Вплив алкоголю на організм людини

Вплив алкоголю на організм людини
Зміст:

Дружні посиденьки, весілля, вечірка, святкування Нового року, відпочинок після напруженого робочого дня – усе це об’єднує алкоголь, який є невіддільним атрибутом на застіллі. Під час гучного святкування у компанії або навпаки наодинці після робити люди звикли розділяти своє проведення часу з алкогольними напоями: пиво, вино, шампанське або ж горілка. Та мало хто з людей хоч на мить замислюється, щодо алкогольного впливу на свій організм, і дивується потім звідки у нього те чи інше захворювання, яке як здалося з’явилося з нізвідки. 

Чому людина починає вживати алкоголь 

Існує досить багато причин, чому людина починає пити алкогольні напої. У більшості випадків усе індивідуально, але наркологи відокремлюють 3 найосновніші:

Компанія

Усе, в першу чергу, тягнеться з родини. Діти бачать, як дорослі на святах випивають. Потім з часом з’являється зацікавленість і потяг до спроб вживати алкогольні напої. Найчастіше серед людей можна зустріти таку відповідь: «Не знаю, якось усі п’ють, то і я п’ю». Не обов’язково бачити дитині, як п’ють чи не п‘ють інші у родині, але хлопець чи дівчина, подорослішавши, все одно починає пити. Причина у тому, що людина має стадний інстинкт. Усе залежить від людей, які знаходяться навколо нас. Тому, як наслідок, найпоширеніший фактор – компанія, в якій знаходиться людина. Досить складно відмовитися від спокуси спробувати алкоголь за компанію з друзями. 

Генетика

Поширена стереотипна думка, що якщо у родині пив батько, то зап’є і його син. Насправді усе не зовсім так. Ген, який передається, не обов’язково повинен проявитися у дитини, батьки якої були пияки. Може бути, що цей ген прокинеться в аж наступного покоління. Тут як у лотереї, але повинно вистачати й того факту, що він уже є у генетичному коді. Усе тому, що у корі головного мозку формуються неправильні патологічні зв’язки між нейронами, які створюють нездоровий потяг до спиртного. У даній ситуації буде доречним вислів нарколога, з яким ми спілкувалися, а саме: «Дід пропив печінку внука». Але навіть і цього можна уникнути, якщо фільтрувати своє оточення та слідкувати за здоров’ям. 

Психіка

Багато людей знаходять відраду та спосіб розв’язання своїх проблем у перебуванні алкогольного сп’яніння. Стрес, депресія, накопичувальний ефект – усе це впливає на психологічний стан людини. А як усім відомо, алкоголю притаманний характер притуплення почуттів та змінювання емоційного стану. Тому що коли ми п’ємо у тілі виробляється гамма-аміномасляна кислота, що пригнічує погані емоції, апатію. 

Вплив алкоголю на організм 

Немає такого органу, м’якої тканини або клітини організму, які б не страждали від алкоголю. Найчастіше люди забувають про міру та інтервали споживання цього продукту. Довгий час процес утворювання захворювань в організмі може не проявлятися. Але якщо на постійній основі вживати спиртне це неабияк віддзеркалиться на самопочутті та на якості функціонування органів:

Мозок 

При попаданні спиртного в організм, він швидко всмоктується слизовою оболонкою порожнини рота, кишківника та шлунку, де потім через гематоенцефалічний бар’єр потрапляє до кори головного мозку. І перша зміна, що відбувається у тілі людини – це швидка зміна емоційного стану. Підвищується настрій, особа стає веселою, комунікабельною або ж навпаки агресія та роздратованість зростають. Особливо, це характерний вплив на чоловіків. Друга зміна – це так званні «ватні ноги», коли люди їх майже не відчувають. Усе через слабкість передачі нервових імпульсів з кори головного мозку до м’язів. Етиловий спирт має шкідливий вплив на мозок, а саме на кору головного мозку. При частому споживанні спиртного розвивається деструктивне порушення нервових клітин. Простими словами: клітина просто розсмоктується. За словами нарколога, якщо дивитися на таку клітину з-під мікроскопа, то можна побачити порожнє місце. Виглядає це, умовно, як клітину стерли гумкою. Потім це порожнє місце заповнює біла речовина, нейроглія. Такий перебіг подій призводить до неприємних наслідків: людина втрачає сором, тактовність, свої інтелектуальні здібності. Через це, наприклад, для неї абсолютно нормально прийти на роботу напідпитку, обманювати інших людей і т.д. Як наслідок, це розвиває таке захворювання головного мозку, як Енцефалопатія, що супроводжується повільним мисленням, загальмованістю та не вмінням оцінювати власний стан, порушенням сну, значними провалами пам’яті, втрачанням гостроти зору. 

