Мікрофлора — це бактерії, гриби, дріжджі та інші найпростіші організми. Вони потрапляють до нас з народження та активно «заселяють» кишківник, закріплюючись на слизовій оболонці та утворюючи щільний бактеріальний шар, так звану біоплівку. Мікрофлора важлива для підтримки імунної та травної системи, синтезу певних вітамінів та психоемоційного балансу.
Пробіотики – це корисні мікроорганізми, що розмножуються в кишківнику, стимулюють синтез корисних бактерій та пригнічують ріст патогенної флори. Деякі пробіотики можуть виробляти корисні підтримуючі речовини, такі як вітаміни та короткі ланцюги жирних кислот.
Звичайними представниками нормальної мікрофлори є біфідобактерії, лактобацили, бактеріоди, ентерококи й кишкова паличка. Пробіотичні бактерії Lactobacillus та Bifidobacterium найчастіше використовуються в пробіотичних продуктах.
Lactobacillus покращує здатність організму боротися з опіковими та грибковими інфекціями, сприяє зниженню частоти та тривалості застуди чи грипу, знижує артеріальний тиск, зменшує сепсис підшлункової залози, стимулює імунітет у дітей з ВІЛ, знижує вірогідність розвитку післяопераційної інфекції, ниркових каменів та пневмонії.
Bifidobacterium longum сприяє пригніченню росту шкідливих бактерій, знижує частоту виникнення закрепів та попереджує розвиток діареї у дітей.
Пробіотики корисні для здоров’я – вони підтримують баланс мікрофлори, імунну систему та травлення, зменшують ризик запалення кишківника та ряду інших захворювань.
Оскільки біфідо- і лактобактерії виробляють молочну кислоту, їх називають молочнокислими бактеріями. Створюючи кисле середовище, біфідобактерії перешкоджають розмноженню патогенної, гнильної й газотвірної мікрофлори кишківника.
Деякі пробіотики допомагають у розщепленні їжі та підвищують ефективність травлення. Біфідобактерії виробляють цілу низку незамінних амінокислот, вітамінів — К, С, РР, В6, В12 і сприяють їхньому всмоктуванню. Без діяльності корисних бактерій неможливе краще засвоєння заліза, кальцію, вітаміну Д, тобто вони мають антианемічну й антирахітичну дію.
Близько 70% імунної системи людини зосереджено в кишківнику. Пробіотики підтримують функціонування цієї системи, пригнічують розвиток патогенних бактерій, захищають стінки кишківника, зменшуючи запалення та підвищуючи стійкість до інфекцій.
Обираючи пробіотики, зверніть увагу на:
Вибираючи пробіотики, керуйтеся своїми потребами та порадами лікаря. Дотримуйтеся встановленої дози, що вказана в інструкції. Підібрати пробіотики та дієтичні добавки можна в інтернет магазині FitoMarket. В каталозі представлена продукція найвищої якості від вітчизняних та закордонних виробників. Вся продукція сертифікована.