Як вибрати найкращий очищувач повітря для дому?

Як вибрати найкращий очищувач повітря для дому?
Зміст:

Що таке очищувач повітря? Для чого потрібен очищувач повітря? Чи варто мені купувати очищувач повітря? Який найкращий очищувач повітря? У цьому посібнику з купівлі ми допоможемо вам вибрати найкращий очищувач повітря Dyson, Xiaomi або Jya для вашого будинку.

Останніми роками очищувачі повітря стають дедалі доступнішими й популярнішими; і дедалі більше людей, знаючи про їхню користь для здоров’я, використовують їх для профілактики алергії та навіть для знищення бактерій і вірусів. У цьому посібнику з купівлі ми виокремили деякі з найпопулярніших моделей на ринку та розповіли про такі характеристики, як фільтр HEPA, покриття CADR, датчики часток PM2.5 та інші, на які варто звернути увагу під час купівлі нового під’єднаного повітроочисника.

Чому варто обрати розумний очищувач повітря, а не звичайний?

Очищувачі повітря – це пристрої, які не потрібні 24 години на добу більшості людей, а деяким вони можуть знадобитися лише на короткий час у певні місяці року. У цьому разі, можливо, варто придбати підключений очищувач повітря.

Оснащені датчиками та керовані через мобільний застосунок, під’єднані очищувачі повітря можуть бути налаштовані на роботу тільки тоді, коли рівень забруднювальних речовин небезпечний або коли в будинку чи кімнаті перебувають люди, що дає змогу заощаджувати енергію.

PM10, PM2.5, NO2, TVOC, які існують різні типи датчиків?

Однією з найважливіших особливостей повітроочисника є набір датчиків, які можуть автоматично визначати рівень забруднювальних речовин і відповідним чином регулювати роботу вентилятора. Дані з датчиків також можуть бути надіслані в додаток-асистент, де можна перевірити якість повітря.

Застосунки для очищувачів повітря можуть не тільки показувати загальну якість повітря, а й відображати статистику, історичні дані, прогнози та показувати стан різних типів забруднювачів:

  • NO2: діоксид азоту, газ, що утворюється під час згоряння викопного палива (транспортні засоби, електростанції тощо).
  • PM1.0: частинки розміром до 1 мкм – тобто, на x50 менші за діаметр людської волосини.
  • PM2.5: Дрібні частинки розміром менше 2,5 мкм, зазвичай метали, органічні сполуки, дим від згоряння.
  • PM10: Частинки розміром менше 10 мкм, що вдихаються, такі як пилок, спори, цвіль або пил.
  • ЛОС: летючі органічні сполуки, відповідальні за запахи (хороші або погані), утворюються внаслідок використання таких речовин, як фарби або неповного згоряння.

А як щодо сумісності з Alexa, HomeKit або Google Assistant?

Ще однією особливістю очисників повітря є їхня сумісність з екосистемами розумного будинку та голосовими помічниками. Залежно від моделі, пристрій можна інтегрувати в певні програми, активувати фільтрацію перед сном під час вимкнення світла, вимкнути вранці під час підняття штор тощо.

У майбутньому варто очікувати сумісності зі стандартом домашньої автоматизації Matter, який обіцяє спростити управління та інтеграцію між пристроями. Серед прихильників проекту Matter – Apple, Amazon, Google, Oppo, Samsung, Ikea, Signify, Tuya та інші великі компанії. Очікується, що стандарт буде введено в дію у 2023 році.

Ще одна річ, яку пропонують багато розумних очищувачів повітря, – це застосунок, який можна використовувати для віддаленого керування, моніторингу якості повітря, регулювання швидкості обертання вентилятора і рівня шуму, а також для встановлення нагадувань про необхідність купівлі нових фільтрів.

Можливості фільтрації вашого очищувача

HEPA, активоване вугілля, іонний або УФ-фільтр: який тип фільтра для вашого фільтра для очищення повітря?

HEPA-фільтри

Фільтр HEPA – це тип повітряного фільтра, який здатний видаляти щонайменше 99,95% часток пилу, бактерій, пилку, плісняви та інших частинок, які переносяться повітрям, діаметром від 0,3 до 10 мікрометрів (мкм).

Іноді виробники вказують додаткове число, зване рейтингом ефективності. Загалом, фільтри HEPA класифікуються як H13 або H14 у Європейському Союзі, останній визначає фільтри, здатні затримувати понад 99,995% частинок у цьому діапазоні розмірів.