Печінка

Потрапляння алкоголю у печінку призводить до порушення структури клітин цього органу, гепатоцитів. Безпосередньо, такий вплив алкогольного напою на печінку заставляє клітини працювати, як фабрика, тому що саме вони переробляють напої на вуглекислий газ та воду. Коли таке відбувається систематично, то цей орган перестає так чисто фільтрувати все, що потрапляє всередину, токсини довше зберігаються в організмі. Усе через те, що жирові зміни в клітинах печінки призводять до змертвіння печінкової тканини, до так званого цирозу. Людина стає занадто худою, відтінок шкіри жовтішає, з’являються набряки, збільшується живіт через,  що у черевній порожнині накопичується рідина. Але не тільки цироз печінки дається взнаки на зовнішньому вигляді. Також головну роль грають гормони, особливо, вони мають вплив на жінку. Через це риси її обличчя стають значно грубішими, у майбутньому цей наслідок дуже складно викоренити. 

Серцево-судинна система 

Найбільша частка смертей стається саме через проблеми з серцево-судинною системою. А алкоголь тільки сприяє цій статистиці. Під дією спиртного серце збільшується в об’ємі, тому серцевий м’яз стає дрібним і перестає виконувати функцію насоса крові. Навіть якщо людина повністю здорова, то при споживанні великої дози алкоголю проявляються проблеми з порушенням серцевого ритму, яке нормалізується тільки через деякий час. Як наслідок, в особи розвивається гостра серцево-судинна недостатність. Лікарі розповідають навіть про такі випадки, коли людина уже як декілька років не п’є алкоголь, але все одно помирає від цієї хвороби, тому перед споживанням спиртного слід думати наперед про можливі наслідки. Хворобі все одно перестали ви пити чи ні, якщо вона є, то від неї не втечеш. Вона може наздогнати й через 10-15 років.

Негативний вплив є і на тиск, який моментально підвищується і призводить до згортання крові. Після цього є великий ризик інфаркту міокарда або ж інсульту. Також не слід забувати що під час сп’яніння в перші хвилини людина відчуває тепло через те, що судини розширені на короткий проміжок часу, але вони так само різко звужуються. Тому так розповсюджені випадки, коли п’яна людина помирає на морозі. Найчастіше такі випадки трапляються серед чоловіків.  Як і на серцево-судинну систему, в особливості на серце, алкоголь має максимально страшний вплив. Що найгірше в таких випадках досить мало часу, щоб урятувати людину. 

Підлітковий алкоголізм 

На жаль, серед підлітків досить розповсюджене таке явище, як алкоголізм. Нині мало хто замислюється щодо наслідків, тому так безпощадно вбиває свій організм. Але слід усвідомлювати, що сприймання спиртного організмом різне між підлітком та дорослою людиною, як на фізичному, так і на психологічному рівні. Наприклад, доросла людина, умовно тридцяти років, уже має за своєю спиною школу, університет, роботу і найголовніше – сформоване тіло. Коли дитина починає пити, вона має значно вищі ризики отримати алкогольну залежність і подальше ускладнення функціонування органів. Як ми уже зазначали, алкоголь вбиває клітини головного мозку, які так важливі для нашого інтелекту. Слід зазначити, що на організм підлітка припадає значно більше навантаження, щоб вивести алкоголь з тіла. Не менш важливим є той факт, що найбільше страждає від алкоголю інтелект у підлітків. Як правило, коли дитина росте, то вона тільки формується. Тому коли дитина починає пити, у неї більший ризик знизити свою мозкову продуктивність, аніж у дорослої людини. Потім підлітка уже не цікавить навчання, і навіть коли він виростає у більшості випадків його інтелект залишається, на жаль, на тому рівні, коли він почав вживати алкоголь. 

