7 важливих правил етикету за столом

7 важливих правил етикету за столом
Зміст:

Їжа завжди була важливою складовою нашого життя. Зустрічі за столом – це не просто їжа, це можливість побути разом, обговорити важливі питання, відпочити та насолодитися смаком страв. Але якщо ви хочете зробити хороше враження та відчути себе комфортно за столом, вам потрібно знати правила етикету. У цьому тексті ми розглянемо основні правила поведінки за столом.

Основні правила

1. Початок їжи

Коли ви знаходитесь за столом, зачекайте, поки всі сядуть. Ніколи не починайте їсти, поки всі не будуть готові. Якщо на столі знаходиться декілька страв, почекайте, доки всі вони будуть подані, перш ніж починати їсти.

2. Використання столових приборів

Зазвичай вам будуть подані три види столових приборів – виделка, ніж і ложка. Найбільш важливе правило – використовуйте їх по черзі та не змішуйте. Зазвичай, коли страва подається на тарілку, вона має супову ложку, але якщо необхідно, можна користуватися звичайною ложкою. Коли ви їсте, держіть виделку у лівій руці, а ніж – у правій.

3. Як їсти суп

Суп можна їсти зі спеціальної ложки. Ніколи не виливайте його на тарілку та не їжте його, нахиляючи тарілку. Замість цього, накреніть ложку в сторону тарілки та з’їжте суп.

4. Правила жування

Жуйте їжу повільно та замислено. Не говоріть з повним ротом та не жуйте з відкритим ротом. Якщо є кісточки або інші неприємності у їжі, викидайте їх на спеціальну тарілочку або зберігайте у роті та викидайте пізніше, коли нікого поруч не буде.

5. Правила пиття

Пити під час їди не заборонено, але не робіть цього занадто часто. Після кожного ковтка ставте склянку на стіл. Якщо ви п’єте вино, держіть келих за стеблом, щоб не нагрівати його долонею. Ніколи не перевертайте бокал після того, як ви його випили.

6. Правила поведінки за столом

Під час їди не говоріть занадто голосно та не піднімайте голос, коли хочете привернути увагу до себе. Не говоріть з повним ротом та не забувайте про невеликі манери, такі як “будь ласка” та “дякую”. Ніколи не розмовляйте з відкритим ротом та не їжте зубними пастами, поки всі не закінчили їсти.

7. Правила використання салфеток

Зазвичай ви отримаєте салфетки перед тим, як почнете їсти. Вони можуть бути складені на тарілці або бути окремими. Використовуйте їх для витирання рук, обличчя та вилок/ложок. Під час їди не складайте їх на тарілку, краще покладіть на коліна.

Використання столових приборів

Столовий прибірВикористання
ВиделкаВиделкою тримають їжу, яка не може бути з’їдена руками, наприклад, м’ясо, рибу, овочі. Правильно тримати виделку потрібно за рукояткою в лівій руці, а зубці тримати правою рукою. При цьому зубці повинні бути спрямовані донизу, щоб їжа не випадала.
НіжНожем розрізають їжу на менші шматочки. Його потрібно тримати в правій руці, а рукоятку – в долоні лівої руки. Під час розрізання їжі ніж тримають угорі, зубці повинні бути направлені від вас, а рука повинна бути зігнута в ліктьовому з’єднанні.
ЛожкаЛожкою зазвичай їдять суп, кашу, десерти та інші страви, які неможливо з’їсти за допомогою виделки. Ложку потрібно тримати в правій руці, з рукояткою на долоні лівої руки. Їжу беруть на кінець ложки та підносять до рота, при цьому зубці ложки повинні бути спрямовані вниз.
ТеаспунЦей малий прибір використовується для чаю, кави та інших напоїв. Теаспун тримають в правій руці, а рукоятку – в долоні лівої руки. Їжу беруть на кінець ложки та підносять до рота.
Виделка для десертуЦя виделка має менші зубці та коротшу рукоятку, ніж звичайна виделка. Вона використовується для їжі десертів, які зазвичай мають м’якшу консистенцію, таку як пудинги, муси та фруктові салати. Виделку тримають в правій руці, з рукояткою на долоні лівої руки, зубці повинні бути спрямовані вгору.
Ніж для десерту
Ніж для десерту має коротше лезо та меншу рукоятку, ніж звичайний ніж. Він використовується для розрізання десертів, які не можуть бути з’їдені за допомогою виделки. Ніж тримають в правій руці, а рукоятку – в долоні лівої руки.

Заключення

Правила етикету за столом – це не просто ряд правил, це культура спілкування та повага до інших. Пам’ятайте, що правила етикету за столом відрізняє культурну людину від безкультурної, тому дотримання цих правил допоможе вам в будь-якій ситуації, яка пов’язана зі стравою.

І хоча це може здатися складним на перший погляд, правила етикету за столом допоможуть вам відчувати себе комфортно в будь-якій обстановці, де є їжа та люди. Запам’ятайте ці правила та практикуйте їх, щоб стати справжнім експертом у етикеті за столом!

Автор
Олег Таранов
Оновлено
05.05.2023
Додано
05.05.2023
Переглядів
592
Час читання
хв
Поширити

Коментарі

Ваша оцінка:

Інші записи

Перейти до блогу
Як бланшувати овочі
Бланшування є одним з ключових методів збереження свіжості та поживних властивостей овочів. Від бланшу...
19.04.2024
206
5 причин обрати піцу в MA Pizza
Ця страва може здатися дивною та простою, проте піца набуває все більше прихильників по всьому світу. ...
19.04.2024
209
Яка жирність домашнього коров’ячого молока
Чи замислювалися ви коли-небудь, чому молоко з вашого фермерського ринку має більш вершковий смак, ніж...
18.04.2024
219