Приготувати домашнє вино власноруч не так вже і складно, а головне воно буде приготовлено з любов’ю. Ви будете впевнені в його якості та собівартість дешевша ніж магазинного вина. Головна перевага напою, що його можна приготувати з будь-яких домашніх ягід. Звичайно, найпопулярніше – виноградне вино, тому з нього і почнемо.
Для вина підійдуть всі види винограду, але обирайте в залежності від ваших уподобань. Якщо ви любите напівсолодке вино, то радимо обирати і відповідний виноград, тоді цукру потрібно додавати буде менше. Для домашнього вина знадобиться всього два інгредієнти:
Якщо сік занадто кислий, то можна додати в нього до 500 мл води, але стежте за цим, бо це робиться тільки в крайньому разі
Якщо всі інгредієнти під рукою почніть перебирати виноград. Залишайте лише якісні плоди(все що недозріле або перезріле викидайте). Передавіть плоди руками або дерев’яним товкачем та не поміщайте суміш у металічний посуд(можна нержавіючу сталь), щоб сік не окислився.
Передавлений виноград слід накрити марлею або тканиною та помістити в тепле місце на 3-4 дні. Приблизно через добу сік почне бродити, тому слід його перемішувати 2 рази на добу.
Через 3-4 дні буде відбуватися бродіння соку, тому час його процідити. Робити це не складно – через марлю. Фільтрувати потрібно 2-3 рази, щоб позбутися всіх надлишок.
Коли наша фільтрація відбулась спробуйте на смак сік, якщо він занадто кислий, що зводить щелепу, то самий час додати воду.
Підготуйте ємності для вашого майбутнього вина, краще, щоб це були скляні бутлі або ж на крайній випадок банки. Помийте їх та сполосніть кип’яченою водою. Після цього заливайте сік на 70% у місткість та накрийте його звичайною медичною рукавицею і проколіть 1 пальчик.
Важливий момент, для бродіння червоного вина потрібна температура не менше 22 градусів. Для білого – 16-22 градуси.
Коли наша рукавичка на вині спуститься, то саме час знімати з нього осад. Для цього потрібно перелити наш напій в іншу місткість. Вам знадобиться прозора, м’яка трубка, через яку і буде стікати вино, але не опускайте її менш ніж на 3 см. Так ви позбудетесь неприємного запаху та гіркого присмаку.
На цьому етапі можна вважати, що наше вино готове, залишилося тільки щоб воно дозріло. Але варто саме зараз спробувати його та підсолодити, якщо воно має недостатньо цукру. Якщо ж ви хочете кріплене вино, то можна додати горілки чи спирту приблизно 2-15% від обсягу.
На цьому фінальному етапі потрібно щільно закрити ємкість кришкою або ж гідрозатвором. Помістіть напій у льох або ж інше місце, де температура буде 5-12 градусів.
Вино дозріває 40-380 днів, більше немає сенсу. Радимо для білого вина період дозрівання – 40 днів, а для червоного – 60-90 днів.
Коли наше вино буде готове перелийте його по пляшках та щільно закрийте пробкою або ж крижкою. Та зберігайте у прохолодному місці.
Тільки уявіть, як ваші гості будуть в захваті, що ви самостійно зробили смачне домашнє вино. Тому чекайте збір урожаю та не вагайтесь, а готуйте.