Бічний аміотрофічний склероз

Бічний аміотрофічний склероз
Зміст:

Бічний аміотрофічний склероз скорочено як БАС хвороба або недуг Шарко — це захворювання неврологічної етіології, при якому уражаються клітини ЦНС, які мають назву “моторні нейрони”. Бічний аміотрофічний склероз є прогресуючим захворюванням, майже половина людей, що страждають на цей недуг не живуть більше 30 місяців від початку хвороби. Тому, важливо вчасно звертатися за допомогою спеціалістів. Клініка Good Cells лікує БАС використовуючи регенеративну медицину.

Під час лікування аміотрофічного склерозу лікарі проводять повноцінну консультацію і коригують спосіб життя пацієнта, що хворіє на БАС.

Які симптоми хвороби Шарко?

Перші прояви бічного аміотрофічного склерозу — спонтанні посмикування м‘язів. Через деякий час виникають місцеві судоми, епізоди оніміння, атрофія і м‘язова слабкість, що значною мірою порушує нормальну фізичну активність. Та варто зауважити, що симптоми даної патології у більшості випадків залежать від топографічного розміщення м‘язів. До найбільш розповсюджених форм БАС відносяться:

  1. Бульбарний. Вражаються м‘язи бульбарної групи — гортань, надгортанник, глотка, м‘яке піднебіння. Проявами даного стану є мовні розлади по типу ринолалії (коли людина говорить в ніс) та відсутність здатності контролювати гучність говоріння. Згодом стан ускладнюється і людина вже не здатна ні нормально ковтати, ні дихати.
  2. БАС верхніх або нижніх кінцівок. Захворювання розпочинається з порушення ходи, а саме шкутильгання на одну з ніг. При цьому хворий відчуває твердість у ступні, що зумовлена ригідністю м‘язів. За статистикою набагато рідше ушкоджуються верхні кінцівки.

У будь-якому із вищезазначених випадків хворий з часом втрачає здатність до самообслуговування і самостійного пересування, а пізніше і можливості дихати.

Одним зі способів, що може забезпечити подальше існування і підтримувати життєдіяльність є в/в введення поживних речовин та ШВЛ. 

Лікування БАС

На сьогоднішній день бічний аміотрофічний склероз є невиліковним захворюванням. В переважній більшості випадків хворий помирає через порушення дихальних функцій, внаслідок ураження м‘язів, вже через 3 – 5 років з моменту виявлення і підтвердження діагнозу. На сьогодні є лише один препарат, що використовується для лікування бічного аміотрофічного склерозу — Рилузол. Він здатен уповільнювати перебіг захворювання, знижуючи синтез глутамату.

Автор
Олег Таранов
Оновлено
27.01.2023
Додано
26.01.2023
Переглядів
276
Час читання
хв
Поширити

Коментарі

Ваша оцінка:

Інші записи

Перейти до блогу
Вода з лимоном для схуднення: користь та відгуки
Наукові докази давно підтвердили той факт, що вітамін С, який знаходиться у лимонах має властивість пр...
22.03.2023
212
5 простих і корисних сніданків
Усім нам чудово відомо, що сніданок – найголовніший прийом їжі за добу. І хоч ним багато хто нехтує, л...
21.03.2023
248
Як приготувати пампушки з часником
Домашні пампушки з часником Українська традиція - це зібратися за обіднім столом всією сім’єю, з’їс...
20.03.2023
227
Telegram-канал