Лохина – користь та шкода ягоди

Лохина – користь та шкода ягоди
Зміст:

Лохина ≠ чорниця

На перший погляд, лохину плутають з чорницею. Не даремно, адже ці ягоди дійсно схожі. Про користь чорниці ми чули змалечку від наших бабусь та дідусів, а ось чи знаємо ми про всі цілющі властивості великої темно-синьої ягоди? 

Батьківщиною лохини вважаються Сполучені Штати Америки, вирощування цієї культури почали в першій половині ХХ століття. В країни Європи вона потрапила трошки пізніше, лише в 1950 – 1960 роках. Спочатку ягоду використовували як декорацію для десертів, тістечок. Лохина швидко набирала своєї популярності та всі почали дізнаватись про її цілющі властивості. З неї почали робити відвари та настоянки, кондитери використовували як барвник для надання більш насиченого кольору своїм стравам.

Користь для організму 

За вмістом вітаміну С лохина у багато разів перевершує навіть смородину, тому її користь для здоров’я надзвичайно велика, особлива в сезон застуди. Та це не єдине, за що цінують ягоду.  

Лохина багата на вміст заліза, а це важливий мікроелемент для підтримки енергії, регуляції температури тіла та концентрації пам’яті, тому учням та студентам дієтологи радять їсти якомога більше синьої ягоди під час складання екзаменів. 

Вітамін А та С у складі необхідні для підтримки тонусу в усьому організмі. 

Мало хто знає, але ягоди лохини є одним з найкращих природних засобів зниження цукру в крові, чим зменшують ризик виникнення цукрового діабету. Велика кількість клітковини та натуральних поживних речовин позитивно впливає на роботу шлункового тракту.

Користь для чоловіків

Чоловікам необхідно вживати лохину для профілактики серцево-судинних захворювань. Темно-синя ягода знижує ризик виникнення інфаркту та інсульту, має позитивний вплив на функції репродуктивної системи чоловіків, є природною профілактикою онкологічних хвороб. Щоденне споживання ягід значно знизить ризик виникнення простатиту. 

Користь для жінок

Корисні властивості лохини для жінок не варто недооцінювати. Один з найсильніших антиоксидантів у складі продукту здатен уповільнити старіння всього організму! Якщо додати ягоду до повсякденного раціону, то про дорогі косметичні засоби та похід до косметолога можна забути. Шкіра стане підтягнутою, зволоженою та блискучою, а стан волосся помітно покращиться без процедур в салоні краси.

Для вагітних жінок лохина є незамінним джерелом вітамінів, які неодмінно потребує організм в цей період. Якщо майбутня мама не має ніяких протипоказань, то вживати цю ягоду потрібно обов’язково. Залізо у складі продукту нормалізує стан гемоглобіну в крові та допоможе побороти нудоту та розлад шлунку. Кожна жінка, яка очікує на народження дитини прискіпливо ставиться до вибору харчових продуктів, адже раціон матері є невід‘ємною складовою формування здорового організму дитини. І лохина неодмінно має входити до цього раціону.

Користь для малечі

Користь лохини для дітей є безперечною. Однак вводити такий продукт в раціон потрібно з обережністю, адже вона може викликати алергічну реакцію. Якщо харчових розладів не виявлено, то корисну ягоду можна починати давати вже з одного року. 

Чим корисна лохина для дитячого організму:

  • покращує настрій та стійкість до навантажень;
  • нормалізує загальний стан крові та знижує рівень цукру;
  • зміцнює кісткову систему, ясна та зуби;
  • підвищує імунітет;
  • покращує пам’ять та концентрацію.

Лохина містить велику кількість сполук  флавоноїдів, які здатні покращувати функції мозку. Вчені довели, що споживання продуктів багатих на флавоноїди допомагає дітям навчатись успішніше. 

