Як не нудьгувати під час блекауту. Корисні й цікаві розваги, які не потребують світла

Як не нудьгувати під час блекауту. Корисні й цікаві розваги, які не потребують світла
Зміст:

У більшості з нас відключення електропостачання дорівнює відключенню життю. Ми існуємо від графіка до графіка, відкладаємо всі найважливіші справи на «світлий» період. Та попри те, що пітьма увірвалась у нашу буденність, час не зупиняється. Так, деякі справи неможливо виконати без електроенергії, ми змушені чекати та відкладати. Але багато занять залишаються для нас доступними навіть під час блекауту. Цілком можливо, саме до цих занять у нас і не доходили руки, коли ще сяяло світло.

Якщо ти наодинці з темрявою

1. Книги

Чи не перше, що спадає на думку, коли відключили світло, – здмухнути пил з книжкових сторінок. Цей простий варіант завжди залишається безпрограшним. Адже перед вами відкривається можливість потренувати свою пам’ять, розвинути уяву, поповнити лексичний запас, насолодитися цікавою історією, відірватися від проблем. Та й хто ж не любить іноді романтизувати своє життя. Читання книги під тьмяним сяйвом ліхтарика або свічки – незвично казкова естетика, до якої ще не раз хочеться повертатися.

2. Фільми, серіали

Коли гаджети та повербанки заряджені на сто відсотків, то чому б не глянути фільм чи серіал? Особливо якщо вони вже давно не виходять зі списку «на потім». З одного боку, блекаути породили багато хаосу та прокрастинації, а з іншого – дали нам і можливість подолати цю прокрастинацію.

3. Музика

Улюблені пісні – психологічна панацея від багатьох негараздів. Знайомий та приємний мотив пісні допомагає почувати себе в затишку. Бодай коли на телефоні не залишилося заряду, можна наспівувати улюблені композиції, тим самим покращуючи собі настрій. Не важливо, чи є у вас хист до співу: якщо подобається – співайте.

4. Тренування голосу

Навіть якщо ви не плануєте працювати на радіо чи дублювати екранізації, голос – дуже важливий інструмент у житті. Чим зрозуміліша дикція, чим приємніший голос, тим краще вас буде сприймати оточення. Якщо ви хочете зайняти себе чимось цікавим, легким і водночас корисним, вправи для голосу – саме те, що треба. Їх можна робити хоч у цілковитій темряві. Ось декілька з них:

  • «маска» (вимовляйте протяжний звук «м», намагаючись опустити тон голосу якомога нижче – так, щоб грудна клітка завібрувала. Вправа дуже вдало відкриває грудний регістр, що робить голос нижчим і приємнішим);
  • комплекс Стрельникової (дуже корисна дихальна гімнастика, яка не тільки покращує голос, а й допомагає позбутися закладеності носа. Принцип вправ – короткі шумні вдихи під час неважких рухів: повороти голови, згинання корпусу, напівприсідання тощо);
  • «ліпролл» і «тангролл» (ці дві вправи хоч і мають незвичні назви, є дуже простими, корисними і цікавими.  Ліпролл – вимовляння звуку «брр» самими лише губами, а тангролл – вимовляння протяжного звуку «р». Ці техніки допомагають позбутися затисків у гортані та покращують дикцію).

5. Спорт, медитація

Підтримувати тіло й душу в тонусі – завжди актуально. Коли немає змоги вдивлятися в екран монітора та клацати клавіатурою, можна скористатися можливістю і зробити декілька спортивних вправ. Або ж під приємну мелодію чи шуми поринути в глибини свідомості, очищуючись від непотрібних думок. Бадьора зарядка або медитативна релаксація обов’язково покращать самопочуття і налаштують тіло з розумом на позитив.

6. Прогулянка та фотографія

Коли зранку немає електрики, а за вікном погожий день без гудків повітряної тривоги, то це привід подихати свіжим повітрям. Якщо є можливість, можна взяти з собою фотокамеру й поповнити галерею гарними знімками. Але обов’язково пам’ятайте про заборону знімання військової техніки та об’єктів критичної інфраструктури.

7. Прибирання

Якщо ж погода залишає бажати кращого і ви маєте сидіти в кімнаті, приділіть увагу навколишньому простору. Хоча пилосмок увімкнути не вдасться, можна протерти пил з поверхонь, прибрати зайві речі, привести до ладу робочий простір. Вже давно доведено, що чистота й порядок у приміщенні покращує психічну стабільність.

8. Рукоділля

Хендмейд наразі у тренді. Плетіння з бісеру, в’язання, шиття, виготовлення ручних прикрас або предметів загального вжитку. Ці заняття, окрім того, що можуть неабияк захопити, ще й дають можливість непогано підзаробити. Кому ж не хочеться тепленького в’язаного светрика на зиму?