Алкогольна залежність: які прояви

Вище ми розібрали, які чинники впливають на те, що людина п’є. Але невіднятною частиною залежності є симптоми, які супроводжуються цією хворобою:

  • Зміна пріоритетів. Через деякий час після систематичного вживання спиртного у людини змінюються цінності. Якщо раніше для неї була важлива родина, робота, друзі, то зараз на першому місці алкоголь. Замість того щоб поспішати додому до сім’ї, особа затримується десь біля кіоску або випиває допізна з друзями, і кожного разу усе частіше. Запізнюється на роботу через погане самопочуття через сильне похмілля і т.д.
  • Втрачання інтересу. Проявляється це в тому, що особа не зацікавлена купувати собі новий одяг, взуття, хоча старі речі уже в поганій якості. Або ж перестає керувати своїм  бізнесом через незрозумілі причини. Хоча вони як раз ясніше нікуди. Жаліє гроші, не закінчує початі справи, весь час витрачає кошти на спиртні напої. 
  • Тотальний вихід із соціуму. В якийсь момент людина перестає ходити на роботу, спілкуватися з родичами, агресивно себе поводить щодо інших. Нарколог розповіла навіть такий випадок, як алкозалежний чоловік, коли він тверезий, порівнював себе з голою людиною, що йде назустріч натовпу. Тобто йому уже некомфортно у тверезому стані.
  • Перегнати усіх на застіллі. Наприклад, коли усі п’ють другий келих, у людини це уже п’ятий. 

Особам, що страждають алкогольною залежністю найчастіше кажуть, щоб вони узяли себе у руки. Та, на жаль, це так не працює, і людина навряд чи впорається без сторонньої допомоги. Тут уже справа не у силі духу, усе значно серйозніше. І слід усвідомлювати з чим ми маємо справу. Під час еволюції природа нагородила наше тіло вмінням пристосовуватись до запропонованих обставин, щоб ми мали змогу виживати. Це і стосується кори головного мозку, яка під систематичним впливом алкоголю підлаштовується під нього. Процес в організмі настільки злагоджено пристосовується до нових реалій, що його механізм звикає до речовин, що містяться у спиртних напоях. Тому нормальне функціонування залежить від дози, яку приймає людина. В іншому випадку людина буде відчувати дискомфорт і недостачу токсинів. 

Не слід забувати, що алкоголізм, то психологічне захворювання. Тут теж існує ремісія та рецидив. Навіть після того, як людина після успішної десятилітньої перерви з алкоголем, живе щасливо та у злагоді – завжди є ризик повернутися до того стану, тому це таке явище, яке залишається з людиною до кінця життя, якщо тільки не намагатись тримати від себе подразника, який провокує до повернення залежності. 

Цікаві факти про алкоголь 

  1. У кефірі є алкоголь. Але треба випити мінімум 5 л кефіру, щоб отримати ту дозу алкоголю, яка є в одному келиху вина. А випити стільки кефіру нереально; 
  2. Кожні 10 секунд у світі помирає як мінімум одна людина від алкогольного сп’яніння;
  3. Горілка – найвідоміший спиртний напій у всьому світі;
  4. Деякі овочі та фрукти містять у собі невелику кількість алкоголю;
  5. Існує такий історичний факт, що вікінги пили алкоголь лише з черепів своїх ворогів, яких вони перемогли.

Алкоголь є всюди: на поличках магазинів, дома, у гостях. Деякий навіть корисний у своїй мірі, наприклад, як келих червоного вина до вечері. Тому слід усвідомлювати з ким, де, як і скільки ти збираєшся пити. Якщо дотримуватися міри, то не страшні ніяк негативні впливи на організм і можна навіть отримати задоволення від того ж келиха вина у чудовій компанії. 

Не нехтуйте своїм здоров’ям та думайте про наслідки!

Автор
Софія Потятиник
Оновлено
06.01.2023
Додано
18.12.2022
Переглядів
1604
Час читання
хв
Поширити

Коментарі

Надія

Алкоголь це зло. Дякую інформація цікава.

Ваша оцінка:

Інші записи

Перейти до блогу
Картопля посадкова: як правильно обрати перед сезоном
Картопля – один із найпопулярніших та найуніверсальніших овочів в Україні. Її вирощують практично на к...
03.03.2024
206
Сніданки в Києві: 10 місць, де можна смачно поснідати
Іноді буває важко знайти заклади, де можна нормально поснідати о 8 ранку навіть у Києві. Проте вони вс...
01.03.2024
226
Кафе на подолі: 5 рекомендацій
Час, проведений з близькими нам людьми - найкращий. Але часто на атмосферу впливають і ті місця, які м...
29.02.2024
233