Смачна українська традиція
Як спитаєш в українця, чи їв він вареники, то відповідь на 99,9% буде «так». Цю страву знають з малечку і пишаються традицією, яка збирає родину разом для ліплення вареників. Тісто починають замішувати не тільки з пшеничного борошна, а й з рисового, гречаного чи кукурудзяного. Варенички солоні подаються з бринзою та кропом, з пшоном чи гречкою. І що вже говорити про смак ягідних пирогів з вишнею, полуницею, малиною та навіть маком.
Українська кухня – одна з найапетитніших та найсмачніших в світі. Рецепти борщу з пампушками, голубців, запашного каравая чи сметанника передавалися з покоління до покоління. Ймовірно, у кожної сім’ї є бабуся, яка знає всі деталі приготування.

82-річна бабуся Ірина Фатова з Трускавця спеціально для нашої редакції поділилася простим рецептом і секретом приготування славнозвісних українських ВАРЕНИКІВ. Вона довгий час працювала на західній Україні кухарем та випікала найсмачніші пляцки на Галичині.

Як приготувати тісто на вареники
Для найкращого тіста нам знадобиться:
- пшеничне борошно – 500 г;
- кип’яток – 250 мл;
- курячі яйця – 1 шт.;
- рослинна олія – 45 мл;
- сіль – 6 г.
1 крок:
Просійте борошно у велику миску та додайте сіль з яйцем. Обережно перемішайте.
2 крок:
Влийте масло і кип’яток в борошно. Далі вимішуйте тісто рукою або спеціальним вимішувачем для тіста. Це може зайняти до 7 хвилин. Тісто має вийти легким, теплим та м’яким. Покладіть його на робочу поверхню та накрийте. Залиште на 15-20 хвилин.
3 крок:
В цей час можна підготувати начинку для вареників. До прикладу, це може бути картопля з цибулею, вишня з шоколадом, сир, печінка або курка.
4 крок:
Готове тісто не липне до рук та для розкочування не потрібне додаткове борошно. Далі з натиском на стаканчик виріжте однакові круглі заготовки для вареників.
5 крок:
В середину покладіть будь-яку начинку і варіть до готовності.
«Я завжди роблю великі вареники і називаю їх пирогами, а маленькі – то варенички. До речі, на Полтавщині шкварками не посипають, а загортають їх в середину, а в Харкові полюбляють начинку з колоченим горохом» – ділиться досвідом бабуся Ірина.

6 крок:
Спробуйте довести їх до кипіння та варити ще пару хвилин. Для того, аби впевнитись, чи тісто зварене – спробуйте!
Універсальність рецепту в тому, що можна використовувати це тісто і на пельмені, галушки чи хінкалі. Головне, використовуйте хоча б 1 яйце, адже без яєць може не вийти таке м’яке заварне тісто.
Готові вареники прекрасно поєднуються з кропом, сіллю, кетчупом чи сметаною. Запрошуйте гостей і діліться рецептом м’якого тіста на кип’ятку для вареників.
«Смачного українського обіду! Ці вареники стануть для вас знахідкою на родинному столі. У цього рецепта велика кількість років. Смакуйте та надихайтесь» – ваша Ірина Фатова.