«А в нас інший МЕНТАЛІТЕТ!» Українці за кордоном

«А в нас інший МЕНТАЛІТЕТ!» Українці за кордоном
Зміст:

«Хочеш дізнатися про менталітет країни – подивись їх фільми, почитай книги або організуй подорож в одну з закордонних сімей» – хибна думка багатьох людей. 

Культура – це ідеальний прообраз країни, це те, що хоче бачити людство або не хоче. За фільмом стоїть режисер, команда і їх розсуд на цю тему, за книгою – автор, який хоче змінити читача, а сім’я – в кожного вона своя. Та дещо між суспільством завжди однакове, невигадане, а надбане століттями – це МЕНТАЛІТЕТ. 

Який менталітет в країнах світу?

Столиця кленового сиропу – КАНАДА пишається законослухняним народом. Школярі ніколи не списують, адже «ніхто не може видавати свої знання за чиїсь». До того ж, канадці ніколи не будуть дискутувати на підвищених тонах, вони просто можуть промовчати і не розмовляти. 

Що не скажеш про гарячих ІСПАНЦІВ.  Ви не раз чули про «неоднозначний іспанський характер», допізна танцюючими фестивалями та водночас віру в сильні католицькі цінності. Вище всього іспанці цінують власне задоволення, а якщо дія не приносить веселощів – немає сенсу її робити. Але та гаряча кров далеко не працьовита, в їх суспільстві немає шаленого пориву бути багатим. Головне в житті – розслабитися і бути щасливим. 

І ще одна нація, яка не переймається дрібницями – АВСТРАЛІЯ. Водії пропускають пішоходів, посмішки на кожному кроці та чистота на вулицях. У жінки та чоловіка є рівні права та обов’язки. 

Культура та менталітет росіян

Ще років 20 тому, українців ототожнювали з росією, білоруссю та Польщею. Казали про «братський народ» забуваючи про те, що це зовсім інша ментальність.

Культура росії крадеться роками від інших країн, створюються фільми на пропаганду «руського міра», а в мистецтві згадується зневажливе ставлення до людей інших країн. Як каже історик Кирило Галушко: «Вони живуть не в тому столітті, в якому ми. Вони в московському царстві часів середньовіччя. Головне в їх ментальності – зовнішня велич при відсутності змісту». Тобто, нехай їх усі бояться і прославляють, а для чого це все потрібно – ніхто й гадки немає.

Пам’ятник Невідомому солдату. Просто вчитайтеся в це речення. В країни-агресора немає цінності людині та сенсу її існування. 

Українці

УКРАЇНЦІ, а ви знаєте про свій менталітет? Ми щирі, люблячі, дуже гучні. Наша гостинність – вище всіх країн світу. В нас цінуються наші традиції, звичаї. Сім’я для українців – сила-силенна. 

П’ять книг про українську ментальність:

  1. Історія європейської ментальності. За редакцією Петера Дінцельбахера
  2. Ярослав Поліщук. Пошуки Східної Європи: Тіні минулого, міражі майбутнього
  3. Олександр Стражний. Український менталітет. Ілюзії-міфи-реальність
  4. Я. Калакура, О. Рафальський, М. Юрій. Ментальний вимір української цивілізації
  5. Олег Криштопа. Останні українці Польщі

Солдати росії вбили багатьох, знищили будівлі та вигнали містян. Декотрі залишились вдома, а деякі поїхали за кордон.

Українці за кордоном

Тіна Паравян з Британії пише: «Дякую і будь ласка – це слова, без яких я вже не можу уявити день в Англії. А ще тут все продумано для людей з інвалідністю. Ці люди не мають обмежень і вони навчаються в університетах і коледжах. Англійці дуже уважні до теми переробки сміття і піклуються про це».

Анастасія Лозовська з Німеччини пише: «На перший погляд німці можуть здатися занадто закритими. Звісно, людина від людини відрізняється, але в цілому – це хибна думка. Німці точно знають поняття особистого простору та кордонів. Вони знають, що таке закон і виконують всі умови без «надзору». Гучні скандали або італійські суперечки – це не про німців. Вони цінують свій робочий та особистий час. Провести час з сім‘єю чи заробити 500€ за півдня? Німець обере перше!»

Ментальність не повторюється, вона видозмінюється. Після важливих історичних етапів людство переходить на іншу планку ментальності: в думках, емоціях та діях. Та перед кожним завжди є вибір, і ніхто не може керувати  цінностями та бажаннями людини.

Ментальність – це лише відображення людських чеснот однієї з країн. А якою людиною ставати в житті – залежить від кожного з нас.

Автор
Карпуніна Катерина
Оновлено
17.12.2022
Додано
28.11.2022
Переглядів
646
Час читання
хв
Поширити

Коментарі

Ваша оцінка:

Інші записи

Перейти до блогу
У час війни в Україні у 2024 році бюро перекладів відіграє критично важливу роль
У час війни в Україні у 2024 році київське бюро перекладів МакроГлобал відіграє критично важ...
07.02.2024
231
Як доставляють товари з Китаю літаком?
Китай являється виробничим гігантом. Його потужності виробництва охоплюють усі сегменти промисловості....
02.02.2024
241
13 Найнесподіваніших Фактів Про Покер, Які Вам Потрібно Знати
Улюблений гравцем онлайн Ліга Казино і офлайн, покер — це навички та стратегії. Багато людей перетвори...
19.12.2023
262