Користь чорного шоколаду

Користь чорного шоколаду
Зміст:

Змалечку, більшості з нас, рідні постійно забороняли їсти солодощі, а особливо шоколад. Насправді саме цей продукт підвищує розумову активність, заспокоює нерви та викликає почуття щастя, завдяки генерації відповідних гормонів.

Корисні якості чорного шоколаду

Ось декілька причин включити чорний шоколад до свого раціону:

Зменшує ризик захворювань серця і судин

Антиоксиданти, теобромін та поліфенол – речовини, котрі скорочують ризики захворювань серцево-судинної системи. Вони містяться в какао та якісному шоколаді. Ці компоненти здатні стабілізувати артеріальний тиск, покращити кровообіг та знизити ймовірність утворення тромбів. Чорний шоколад – відмінна профілактика таких захворювань, як: варикоз, інсульт, інфаркт, атеросклероз.

Чорний шоколад – засіб у боротьбі з діабетом

Шоколад допомагає роботі ендотелію (внутрішній шар судин) і покращує чутливість до інсуліну. Це дуже важливо, адже саме ця особливість визначає ризик виникнення та розвитку діабетичної хвороби. Людям, хто має цей недуг варто їсти шоколад без цукру або з мінімальним його вмістом.

Уповільнює старіння клітин головного мозку

Плоди какао-бобів багаті на антиоксиданти, які стримують старіння клітин ГМ. Вони сприяють збереженню пам’яті, концентрації уваги й кмітливості. Деякі вчені, провівши дослідження запевняють, що часте й помірне вживання гіркого шоколаду знижує ризик розвитку недоумства.

Викликає почуття щастя

Чорний шоколад сприяє генерації ендорфіну, дофаміну, триптофану, анандаміду – гормонів щастя. Він здатний не лише покращити настрій, а й зменшити больові відчуття й наслідки стресу.

 Ще в шоколаді міститься фенілетиламін – це хімічна сполука, інакше «наркотик кохання». Тому що, він здатний викликати збудження в мозку, яке схоже на закоханість. Себто, відчуття, які дарує нам шоколад подібні до відчуття закоханості.

Вплив на шкіру

Не забуваємо, що основним складник шоколаду – какао. Воно містить в собі антиоксиданти й флаваноли, які здатні покращити стан шкіри. У какао-бобах багато поліфенолів – речовин, які мають протизапальну та антиоксидантну дію. Також вони здатні нейтралізувати окисні пошкодження і захистити шкірний покрив від УФ-променів.

Позитивно впливає на роботу ШКТ

Шоколад – це природний пребіотик. Він здатний знизити ріст патогенної мікрофлори та сприяти генерації важливих, для нашого організму біфідобактерій. Втім, якщо ви хронічні та гострі хвороби шлунково-кишкового тракту, то варто проконсультуватися з лікарем.

Як обрати якісний чорний шоколад?

Фахівці надають перевагу чорному шоколаду 70%. Процент вказує на кількість какао-бобів у плитці. Втім, на смак він доволі гіркий. Якщо для вас 70% несмачно, то почніть з меншого відсотка й згодом підвищуйте. Корисний чорний шоколад містить декілька складових. Наприклад, какао й цукор чи підсолоджувач.

Корисна шоколадка не повинна мати:

  • Барвники штучні.                  
  • Емульгатори.
  • Кукурудзяний сироп з фруктозою.
  • Гідрогенізовані жири.
  • Хімічні складові, ароматизатори та інші штучні домішки.

Тим, хто має гострі та хронічні захворювання, варто проконсультуватися з лікарем перед вживанням шоколаду! І пам’ятайте, що зловживання будь-яким продуктом, лише нашкодить. Обирайте тільки якісний шоколад і вживайте його помірно та з дозволу лікаря – тоді він буде вам на користь.

Автор
Аліна Трикіша
Оновлено
25.01.2023
Додано
25.01.2023
Переглядів
240
Час читання
хв
Поширити

Коментарі

Ваша оцінка:

Інші записи

Перейти до блогу
Що таке ферментовані продукти та яка від них користь
Ферментовані продукти - це їжа, що пройшла процес бродіння та містить багато корисних для нашого орган...
05.02.2023
206
Гастрономія як вид мистецтва
Історія зародження  Гастрономія (грец. шлунок) — наука, що вивчає зв'язок між культурою та їже...
04.02.2023
216
Рецепти закусок до вина
Проводити вечір в компанії друзів чи коханої людини ледь не ідеальний відпочинок. А в додачу з келихом...
03.02.2023
223
Telegram-канал