Виготовлення віскі – одне із найстаріших ремесел. Воно розпочалось як домашнє виробництво і завдяки популярності напою швидко перейшло у професійне організоване продукування.
Відбірне зерно, дріжджі та вода – ключові елементи для створення напою. У деяких регіонах до складу додають кукурудзу або гречку. Витримка у спеціальних діжках надає алкоголю особливий смак та аромат.
Налічується сотні виробників віскі у світі, кожен з яких має свої особливості приготування спиртного. Шотландія, Ірландія, Канада та США вважаються основними постачальниками вишуканого напою.
Процес відбувається в наступній послідовності:
Незалежно від країни-виробника послідовність технології незмінна, на відміну від рецептури. Можуть коригуватись інгредієнти та тривалість кожного етапу.
Смак може змінюватись в залежності від типу інгредієнтів та сорту зерна. Вся сировина проходить обробку для збагачення смаку. Міцність може варіюватись від 50 до 60% в залежності від витримки та інгредієнтів у складі. Щоб придбати міцний віскі недорого, дізнатися найкращу ціну на алкоголь можна на спеціалізованих сайтах.
Кольори напою відрізняються від світло-жовтого до насиченого коричневого. Ірландський віскі характеризується складом із жита, що робить спиртне особливо м’яким та з терпкуватим післясмаком. У Канаді та США інгредієнти перед змішуванням проварюють, а також додають цукор для збільшення міцності та інтенсивності аромату. Процес бродіння запускається вже після змішування всіх інгредієнтів, тоді як класична рецептура передбачає цей етап на початку приготування.
Зерно містить у собі крохмаль, що є необхідним для якісного бродіння. Вперед виготовленням важливо запустити процес проростання. Для цього компоненти спочатку підігрівають, щоб «пробудити» зерна. Етап називається голодуванням. Важливо вчасно зупинити його. Для цього використовується підсушування. Раніше для цього застосовували печі, але у виробництві їх замінили спеціальні апарати. На сайті badseller.net можна знайти знижки на віскі від світових виробників.
Для збільшення ароматності використовується торф’яний дим. Далі відбувається процес перемелювання зерна до стану, потрібного для перемішування з водою. Після цього у суміш додається вода для розчинення цукрі. Готову рідину зливають, додають певну кількість дріжджів для запуску процесу бродіння.
Етап перегонки може бути подвійним або й потрійним, адже так збільшується міцність та підвищується ароматність алкоголю. Завдяки перегонному кубу аромат стає яскравішим, а ще інтенсивнішим його робить додаткова витримка у дубових бочках.
Процес витримки зменшує об’єми напою, тому на етапі фільтрації додається вода та можуть використовуватись інші компоненти для підвищення градуса. Після цього віскі розливають у пляшки. Алкоголь найвищої якості можна придбати від шотландських та ірландських виробників, адже саме вони дотримуються класичної рецептури та процесу створення стародавнього напою.