Як кава впливає на артеріальний тиск: позитивний та негативний вплив

Як кава впливає на артеріальний тиск: позитивний та негативний вплив
Зміст:

Кава – важлива частина дня великої кількості людей, без якої вони вже не можуть жити. Про її вплив на організм суперечки точяться десятиліттями. Об’єктом особливої уваги є вплив кави на артеріальний тиск – тема для вигадування великої кількості міфів у суспільстві. Хтось каже, що напій знижує тиск, хтось навпаки, що підвищує. Давайте спробуємо розібратись із цим питанням.

Вплив кави на артеріальний тиск

На це питання впливає велика кількість різних факторів: вид кави, стан здоров’я людини, кількість випитого напою та інші. Спочатку поговоримо про звичну для нас обсмажену каву. 

На тиск здорової людини вплив кави є незначним та недовготривалим. Після порції навіть найміцнішого напою – еспресо, тиск підвищиться всього на декілька хвилин, після чого повернеться до звичайного стану. За словами фахівців, до п’яти чашок кави – нормальна кількість для здорової людини.

Але якщо ви маєте захворювання серцево-судинної системи, в особливості такі як гіпертонія та гіпотензія, потрібно бути обережнішим. Для людей із підвищеним тиском, то є гіпертонією, кількість вживання кави треба знизити. Це пов’язано з тим, що тиск у людей з гіпертонією і так підвищений, а кава підвищує його ще сильніше. Це є стресом для організму та може вплинути на ваше самопочуття. Рекомендацією щодо вживання кави людям з артеріальною гіпертензію є контроль свого самопочуття під час вживання чорної кави. Це дуже важливо.

У людей з гіпотензією ситуація протилежна. Вони мають понижений тиск, який кава допомагає якраз таки підвищити. Але і тут потрібно мати міру – велика кількість кави в день може нашкодити.

Тепер поговоримо про зелену каву. Пік її популярності припав на 2015 рік, тоді більшість з нас і дізнались, що це необсмажені кавові зерна. Як і обсмажена кава, зелена має як позитивний, так і негативний вплив. З одного боку вона нормалізує рівень тиску та цукру в крові, покращує стан епідермісу. Також вважається, що за допомогою хлорогенової кислоти, що міститься у такій каві, можна схуднути. Але є й інша сторона. Зелена кава не піддається термічній обробці, отже позбавити її мікробів та навіть личинок комах важче. Обсмаження замінюють обробкою газом, після чого кава відстоюється декілька діб. Також така кава містить ще більше кофеїну, тому не радять пити більше трьох невеликих чашок на день.

Вплив кави на організм у цілому

Кава настільки щільно увійшла в наше життя, що ми і не замислюємось про її вплив на наш організм.

Позитивний вплив

Свою теперішню популярність цей напій отримав завдяки високому вмісту кофеїну. Він діє як психостимулятор, надаючи нам:

 • підвищення рівню дофаміну в мозку, то є підвищення настрою;
 • підвищення продуктивність мозку та фізичної активності;
 • боротьба із сонливістю, втомою, апатією;
 • запускає травний акт, допомагає кращому засвоєнню їжі;
 • допомога зі старінням клітин;
 • покращення концентрації уваги;
 • покращення циркуляції крові.

Негативний вплив

Але кава – це не той випадок, коли чим більше, тим краще. З напоєм треба бути дуже обережним та знати міру. Надмірне вживання кави може призвести до:

 • вимиття необхідний солей з організму;
 • кава є діуретиком, тож негативно впливає на водний баланс організму;
 • підвищення холестерину:
 • погіршення сну;
 • погіршення стану та кольору зубів.

Отже, кава може дати нашому організму як користь, так і шкоду. Не варто демонізувати будь-яку їжу, якщо вона приносить задоволення. Варто знати міру. Пам’ятайте, життя одне, тож треба гармонізувати свої бажання та потреби нашого організму. Чого вам і бажаємо!

Автор
Дмитро Дем‘яненко
Оновлено
27.03.2023
Додано
27.03.2023
Переглядів
643
Час читання
хв
Поширити

Коментарі

Ваша оцінка:

Інші записи

Перейти до блогу
Яка жирність домашнього коров’ячого молока
Чи замислювалися ви коли-небудь, чому молоко з вашого фермерського ринку має більш вершковий смак, ніж...
18.04.2024
208
Чим корисний топінамбур
Топінамбур, або земляна груша, - це коренеплід, який стає все більш популярним завдяки своїм численним...
17.04.2024
221
Прості десерти для посиденьок із друзями
Десерти із серії «гості на порозі» — це не лише швидкі закуски й нарізки. Зібрали кілька рецептів для ...
16.04.2024
208