний фрукт може викликати алергію. Протипоказання до вживання існують при виразці шлунка, панкреатиті, спайках кишківника та після операційних втручаннях на шлунково-кишковому тракті. 

Ми вже розібралися, яку величезну користь для здоров’я та шкоду містить цей соковитий суперфуд. А тепер час дізнатися, як треба їсти хурму?

Рекомендації до вживання

  • Хурма має бути насиченого жовто-оранжевого кольору. Характерні темні плями та вм’ятини свідчать про зіпсованість продукту;
  • Дочекайтеся, поки хурма дозріє – тоді в ній зменшиться кількість танінів і ягода буде не такою в‘язкою;
  • Не перекушуйте хурмою натщесерце, це може подразнити порожній шлунок і, як наслідок, при регулярності, спровокує виразку шлунку;
  • Ягоду краще не вживати укупі з білками тваринного походження;
  • Пам’ятайте! На день достатньо буде 2-3 х плодів хурми!

В якому вигляді може існувати хурма

  • свіжа;
  • сушена;
  • в’ялена;
  • джем;
  • фріпси;
  • запечена з м’ясом або сиром;
  • салат.

Сезон хурми оголошується відкритим! Смакуйте на здоров’я!

Автор
Ірина Нестеренко
Оновлено
03.01.2023
Додано
03.12.2022
Переглядів
1293
Час читання
хв
Поширити

Коментарі

Ваша оцінка:

Інші записи

Перейти до блогу
Кондитерська фабрика Millennium – чому № 1 серед українців
Майже кожна людина коштувала молочний шоколад та мала змогу відчути цей чарівний смак. Коли мова йде п...
26.03.2024
212
Фаст-фуд чи гастрономічне задоволення: вибір піци в залежності від настрою
Сучасний світ ритмічно крутиться навколо швидкості та зручності. У багатьох з нас не завжди є час на т...
06.03.2024
238
Вітаміни для здорової шкіри
Для того, щоб забезпечити організм необхідними вітамінами і почувати себе добре, важливо систематично ...
06.03.2024
243