Інші компанії рекламують свою продукцію, використовуючи такі терміни, як “HEPA like/type/style” або “99% HEPA”, але це, по суті, безглузда класифікація фільтрів, які не відповідають вимогам HEPA або, в кращому разі, не були належним чином протестовані.

Активоване вугілля

Крім видалення частинок із повітря, яким ми дихаємо, деякі фільтри також обіцяють видалити запахи і гази. Цього можна досягти за допомогою фільтра з активованим вугіллям, який здатний видаляти ЛОС, запахи і гази, такі як NO2.

Відомі також як вугільні фільтри, вони виготовлені з пористого матеріалу і працюють за рахунок процесу, званого адсорбцією, за якого забруднююча речовина прилипає до молекул вуглецю, але не поглинається.

Іонізатори

Іонізуючі фільтри працюють, заряджаючи частинки в приміщенні, щоб вони легше притягувалися й уловлювалися фільтром або падали на підлогу. Хоча цей пристрій може допомогти, наприклад, видалити частинки диму, він виділяє озон як побічний продукт, який, залежно від рівня вироблення, може викликати подразнення легенів.

Ультрафіолетове світло

Деякі очищувачі повітря також включають ультрафіолетове випромінювання для знищення забруднюючих речовин. Також відома як ультрафіолетове бактерицидне опромінення (УФО), ця функція спрямована на знищення біологічних матеріалів, таких як бактерії, пліснява та віруси, шляхом ушкодження їхньої клітинної структури або білкової оболонки, або навіть інактивації деяких вірусів.

Максимальна площа покриття та показник CADR вашого повітроочисника

Пам’ятайте про кімнату (кімнати), в якій ви збираєтеся використовувати очищувач повітря, і порівняйте загальний об’єм приміщення з рекомендаціями виробника. У деяких моделях вказано стандарт US CADR (Clean Air Delivery Rate), який вказує кількість кубічних футів повітря за хвилину (CFM), відфільтрованих у приміщенні площею 1000 футів³ (28,5 м³).

Залежно від регіону повітроочисники рекламуються із зазначенням швидкості фільтрації в кубічних метрах на годину (м³/год) або в CFM. Зверніть увагу, що вказане значення є максимальним, пропонованим пристроєм, і що такі функції, як “Тихий режим”, “Нічний режим” або енергоощадні опції знижуватимуть швидкість фільтрації.

Вартість заміни фільтрів у вашому очищувачі повітря

Під час купівлі очищувача повітря часто не беруть до уваги таку деталь, як вартість фільтра. Заміну фільтрів слід проводити один або два рази на рік, причому багато моделей попереджають вас про те, що настав час замінити фільтр. Деякі навіть дають змогу замовити змінний фільтр через додаток-компаньйон.

Вартість фільтрів зазвичай пропорційна потужності фільтра твердих частинок/HEPA та/або фільтра активованого вугілля, а деякі компанії навіть продають різні компоненти окремо, як, наприклад, Ikea, де фільтри твердих частинок і активованого вугілля продаються окремо для моделей Starkvind.

Крім того, як і у випадку з кавовими капсулами, змінні фільтри від великих брендів зазвичай легше знайти, ніж компоненти від деяких нішевих компаній, які можна знайти тільки на Amazon. Деякі з найпопулярніших моделей навіть пропонують фільтри сторонніх виробників, але майте на увазі, що їх використання може призвести до анулювання гарантії на прилад!

А що ви думаєте про цей вичерпний посібник із підключених очисників повітря? Чи використовуєте ви його? Які характеристики найбільш важливі для вас? Не соромтеся ділитися своїми думками в коментарях!

Автор
Олег Таранов
Оновлено
02.11.2022
Додано
02.11.2022
Переглядів
17886
Час читання
хв
Поширити

Коментарі

Ваша оцінка:

Інші записи

Перейти до блогу
Швидкомонтовані будівлі з металоконструкцій від LLENTAB
Сучасний світ потребує швидких та ефективних рішень. Це твердження стосується і будівництва, де час та...
20.02.2024
209
Як обрати і де купити гриндер
Гриндер - це незамінний інструмент для будь-якого шанувальника якісного подрібнення. Він не лише еконо...
17.02.2024
216
Нова ера доступності ремонту: від самостійного обслуговування до професійного сервісу в Apple Lab
У сучасному світі, де технології швидко розвиваються, з'являються нові можливості для споживачів підтр...
15.02.2024
220