Традиційно, під час новорічних свят, коли атмосфера на вулиці просто казкова – найпопулярніший напій – глінтвейн.
Це алкогольний або безалкогольний коктейль на основі різних нагрітих вин з додаванням пряностей. Своєї популярності він зазнав у Германії, Італії та Англії, але в Україні взимку зустріти людей з чашечкою гарячого глінтвейну можна дедалі частіше. Після прочитання цієї статті ви зможете приготувати найсмачніший, домашній глінтвейн.

Найкращий рецепт класичного глінтвейну в домашніх умовах
Щоб приготувати цей напій, вам знадобиться наступне.
Склад:
- Вино 760 мл;
- Вода 110 мл;
- Сахар 2 ст.л;
- Кориця 1 палочка;
- Апельсин 1 шт.;
- Гвоздика 4 бутончика;
- Імбир 1 ч.л;
- Кардамон 2 зернятка;
- Мускатний горіх ¼ ч.л;
- Бадьян 3 зірочки;
Яке вино додавати?
Зазвичай для глінтвейну беруть за основу червоне сухе або напівсухе вино. А якщо ви до цього пили вино і воно вам не сподобалося – для глінтвейну воно підійде супер. Купувати дорогий алкоголь для напою не варто. Під час готування вино вбирає в себе усі спеції і стає дуже духмяним.
Деякі батьки при застуді – лікують своїх дітей саме безалкогольним глінтвейном. Безліч корисних речовин загартовують імунітет і сприяють швидкому одужанню.
Бажано використовувати цілі, а не подрібнені спеції, адже так глінтвейн буде прозорим, не мутним і його буде легше процідити. Якщо ж ви не можете знайти цілі палички кориці, замініть їх на половину чайної ложки подрібненої. Цілий кардамон можна замінити на чверть чайної ложки подрібненого.
Приготування
Підготувати усі необхідні інгредієнти та обов‘язково промити апельсин.

У невелику ємкість складаємо усі спеції та наливаємо 100 мл води. Перемішуємо. Більшість поціновувачів глінтвейну надають перевагу готувати цей напій в мультиварці.
Доводимо до кипіння та чекаємо ще 2 хв. Після цього прибираємо з плити та даємо постояти 10 хвилин.
Рідина, яку ми отримали проціжуємо через сито в окрему посудину.
Апельсин ділимо на тоненькі кільця.

В каструлю наливаємо 750 мл вина, сахар (2 ст.ложки) і нарізаний апельсин. Перемішуємо.
Є інший спосіб додавання фрукта. Можна просто поділити апельсин на 2 частини і видавити сік прямо в посудину.

Нагріваємо глінтвейн до 70-80 градусів. Кип’ятити вино не можна, адже усі поживні речовини зникнуть і до того ж може з’явитися присмак спирту. Прибираємо з плити.
Залишаємо постояти під кришкою 2-3 хвилини після чого подаємо готовий глінтвейн у високих прозорих чашах і насолоджуємося зимовим настроєм.
Напій найчастіше подають із пряниками, сиром або зефіром.
Інші варіанти приготування глінтвейну
Є безліч інших варіантів як приготувати глінтвейн вдома
Наприклад якщо ви хочете безалкогольний напій – використовуйте замість вина, виноградний та яблучний сік. Смак майже не відрізняється.
Часто замість апельсину використовують частинки лимону. А в уже готовий глінтвейн додають 2 столові ложки меду. Смак стає більш кислуватий, але не менш смачний.
Для поціновувачів білого сухого вина також є рецепт. Апельсин, мускатний горіх, кориця, свіжа м‘ята, мед та біле сухе. За тією ж технологією приготування ви отримуєте смачний глінтвейн та чудову романтичну атмосферу.