Багато людей стикаються із захворюванням суглобів, проте їх існує декілька видів. Одні з них – це артрит та артроз. Але не всі розуміють відмінність цих хвороб та як з ними боротися. Тут ви можете дізнатися, що таке артрит та артроз і різницю між ними.
Артрит– це захворювання, яке характеризується запаленням одного або декількох суглобів. В такому стані виникає біль в суглобах, набряки, скутість, обмеження рухливості, що врешті-решт може призвести до втрати функцій суглобів.
Артроз– це захворювання суглобів, яке характеризується пошкодженням хрящової тканини, яка вкриває поверхні кісток. Дана хвороба характеризується болем та обмеженням руху. Артроз виникає внаслідок зношування хряща з віком, травми, перевантаження суглобів тощо. Він може уразити будь-який суглоб, але найчастіше це коліна, кульшові
Основна відмінність цих хвороб полягає у тому, що артрит є запальним захворюванням суглобів, тоді як артроз є хронічним розладом, пов’язаним із зношуванням хрящової тканини.
Також важливо знати, що артрит спричиняє запальний процес, який може бути викликаний інфекцією через неправильну роботу імунної системи чи порушення обміну речовин. Артрит може уражати не тільки суглоби, а й внутрішні органи, такі як серце, нирки та печінку. Цим захворюванням страждають переважно люди 25-45 років і іноді діти. Симптоми артриту стають помітними практично одразу.
Артроз же негативно впливає на роботу тільки суглобів і не несе за собою запального процесу. Ним хворіють або люди похилого віку, або люди з регулярним фізичним навантаженням, наприклад, спортсмени. Симптоми артрозу, як правило, проявляються повільно, тому його складно помітити одразу.
Також важливо знати не тільки значення та відмінність цих хвороб, а й причини їх виникнення. Вони є досить схожими, але все ж таки певні відмінності між ними є.
Лікування даних захворювань може бути комплексним та включати декілька підходів. В першу чергу, це медикаментозне лікування. Ліки можуть включати протизапальні засоби для зменшення запалення та болю, а також хондропроектори для підтримки хрящової тканини. У випадку артриту можуть бути призначені імуномодулюючі препарати. Також у випадку захворювання на артрит та артроз допомагають фізіотерапевтичні вправи та програми реабілітації можуть поліпшити м’язовий тонус, гнучкість та функціональність суглобів.
Контроль ваги, здорова дієта, а також уникнення надмірного навантаження на суглоби значно полегшать симптоми.
У важких випадках, коли консервативні методи не допомагають, може бути рекомендована хірургічна операція, така як артроскопія або заміна суглобу.
Тому не нехтуйте своїм здоров’ям, адже захворювання суглобів- це досить серйозно. При перших симптомах необхідно звернутися до лікаря ортопеда-травматолога, який призначить вам лікування.