9. Навчання

Ніколи не пізно дізнаватися щось нове. Можливо, ви плануєте підтягнути іноземну мову або почати вивчення нової. Чи хотіли заглибитися в історію, науку, опанувати нові навички. Відсутність електрики не має ставати цьому на заваді. Достатньо лише запастися ручкою, блокнотом, ліхтариком та паперовим посібником.

10. Творчість

Дайте волю своїм думкам вилитися на папір чудовим віршем або прозою. Ви давно хотіли поекспериментувати з фарбами чи ескізами? Ви мимоволі можете вигадати унікальну мелодію, яка згодом переросте в повноцінну авторську пісню? Фантазуйте, креативте, вигадуйте. Час спливає дуже непомітно, коли ви наважуєтеся звільнити свою уяву.

Розваги для компанії

1. Настільні ігри

Якщо у колі друзів або сім’ї вас застав блекаут, саме час витягнути настільні ігри. Шахи, шашки, доміно, карти, монополія, твістер. Існує дуже широкий асортимент настільних ігор на будь-яку тематику з різними принципами гри. «Містеріум», «Ханамікоджі», «Імаджинаріум», «Детектив клуб», «Форпост», «Зелений мексиканець», «Капіталіст» і дуже багато інших – як класичних, так і нових.

2. Ігри для компаній

Буває й таке, що під рукою немає ні шах, ні карт. Проте існує безліч інших розваг, які потребують лише людей та їхній ентузіазм. 

  • Мафія. Гра в мафію дуже вдало впишеться в загальну атмосферу. Загадки, підозри, жертви та вбивці, розслідування. Мати спеціальну настільну гру – необов’язково. Достатньо лише ручки і клаптиків паперу, на яких будуть записуватися ролі для гравців. У грі дві ключові фрази, які говорить неупереджений ведучий: «Місто засинає, прокидається мафія» і «Мафія засинає, прокидається місто». Перша дає сигнал усім заплющити очі, а мафії тим часом тихо обрати жертву. Друга – усім розплющити очі й обрати найбільш підозрілого гравця. Принцип гри простий – якщо ти мафія, не викликай підозр, а якщо звичайний мешканець – намагайся спіймати мафію і не стати жертвою.
  • Правда чи дія. Ця гра допоможе дізнатися одне в одного щось нове та неабияк повеселитися. Кожний гравець, коли настає його черга, обирає «правду» чи «дію» і має відповісти на будь-яке питання чи зробити будь-яку дію, яку попросять його інші гравці.

  • «Хто я?». Один гравець загадує будь-якого персонажа, людину, річ, а інший гравець за допомогою питань намагається вгадати цього персонажа. Причому на питання можуть бути лише відповіді «так» чи «ні». Хто дивився телепрограму «Хто зверху» або грав у «Акінатора», знає про що мова.
  • Крокодил. Гра для креативних та гнучких. За допомогою самих лише жестів та рухів намагайтеся зобразити будь-якого персонажа. Чим швидше ваші друзі його вгадають, тим краще.
  • Діжка сміху. Чим більше гравців у цій грі, тим краще. Кожний пошепки каже сусідові слово чи словосполучення. Далі один із гравців – ведучий – ставить по одному питанню, на яке інші гравці мають відповісти словом, сказаним сусідом. Наприклад: сусід сказав вам слово «вареник». Ведучий запитує у вас: «Що ти попросив цього року у Санта-Клауса?» Ви ж відповідаєте: «Я попросив вареник». Переможець – той, у кого відповідь буде смішніша – далі бере на себе роль ведучого.
  • Гра тіней. Непогана розвага для компанії, в якій є діти. Можна влаштувати цілий показ казкової історії, за допомогою рук роблячи і зайчиків, і вовчиків, і пташок. 

3. Розмови

Немає настрою грати? Завжди актуальним варіантом буде просто поговорити. Як казав Франческо Петрарка, «найбільше і непомітніше час забирають розмови з друзями». Живе спілкування з друзями та родиною неабияк зближує вас та прикрашає, здавалося б, нудний вечір. Навіть якщо вам здається, що ви вже обговорили все на світі, завжди знайдуться теми, на які можна говорити вічно.

Автор
Анастасія Апихтіна
Оновлено
17.12.2022
Додано
04.12.2022
Переглядів
906
Час читання
хв
Поширити

Коментарі

Ваша оцінка:

Інші записи

Перейти до блогу
Ефективність зворотного осмосу для очищення води
Ефективність зворотного осмосу для очищення води Потужним процесом очищення, який використовується ...
26.03.2024
209
Що таке SPF і кому він потрібен?
Сонцезахисний крем призначений для того, аби убезпечити вашу шкіру від негативного впливу ультрафіолет...
25.03.2024
212
Жіночі сарафани – як обрати та де купити
В спекотні літні дні сарафан є невід'ємною частиною жіночого гардеробу. Цей одяг представляє собою сук...
24.03.2024
214