Пророщені зерна: користь, як вживати, відгуки

Пророщені зерна: користь, як вживати, відгуки
Зміст:

Про користь пророщених зерен нам розповідають лише у 21 столітті. На прилавках магазинів все частіше можна побачити батончики з пророщеного зерна, пророщену гречку та до того ж набори «Вирости сам удома». Якщо ви все ж не чули про користь цих зерен для імунної системи, кишкового тракту та загалом здоров’я, вітаю, ця стаття переверне ваше сприйняття про зелень та траву.

Користь пророщених зерен для здоров’я

Про користь зелені та трав відомо всім, а от про пророщені зерна знає не кожен другий. Що це взагалі таке і чому воно корисне?

Пророщені зерна – це не те, що вироблене в лабораторії, і не те, що зроблене під дією різних хімічних речовин. Це жива їжа з великою кількістю цілющих властивостей. Взагалі про ці зерна дізналися люди ще за часів Гіппократа, а поширення відбулося серед тих, хто обожнює йогу та харчування сонцем – індійських йогів. До речі, ці пророщені зерна займають 50% їх раціону загалом. 

Найбільший плюс пророщеного зерна – це його живі компоненти, які можуть відновлювати клітини людини.В той час, коли зерно набрякає та починає рости, в ньому зароджується ще більше активних вітамінів та мікроелементів. Вони відновлюють організм людини за рахунок зародку зерна. Найбільше вітамінів у пшеничних та соєвих паростках, а також гарна кількість налічується в бобових культурах.

Що лікує цей еліксир молодості?

Почнемо з факту, який вразить вас своєю масштабністю:

пророщені зерна в порівнянні з овочами мають більше користі, оскільки 30 мл соку з живих зерен дорівнює 1 кг овочів за життєво необхідними елементами. Важко повірити? Але насправді це так і є. До того ж в паростках шалена кількість аскорбінової кислоти, кальцію та заліза, які швидко та якісно засвоюються. Лікарі доводять, що вже за тиждень вживання цих цілющих зерен у вас покращиться самопочуття, якість крові та гемоглобін.

Вплив пророщених зерен на імунну систему

Лізин – бореться зі старінням, триптофан зробить шкіру блискучою, а хлорофіл очистить від шкідливих речовин ваше тіло. До речі, вам вистачить всього декілька столових ложок, аби дати організму кальцій, вітаміни групи В, Е та велику кількість калію. Цей факт доводить яскравий вплив пророщених зерен на імунну систему організму людини.

Вплив пророщених зерен на шлунково-кишковий тракт

До того ж якщо ви хочете схуднути й виглядати ще привабливіше, то паростки допоможуть збагатити елементами організм та не переїдати шкідливими харчовими продуктами. В чому секрет? А в тому, що клітковина нормалізує всі обмінні процеси та допомагає їжі краще перетравлюватися. 

Протипоказання для вживання пророщених зерен

Ми радимо вам вже сьогодні знайти паростки або почати вирощувати їх, оскільки пророщені зерна абсолютно не мають недоліків. 

Протипоказань теж немає, оскільки сам продукт розроблений спеціально для людей. Це наша з вами справжня їжа!

Корисна доза – 30 мл соку, але не більше! Пам’ятайте, передозування провокує сильну нудоту та викид жовчі. Краще приймати паростки в нормальних кількостях тільки для допомоги організму.

До речі, краще цей суперфуд їсти зранку за 30 – 15 хв до їжі. І не піддавати паростки нагріванню та змішувати з молочними продуктами.

Вирощування пророщених зерен в домашніх умовах

Якщо ви вирішили зробити еліксир своїми руками, то ці пункти стануть вам в нагоді:

  1. Щоб виростити зерна треба купити «пророщувач», ціна складає приблизно 600 грн. Або ж взяти воду, марлю та гарний посуд, аби рослинам було зручно і красиво рости. 
  2. Для вирощування придбайте зерна, їх можна знайти в еко-магазинах. Зверніть увагу, аби продукт був не прілим та свіжим. 
  3. Відкрийте, ретельно промийте та залиште у воді на 6-12 годин. Якщо деякі насінини спливли, то візьміть їх та викиньте, а ті, які на дні – можна ростити.
  4. Найцікавіша частина: знайдіть посудину і покладіть на дно марлю. Викладіть вашу пшеничку і регулярно бризкайте на неї воду з пульверизатора. 
  5. Двічі на день перемішуйте зерна, а через 3 дні вони почнуть проростати паростками. Їх можна додавати до салатику чи в коктелі. 

Як вживати пророщені зерна?

Є два популярних вітамінних коктейля:

  • «Банановий шарм» : шпинат, банан, ягоди, льон, паростки пшениці, вона, лимонний сік.
  • «Зелений еліксир» : паростки пшениці, трохи м’яти, ківі, груша, петрушка та лимонний сік на смак.

Для коктейлів вам знадобиться блендер, який перемішає всі компоненти. 

Якщо порівнювати ці два вітамінні коктелі, то за відгуками в соціальних мережах перемогу отримує солодкий «Банановий шарм». Крім того, в інтернеті є достатньо різноманітних рекомендацій по вживанню паростків в салатах та інших стравах.

Ну й останній пункт – насолоджуйтеся стравою та уявляйте, як ваше тіло насичується енергією, вітамінами та мінералами.

Автор
Катерина Карпуніна
Оновлено
29.03.2023
Додано
29.03.2023
Переглядів
1055
Час читання
хв
Поширити

Коментарі

Ваша оцінка:

Інші записи

Перейти до блогу
Як їсти хінкалі: 7 порад
Хінкалі — це не просто страва, це справжня грузинська легенда, що підкорила серця гурманів в усьому св...
23.04.2024
229
Як бланшувати овочі
Бланшування є одним з ключових методів збереження свіжості та поживних властивостей овочів. Від бланшу...
19.04.2024
244
5 причин обрати піцу в MA Pizza
Ця страва може здатися дивною та простою, проте піца набуває все більше прихильників по всьому світу. ...
19.04.2024
225