Гематологічні дослідження: навіщо призначають та що включають

Гематологічні дослідження: навіщо призначають та що включають
Зміст:

Щоб отримати інформацію про якісний та кількісний склад крові, призначають аналізи крові. Отримані результати допомагають визначити наявність патологічних процесів в організмі, встановити діагноз та підібрати адекватне лікування.

Пройти гематологічні дослідження з високим ступенем достовірності пропонує медична лабораторія «Ескулаб». Наявність аналізаторів останнього покоління та сучасного обладнання дозволяє виконати широкий спектр тестів:

  • загальний аналіз крові;
  • коагулограма;
  • аналізи на протромбіни, фібриноген та Д-димер;
  • визначення групи крові, резус-фактору;
  • оцінювання системи гемостазу.

Аналізи крові: види та призначення

Для підтвердження певного діагнозу або під час проходження профілактичного огляду лікар може призначити одне або декілька досліджень.

Загальний аналіз крові

Це основний гематологічний тест, який відображає загальний стан організму та забезпечує лікаря інформацією про характер кровотворення (гемопоезу).

Аналіз крові виконується у кілька етапів:

  • дослідження зразків крові на гематологічному аналізаторі (визначення гемоглобіну, кількості еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів та інших показників);
  • дослідження мазків крові у світловому мікроскопі (за необхідності), коли проводяться диференціювання та визначення відсоткового вмісту різних субпопуляцій лейкоцитів;
  • оцінювання морфології клітин крові.

Дослідження призначають для діагностики запальних процесів, анемій, лейкемій та інших патологічних станів, а також вагітним жінкам, під час диспансеризації та профоглядів.

Коагулограма

Дозволяє оцінити функцію згортання крові, порушення якої стають причиною кровотеч, утворення тромбів, викиднів, варикозного розширення вен, інфаркту, інсульту, дисфункції печінки.

Дослідження обов’язково призначають хворим, яких готують до операції, та вагітним жінкам.

Протромбіновий тест

Призначається для визначення двох показників: протромбінового індексу та протромбінового часу. Вони характеризують стан процесу кровотворення, що спостерігається на певному етапі згортання крові. У клінічній практиці необхідні для контролю гемостазу під час лікування протизгортаючими препаратами та за діагностики станів із підвищеним ризиком тромбозу.

Оцінка системи гемостазу

Комплексне дослідження, яке включає загальний аналіз крові та коагулограму. Призначається, коли у хворого спостерігаються симптоми тромбозу або для моніторингу надмірної коагуляції.

Найчастіше біоматеріалом для дослідження є венозна кров. Нерідко для загального аналізу достатньо забору з пальця. Термін готовності становить 1 день, що дозволяє швидко встановити діагноз та розпочати лікування.

Автор
Олег Таранов
Оновлено
25.01.2023
Додано
25.01.2023
Переглядів
224
Час читання
хв
Поширити

Коментарі

Ваша оцінка:

Інші записи

Перейти до блогу
Рецепти закусок до вина
Проводити вечір в компанії друзів чи коханої людини ледь не ідеальний відпочинок. А в додачу з келихом...
03.02.2023
217
Рецепт пирогів на дріжджах
У більшості людей дитинство асоціюється з ароматом духмяних пиріжків на дріжджах, які пекли бабуся чи ...
02.02.2023
214
Як правильно їсти круасан
Символ Франції, який обожнюють у всьому світі. Круасан вже вигадали більше ніж 300 років тому в Австрі...
01.02.2023
236
Telegram-канал