«Хочеш дізнатися про менталітет країни – подивись їх фільми, почитай книги або організуй подорож в одну з закордонних сімей» – хибна думка багатьох людей.
Культура – це ідеальний прообраз країни, це те, що хоче бачити людство або не хоче. За фільмом стоїть режисер, команда і їх розсуд на цю тему, за книгою – автор, який хоче змінити читача, а сім’я – в кожного вона своя. Та дещо між суспільством завжди однакове, невигадане, а надбане століттями – це МЕНТАЛІТЕТ.
Столиця кленового сиропу – КАНАДА пишається законослухняним народом. Школярі ніколи не списують, адже «ніхто не може видавати свої знання за чиїсь». До того ж, канадці ніколи не будуть дискутувати на підвищених тонах, вони просто можуть промовчати і не розмовляти.
Що не скажеш про гарячих ІСПАНЦІВ. Ви не раз чули про «неоднозначний іспанський характер», допізна танцюючими фестивалями та водночас віру в сильні католицькі цінності. Вище всього іспанці цінують власне задоволення, а якщо дія не приносить веселощів – немає сенсу її робити. Але та гаряча кров далеко не працьовита, в їх суспільстві немає шаленого пориву бути багатим. Головне в житті – розслабитися і бути щасливим.
І ще одна нація, яка не переймається дрібницями – АВСТРАЛІЯ. Водії пропускають пішоходів, посмішки на кожному кроці та чистота на вулицях. У жінки та чоловіка є рівні права та обов’язки.
Ще років 20 тому, українців ототожнювали з росією, білоруссю та Польщею. Казали про «братський народ» забуваючи про те, що це зовсім інша ментальність.
Культура росії крадеться роками від інших країн, створюються фільми на пропаганду «руського міра», а в мистецтві згадується зневажливе ставлення до людей інших країн. Як каже історик Кирило Галушко: «Вони живуть не в тому столітті, в якому ми. Вони в московському царстві часів середньовіччя. Головне в їх ментальності – зовнішня велич при відсутності змісту». Тобто, нехай їх усі бояться і прославляють, а для чого це все потрібно – ніхто й гадки немає.
Пам’ятник Невідомому солдату. Просто вчитайтеся в це речення. В країни-агресора немає цінності людині та сенсу її існування.
УКРАЇНЦІ, а ви знаєте про свій менталітет? Ми щирі, люблячі, дуже гучні. Наша гостинність – вище всіх країн світу. В нас цінуються наші традиції, звичаї. Сім’я для українців – сила-силенна.
П’ять книг про українську ментальність:
Солдати росії вбили багатьох, знищили будівлі та вигнали містян. Декотрі залишились вдома, а деякі поїхали за кордон.
Тіна Паравян з Британії пише: «Дякую і будь ласка – це слова, без яких я вже не можу уявити день в Англії. А ще тут все продумано для людей з інвалідністю. Ці люди не мають обмежень і вони навчаються в університетах і коледжах. Англійці дуже уважні до теми переробки сміття і піклуються про це».
Анастасія Лозовська з Німеччини пише: «На перший погляд німці можуть здатися занадто закритими. Звісно, людина від людини відрізняється, але в цілому – це хибна думка. Німці точно знають поняття особистого простору та кордонів. Вони знають, що таке закон і виконують всі умови без «надзору». Гучні скандали або італійські суперечки – це не про німців. Вони цінують свій робочий та особистий час. Провести час з сім‘єю чи заробити 500€ за півдня? Німець обере перше!»
Ментальність не повторюється, вона видозмінюється. Після важливих історичних етапів людство переходить на іншу планку ментальності: в думках, емоціях та діях. Та перед кожним завжди є вибір, і ніхто не може керувати цінностями та бажаннями людини.
Ментальність – це лише відображення людських чеснот однієї з країн. А якою людиною ставати в житті – залежить від кожного з нас.