Рукола – користь та шкода

Рукола – користь та шкода
Зміст:

З чим у вас асоціюється рукола? Незамінний інгредієнт до салатів середземноморської кухні. Прикраса до подачі італійської піци. Начинка у словенських сирних чебуреках. Проте, руколу почали додавати до їстівного раціону не так давно. Наші ж предки вважали руколу звичайним бур’яном і згодовували її листя та насіння домашній птиці. За що в минулому трава мала назву – “гусечник”(бо для гусей). 

Користь руколи

“Зелений лікар”, як називають у народі руколу, має фантастичну користь для здоров’я. Скуштувавши страву з цією травою, ви здобудете запас поживних речовин:

Вітаміни:

  • А;
  • В1-В6, В9;
  • С;
  • Е;
  • К;
  • Т.

Мікроелементи

  • Залізо;
  • Марганець;
  • Мідь;
  • Селен;
  • Цинк.

Макроелементи:

  • Калій;
  • Кальцій;
  • Магній;
  • Натрій;
  • Фосфор.

А також ефірні олії, амінокислоти, мінеральні речовини та глюкозинолати, які ефективні у профілактиці від онкологічних захворювань. Ця трав’яна “вітамінна бомба” містить каротин і йод. Останній особливо доброчинно позначиться для людей з підвищеним артеріальними тиском, венозною недостатністю та слабкими судинами. Завдяки збудливим властивостям, “гірчична трава”, покращує працездатність, прискорює обмін речовин і дарує енергію, тому спортсмени регулярно її вживають перед тренуванням, додаючи до овочів, м’яса або риби. Рукола здатна очистити організм у прямому значенні – вона прискорює процес травлення, виводить шкідливі речовини та зайву сіль. Рослина є чудотворним природним антисептиком. Її часто застосовують при лікуванні простудженого горла. А ще гусечник настільки різнобічно цілющий продукт, що своєю гіркотою знищує глистів та інших паразитів. 

Шкода від руколи

Вживання руколи може викликати індивідуальну непереносність. Капустяні містять речовини, що ускладнюють травлення сирих рослин. Хворим на сечокам’яну хворобу, запалення кишківника, ревматичний артрит, дисфункцію жовчовивідних шляхів, подагру, гастрит, аутоімунні порушення, захворювання щитоподібної залози, алергікам варто обережно вживати, а то й зовсім викреслити з раціону. Вітамін К, що міститься в руколі, згортає кров, тому не рекомендовано їсти руколу тим, кому були прописані ліки для розрідження крові. 

Рукола для кожного

Для жінок

“Лікарська трава” активно застосовується у косметології та народній медицині. B-каротин цілющий для шкіри, крихкого волосся та ламких нігтів. Тому з руколи виготовляють різні маски-скраби для лікування прищів та вугрів, масла для зволоження шкіри та мазі для загоєння ран. Ще для блиску і густоти олією гусечника змащують волосся (щовечора протягом декількох тижнів), кінчики вій та брови (на годину). Проте, не забувайте змивати засіб перед сном, адже він може потрапити в очі. Також рукола має велику популярність у дієтології. На 100 г рослини її калорійність становитиме мізерні 26 ккал. Тому дієтологи радять обов’язково додавати руколу у свій раціон, якщо прагнення до схуднення увійшло у ваше життя. 

Для вагітних та годуючих мам

У розумних дозах рукола – справжня скарбниця вітамінів для майбутньої мами та дитини. Проте, лікарі не рекомендують надто захоплюватися салатами з вітамінною травою. Рослина може підвищити тонус матки, що спричиняє загрозу викидня. Також рукола сприяє лактації та є поживною для грудного молока. Але з нею і тут варто бути обережним. Жінка та малюк можуть бути враженими алергічною реакцією.

Для чоловіків

Давньоримські поети Вергілій і Овідій оспівували руколу як потужний афродизіак. Традиційно у Єгипті нареченому приправляють стави гірчичною травою для вдалої шлюбної ночі. Особливо важливу роль у цьому грає саме цинк. Він позитивно впливає на репродуктивну функцію організму. Сама ж рослина підвищує потенцію та знижує ризик простатиту. Відомо, що більшість чоловіків люблять харчуватися смаженою та жирною їжею, часто вживають алкоголь та курять цигарки. Для печінки це надто сильна і руйнівна зброя. Користь руколи допоможе запобігти руйнуванню органа за допомогою хлорофілу та очистить його від токсинів та шкідливих речовин. Нездоровий спосіб життя часто провокує у чоловіків виразку шлунку. Тому лікарі часто рекомендують хворим вводити у раціон руколу, яка загоїть рани на стінках шлунку.

Для дітей

Ваше чадо страждає від млявості та часті застуди взимку й навесні? Це може бути яскравою ознакою авітамінозу. Приготуйте малечі салатик з руколи, якщо йому вже більше 2-х років. Вітаміни та мінерали гірчичної трави мають корисні властивості для молодого організму: зміцнюють імунітет, підвищують апетит та покращують нервову систему. 

Бажаєте впевнитися у смакових та оздоровчих властивостях руколи? Готуйте з неї салати, від яких можна отримати максимальну користь для організму та гастрономічний каааайф! Будьте здорові!

Автор
Ірина Нестеренко
Оновлено
04.01.2023
Додано
13.12.2022
Переглядів
1823
Час читання
хв
Поширити

Коментарі

Ваша оцінка:

Інші записи

Перейти до блогу
Кондитерська фабрика Millennium – чому № 1 серед українців
Майже кожна людина коштувала молочний шоколад та мала змогу відчути цей чарівний смак. Коли мова йде п...
26.03.2024
211
Фаст-фуд чи гастрономічне задоволення: вибір піци в залежності від настрою
Сучасний світ ритмічно крутиться навколо швидкості та зручності. У багатьох з нас не завжди є час на т...
06.03.2024
238
Вітаміни для здорової шкіри
Для того, щоб забезпечити організм необхідними вітамінами і почувати себе добре, важливо систематично ...
06.03.2024
243