А ти – жертва маркетингу?

А ти – жертва маркетингу?
Зміст:

Молоко без молока, а шоколад з білками

Безлактозне молоко, протеїнові батончики, безглютенове борошно, десерти з замінником цукру стають все популярнішими рік за роком. Мало, хто купує просте молоко, шоколад чи пшеничне борошно, яким людство харчувалося століттями. На ряду з продуктами, які створила природа, великої поваги та коштів отримують замінники. Натуральне харчування, яке реально потрібне людині, займає лише 30% всього продуктового магазину, а 70% – механічно оброблені товари або «біля м‘яса лежали», як пише народна мудрість. Людина може легко жити без печива, цукру, «безмолочного» молока, батончиків, сухих яєць чи кольорових газованих напоїв. Але ж чому населення все більше обирає не натуральні харчі? 

Річ у тім, що власникам продукції треба продати щось непотрібне за великі кошти. Знежирене безлактозне молоко – дорожче за цільне, високопротеїновий батончик – дорожче за сир чи рибу, веганські десерти з величезною кількістю жиру по захмарній ціні.

І це лише початок. В Америці в продуктовому кошику взагалі немає місцю зелені, малині, яблукам чи томатам. 

Гайда розбиратися з маркетинговими ходами та більше не туманити голову рекламою.

Протеїноманія або білкове отруєння

Тренд високобілкового харчування лише нещодавно почав з’являтися в інстаграмі у фітнес – блогерів у вигляді реклами. Зараз люди масово скуповують протеїнові солодкі батончики та роблять акцент на тому, що «більше білків – тим краще!» Цікаво, хто взагалі, окрім рекламодавців, наголосив на потребі надмірної кількості білків? 

У 1928 році було проведено експеримент, де чоловік Вільялмур Стефанссон протягом п’яти років їв лише м’ясо. Дослідник хотів спростувати думку, що людина не виживе на самому лише м’ясі. Через значний час у нього виявили “білкове отруєння”, яке також прозвали “голодуванням на кролятині”. 

Коли чоловік почав знижувати кількість білків та братися за вуглеводи та жири – все стабілізувалося і здоров’я покращилося.

Це доводить, що і білки, і жири, і вуглеводи – надважливі.

На полицях супермаркетів часто можна побачити батончики, йогурти та пластівці з високим вмістом білка, але, попри велику їх популярність, не багато хто з нас знає про кількість білка, яка потрібна людині. Лікарі радять споживати приблизно 0.75 г білків на кілограм маси тіла. В середньому, це 55 г для чоловіків та 45 г для жінок. Їх можна отримати всього з двох порцій (розміром в долоню) м’яса, риби, тофу, горіхів чи бобових.

До того ж якщо ви не інтенсивно займаєтесь спортом, то додатковий вміст білків не дасть вам користі чи м’язів. Протеїн і справді покращує результативність тренувань, сприяє відновленню та збільшенню не жирової маси тіла, АЛЕ їх краще вживати зі швидкими вуглеводами. Як каже викладач фізкультури Кевін Тіптон про протеїнові коктелі та батончики: «У додатках нема потреби. Це зручний спосіб дістати протеїн, але в них немає нічого такого, чого не отримаєш з їжі. Протеїнові батончики – це звичайні солодкі батончики з дещо більшим вмістом білків”. 

Отже, зловживати білками з батончиків чи додатків – не найкраща ідея, адже усі мікроелементи та амінокислоти можна дістати з натуральних харчових продуктів. 

«Безлактозне молоко точно краще!» 

Не так давно на полицях магазинів з’явилися молочні продукти, які не мають лактози. Спочатку, ці продукти були спеціально для людей з непереносимістю лактози, а тепер це молоко для всіх. Насправді це теж саме молоко, але до нього додали фермент – лактазу, який розщеплює лактозу. Чи помічали ви, що безлактозні продукти солодші? Це тому, що лактоза розпалася на два інші цукри – глюкозу та галактозу. Так, для людей з непереносимістю лактози – це знахідка, а от для інших 80 % українців – це марна трата грошей. 

За останнім дослідженням молоко погано засвоюється у:

  • 98% жителів Південно-Східної Азії;
  • 1 % мешканців Нідерландів;
  • 90 % жителів Китаю;
  • 13 % українців.

Отже, якщо у вас немає непереносимості лактози, не переймайтеся і купуйте звичайне молоко.

«Тільки без глютену, будь ласка»

Що таке глютен? Це група білків чи клейковина в зернах злакових рослин, таких як пшениця, ячмінь, кукурудза, жито та ін. 

Лише 1 % всього людства планети хворіє на целіакію, тобто коли глютен потрапляє в організм людини, то він пошкоджує стінки кишківника. Саме це порушує всмоктування поживних речовин організмом. Але 99 % людей на планеті прекрасно перетравлюють глютен та отримують усі поживні речовини зі злакових. Людство століттями вживало пшеничне борошно, але зараз розробляють нові типи: рисове, мигдальне, кукурудзяне, вівсяне. Його так само обробили і насипали в пакет, нічого дивовижного. 

Звичайно, ви можете уникати глютеновмісних продуктів, але здоров’я краще не стане, якщо у вас немає такої аутоімунної хвороби, як целіакія.

«Суперфуди» – теж придумали люди. Колись наша тарілка була заповнена одними продуктами, зараз же – зовсім іншими. Тримайтесь тих продуктів, які реально надають вам енергію та гарний настрій.

Будьте здорові і не ведіться на тренди!

Автор
Катерина Карпуніна
Оновлено
06.01.2023
Додано
06.01.2023
Переглядів
699
Час читання
хв
Поширити

Коментарі

Ваша оцінка:

Інші записи

Перейти до блогу
З чого готуються суші?
Суші – це традиційна японська страва, що складається з рису, заправленого рисовим оцтом, та різно...
19.05.2024
208
Таблиця продуктів, багатих на залізо
Залізо - це важливий мікроелемент, який відіграє життєво важливу роль у багатьох функціях організму, в...
15.05.2024
237
Фізаліс: користь та як правильно їсти
Фізаліс, також відомий як мексиканська вишня, - це екзотична ягода, що стає все більш популярною в Укр...
14.05.2024
245