5 найкрасивіших станцій київського метро

5 найкрасивіших станцій київського метро
Зміст:

Життя Києва неможливо уявити без метро, адже це швидкий, надійний та комфортний вид транспорту, щоб кожного дня перевозити близько півмільйона пасажирів. Щоб дістатися з одного кінця столиці в інший знадобиться 25-40 хвилин (в залежності від протяжності маршруту) – без перехресть, світлофорів та заторів (в той час як дорога на авто займає більше години).

Проте більшість людей, користуючись київською підземкою, навіть на хвилину не зупиняються, щоб розглянути мозаїки із зображеннями український князів на Золотих воротах, скульптури видатних письменників на Університеті, килими в стилі “Майоліки” на Хрещатику і т. д., тому пропоную вас ознайомити з п’ятірку найкращих станцій київського метро, які вам треба обов’язково відвідати.

Золоті ворота 

Ця станція є символом київської підземки, яка неодноразово потрапляла до рейтингу найкрасивіших станцій Європи та світу. Тема оформлення – історія міста Києва. Станцію прикрашають візантійські колони і величезні люстри, вага яких становить 600 кг. На мозаїчних малюнках між колонами зображені Князі часів Київської Русі, храми, різні орнаменти і шматочки необробленого мармуру.

Станція метро Золоті Ворота

Лайфхак: якщо йти вздовж колон за годинниковою стрілкою, то за 10 хвилин можна вивчити всю історію Києва.

Цікавий факт: В проміжному вестибюлі, який веде на вихід зі станції на одній із мозаїчних малюнків є напис “Слава Україні”, проте, навіть прискіпливо її розгледіти майже неможливо.

Університет

Станція метро Університет

Головний колір в її оздобленні – коричневий, який був привезений із Закарпаття. В центральному залі розміщуються бюсти видатних людей України та Росії, які працювали в Києві – Сковорода, Франко, Шевченко, Богомолець, Ломоносов, Пушкін, Горький, Менделєєв (в 2022 році бюсти російських діячів культури планують демонтувати).

А ще цю станцію називають археологічним музеєм – під бюстом Максима Горького можна побачити амоніти, які зображують тварину сучасника динозавра. Їхній вік приблизно 20 млн років. Станція отримала назву завдяки недалеко розташованого поруч головного червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Амоніти під бюстом Максима Горького:

Хрещатик 

Станція метро Хрещатик

Саме на цій станції 6 листопада 1960 року відбулося офіційне відкриття першої пускової дільниці столичного метро. Станція, яку відвідав кожен киянин та гість столиці. Головною прикрасою станції Хрещатик є килими в стилі “Майоліки” на пілонах. Автором цих шедеврів є київська архітекторка Оксана Грудзинська. 

Олімпійська 

Станція метро Олімпійська

Оформлена сірим уральським мармуром “Уфалей” – це дуже красивий камінь, який використовували в Києві, але по проєкту там мав бути білий мармур, але він знадобився для оздоблення музею ім. Леніна (нині Український Дім). Візитною карткою Олімпійської є композиції у формі олімпійського вогню з олімпійськими кільцями, яка розташована в кінці центрального залу. В касовому залі навпроти турнікетів розташовані барельєфи, які присвячені футболу та хокею.

Осокорки

Станція метро Осокорки

З 2018 року вона стала арт-об’єктом столичного метро. Склепіння станції прикрашають 8 малюнків, які символізують різні аспекти українського національного єднання: 

  • “Автономія”, 
  • “Батьківщина”, 
  • “Разом”, 
  • “Самоткана”, 
  • “Незавершена”, 
  • “Знання – скарб”, 
  • “Універсальна мова”, 
  • “Авдіївка”.
Автор
Михайло Гордовенко
Оновлено
30.11.2022
Додано
30.11.2022
Переглядів
1007
Час читання
хв
Поширити

Коментарі

Ваша оцінка:

Інші записи

Перейти до блогу
Пін Ап Офіційний Сайт: Огляд Можливостей та Мобільної Версії
Хоча у віртуальному просторі сьогодні існує багато онлайн казино, пошук оптимального майданчика для гр...
27.02.2024
200
Лілія: значення імені
Ім'я "Лілія" не лише має важливе значення в культурі та мові, але й несе за собою символіку, що збагач...
26.02.2024
226
Підтримка українців від фонду Pin Up Foundation
Після того як певні території нашої країни були звільнені від окупації, місцеві жителі опинилися у скр...
25.02.2024
207