Чи вживати цукор? Питання десятиліть

Чи вживати цукор? Питання десятиліть
Зміст:

Кожного року замінників цукру та інформації про шкоду білого солодкого порошку стає все більше. Дієтологи доводять одне, а на прилавках магазинів продають інше. Кожного дня до людського шлунку потрапляє безліч смаків та відчуттів, від одних продуктів стає добре, а від інших може навіть виникнути залежність. 

Цукор – продукт, який не можна зірвати з грядки чи дерева. Він проходить величезний шлях, аби потрапити до нашого столу у вигляді маленьких білих кристаликів. Здається зараз це продукт номер «1», без якого людям і один день важко прожити. В чому популярність та секрет цього багатозначного продукту – розкаже стаття.

Що таке цукор і як він з’явився

Цукор – це назва простих або, іншими словами, швидких вуглеводів. Це дисахарид, який швидко розщеплюється та вивільняє молекули глюкози та фруктози.

Глюкоза та фруктоза – це структурні одиниці всіх цукрів. Вони швидко проникають в клітини та дають сили мозку. Точніше, ці молекули працюють паливом для людської життєдіяльності. 

А тепер треба зрозуміти, як взагалі робиться цукор на заводі:

 1. Плоди буряка миють, нарізають стружкою та кладіть в спеціальний дифузор. Далі, для екстрагування додають гарячої води.
 2. Після першого етапу отримують цукровий сік. Його очищують та фільтрують за допомогою активованого вугля.
 3. На цьому етапі концентрація цукру стає більше на 60%.
 4. Далі відбувається етап кристалізації.
 5. Отриманий продукт висушують та отримують сипучий порошок.

Здається нічого надшаленого у розробці цукру немає, але чому ж людство так страждає від нього?

Як цукор впливає на організм

Шлях молочної шоколадки

Організм людини з віками навчився перетравлювати фрукти, овочі, каші та м‘ясо. Але виявляється, величезна кількість цукру в крові стає руйнацією для організму. Аби не вводити в оману, розберімося.

Уявімо, ми з’їли шматочок шоколадки. Процес перетравлення почнеться у нашій ротовій порожнині, а далі по стравоходу перейде в шлунок. Наступний крок: цукор розщеплюється на глюкозу та фруктозу. Глюкоза дає дію підшлунковій залозі виробляти інсулін, а ось фруктоза потрапляє до печінки, де сама вирішує чи виробляти енергію, чи перетворюватися на жири. 

Після того, як їжа перетравилася, мозок дає вказівку – з’їсти ще цукру, бо енергії вже немає. Чому? Тому що ми з’їли сахарозу в переробленому стані, не з фруктів та овочів, а у вигляді білих кришталиків, тобто, готовий швидкий вуглевод. Це означає, що сахароза швидко потрапила в кров, а через деякий час мозок попросить ще енергії, і так знову і знову.

На цьому етапі може з’явитися звикання.

Коли починається звикання

Отже, якщо цукор – це простий вуглевод, то енергія до мозку донесеться зі швидкістю вітру, а от якщо з’їсти складний вуглевод, наприклад, солодкий банан, то шлунку спочатку треба розщепити складний вуглевод на простий, а далі вже на фруктозу та глюкозу. Ось, чому їсти захочеться пізніше.

Що стосується звикання, то мозок починає розуміти, що можна отримати щастя в одну мить, він починає потребувати саме цукор для швидкої енергії. Якщо  емоційні потрясіння заїдати солодощами, то надалі може бути звикання як і психологічне, так і фізіологічне. 

Вся суть в швидкій енергії та виробленні гормону щастя, який потребує організм.

Цукрова залежність, що доведена експериментом

У 2014 році був знятий фільм «Цукор» (That Sugar Film), який дуже чесно і на очі показує результати споживання цукру. 

Історія розповідає про чоловіка, який вирішив їсти цукор 2 місяці та подивитися на результати, які він принесе. Впродовж 2-х місяців він був під наглядом лікарів та їв «здорові» продукти, такі як йогурт з підсолоджувачем, гранолу з додаванням цукру чи «корисні» батончики. До фільму він їв 2800 калорій різних продуктів, а під час експерименту – так само 2800, але з цукрами. До того ж спортивні вправи залишаються такими ж. 

До цих складних та водночас цікавих двох місяців він ніяк не готувався, робив все як було, перевірявся у лікарів і результати були прекрасними.

Починається перший тиждень і рівень цукру в крові стає вищим, ніж зазвичай. Мозок починає перестроюватися і отримувати швидкі вуглеводи. Починається звикання. Сили на спорт стає менше, а вага починає рости, настрій також змінюється не на краще. 

Аналізи після експерименту були шаленими: в печінці почалися збиратися жирові відкладення, а органам стало важко працювати.

Вирішальним також стали прищі, надмірна вага та перемінний настрій. Якщо у вас буде вільна хвилинка, не відкладайте на потім, а просто подивіться доведені факти власними очима.

Гіркий висновок солодкої правди

Що робить надмірне споживання цукру з людиною:

 • впливає на життєдіяльність органів;
 • збільшує вагу;
 • псує зуби та утворює карієс;
 • забирає енергію;
 • утворює запалення в організмі;
 • впливає на настрій;
 • збільшує вироблення інсуліну.

Отже, споживання цукру – це вибір кожної людини. Після експериментів та великої кількості доведень, цукор досі видніється на прилавках магазинів та швидко скуповується покупцями. Досить важко кожного разу перевіряти склад продуктів чи не їсти торт за компанію на день народження. Насправді людині достатньо цукрів з природних продуктів, і вона не потребує переробленого цукру.

Пам’ятайте, здоров’я – у ваших руках і це тільки ваше право: берегти та примножувати або забути та шкодити. Бережіть себе!

Автор
Катерина Карпуніна
Оновлено
04.03.2023
Додано
04.03.2023
Переглядів
682
Час читання
хв
Поширити

Коментарі

Ваша оцінка:

Інші записи

Перейти до блогу
Яка жирність домашнього коров’ячого молока
Чи замислювалися ви коли-небудь, чому молоко з вашого фермерського ринку має більш вершковий смак, ніж...
18.04.2024
212
Чим корисний топінамбур
Топінамбур, або земляна груша, - це коренеплід, який стає все більш популярним завдяки своїм численним...
17.04.2024
228
Прості десерти для посиденьок із друзями
Десерти із серії «гості на порозі» — це не лише швидкі закуски й нарізки. Зібрали кілька рецептів для ...
16.04.2024
211