Порада батькам: покладіть 70-80 грамів лохини до ланч-боксу зранку, щоб ваша дитина мала змогу підживитися корисним снеком впродовж шкільного дня

Інструмент схуднення

Яка жінка не мріє схуднути на пару кілограмів, щоб виглядати ідеально в омріяній сукні? Або який чоловік не прагне мати ідеальну форму перед літнім сезоном? Лохина допоможе у розв’язанні проблем із зайвою вагою, адже калорійність ягоди складає лише 39-45 ккал на 100 грамів. Цукерки та тістечка легко замінити на ці натуральні ласощі.

Як правильно їсти лохину

Лохину можна їсти в різних варіаціях: додати в йогурт, з’їсти з кашею, прикрасити тости — у будь-якому випадку буде дуже смачно, а головне — корисно.

Попри всі позитивні властивості, не варто зловживати цим продуктом. Чому ж не можна їсти багато лохини, запитаєте ви? Надмірне вживання свіжої ягоди може спричинити розлад шлунку.

Також слід зазначити, що королівська лохина містить натуральну саліцилову кислоту, відому як знеболювальний компонент у ліках. Вона також сприяє розрідженню крові, тому людям із проблемою згортання крові варто відмовитись від вживання цих ягід. 

Втім не слід хвилюватися, для переважної більшості людей споживання темно-синьої ягоди приносить лише користь. 

Скільки можна їсти лохини, щоб все гарантовано було гаразд? За словами дієтологів, добова норма складає 1-2 стакани свіжих ягід. 

Лохина — це справжня вітамінна бомба. Солодкий та насичений смак доповнюють цілющі властивості та користь цієї ягоди, яка  точно буде до вподоби і малечі, і дорослим.

Автор
Катерина Васюта
Оновлено
03.01.2023
Додано
06.12.2022
Переглядів
2195
Час читання
хв
Поширити

Коментарі

Ваша оцінка:

Подібні записи

Перейти до блогу
Салат з ананасом та куркою: 10 смачних рецептів
Салат із ананасом та куркою — це ніжна та універсальна страва, яка підходить як для повсякденного меню...
27.11.2024
230
Дієта після видалення апендициту: що можна їсти, а що ні
Видалення апендициту — поширена операція, яка потребує не лише хірургічного втручання, а й ретельного ...
25.11.2024
251
Як та скільки часу варити кукурудзяну кашу
Кукурудзяна каша — це смачна, корисна, та поживна страва, яку можна готувати на воді, молоці або їхній...
20.11.2024
252

Зараз читають

Хронічна ішемічна хвороба серця: стратегії лікування та управління
Хронічна ішемічна хвороба серця (ІХС) є провідною причиною смертності та інвалідності у всьому світі, ...
22.04.2024
361
Український виробник корму для домашніх тварин Optimeal
Домашні тварини не просто частина сім'ї - вони є символом радості, вірності та безумовної любові. Ці п...
01.07.2023
498
Правила використання кондиціонера влітку
Літо — час радісних вражень і сонячного тепла. Але разом з ним приходить спекотний клімат, який може з...
28.05.2024
412
Smeg – Італійське диво техніки
У кулінарному світі елегантність, функціональність та вишуканий дизайн зустрічаються унікальним способ...
27.11.2023
472
Що таке SPF і кому він потрібен?
Сонцезахисний крем призначений для того, аби убезпечити вашу шкіру від негативного впливу ультрафіолет...
25.03.2024
418
Продаж та встановлення світлодіодних LED екранів по всій Україні
Продаж світлодіодних LED екранів в Україні В світі цифрових технологій вуличні світлодіодні LE...
08.11.2023
509
Головні переваги ноутбуків з Європи від EUROPC
У морі пропозицій ноутбуків варто знати, на що звертати увагу, обираючи ідеальний варіант. Ноутбуки з ...
11.06.2024
481
Яка плитка краще підійде для тераси
Облаштування тераси вимагає відповідального підходу до вибору матеріалів. Магазин ABCCeramica, завдяки...
03.12.2024
204
Особливості виробництва та експлуатації медичних меблів
Медичні меблі призначені для використання не тільки в закладах охорони здоров'я (лікарнях, шпиталях, п...
14.09.2023
456