Гарбуз- плід, який вирощують чи не в кожному господарстві, адже це поживний, корисний та смачний продукт. А ще не вибагливий- цілий рік він може зберігатися навіть при кімнатній температурі. Існує «король осені» всюди, окрім Антарктики і Арктики. Вчені доводять, що гарбуз- це найбільша ягода. Наразі налічують більше 200 її сортів. Але мало, хто знає, що у ньому міститься багато вітамінів та мінералів, які необхідні нашому організму. А саме: органічні кислоти, клітковина, каротин, глюкоза, залізо, цинк, мідь, фосфор, сахароза та фруктоза.
Найцікавіше, що:
Насіння гарбуза насичене рослинними оліями та білками. У ньому міститься велика кількість клітковини, заліза, міді, фосфору, магнію та марганцю. Насіння також багате на амінокислоти, цинк, калій, фолієву кислоту та селен. Воно нормалізує роботу печінки і, завдяки великому вмісту цинку, позитивно впливає на стан шкіри та волосся. Також насіння корисне для чоловічої та жіночої статевої системи. Ліноленова кислота, яка міститься у бубках гарбуза, зміцнює артерії, поліпшує роботу нирок та головного мозку. Цікавий факт, що у Китаї це насіння є ліками від депресивних настроїв.
Свіжий гарбузовий сік насичений великою кількістю поживних речовин і є відмінним антиоксидантом. При перших ознаках ГРВІ та грипу, слід кожного ранку пити склянку соку для зміцнення імунітету. Також він покращить стан при геморої, запорах, нервовому збудженні й нудоті внаслідок токсикозу у вагітних чи морської хвороби.
Гарбуз особливих протипоказань не має. Втім, людям, які хворіють діабетом, страждають від хвороби нирок, виразки шлунку і підвищеної кислотності – вживати його потрібно помірно.
Гарбуз універсальний, він смачно поєднується і в десертах, і в основних стравах. З нього готують каші, страви з м’ясом, супи-пюре, запіканки, начинки до страв і багато іншого. Смачно і корисно додавати насіння до випічки.
Щодо десертів, гарбуз може похвалитися різноманітністю рецептів кексів, мармеладу, цукатів, пастили, варення і джему. Нерідко його поєднують із яблуками, грушами, обліпихою, морквою, сливою та смородиною.
Якщо хочеться екзотики- додайте до гарбуза банан, імбир, інжир чи курагу. Смачним вважають гарбуз у поєднанні з апельсинами.