Гарбуз – один з найкорисніших видів ягід. У її м’якоті міститься велика кількість вітамінів і мінералів, які незамінні для нашого організму. А саме: глюкоза, залізо, цинк, мідь, фосфор тощо. Корисний гарбуз, і для дорослих, і для дітей. А також для тих, хто хоче схуднути, адже він пришвидшує метаболізм. До того ж у 100 грамах ягоди лише 22 калорії!
Тож, ми зібрали добірку дієтичних, а головне смачних страв з гарбуза.
Відкриває нашу добірку дієтичних рецептів гарбузових страв – запечений гарбуз з насінням кунжуту.
Очищений гарбуз наріжте на невеликі шматочки – 2-3 см. Покладіть його у кип’яток і відваріть протягом 5-7 хвилин. Ягода повинна бути м’якою ззовні, втім з щільною серединкою. Витягніть її з води та промокніть рушником. На нагрітій у пательні олії, ретельно обсмажте гарбуз з усіх боків. Коли з’явиться рум’яна скоринка, відправляємо шматочки у духовку. Випікаємо при температурі 160°С протягом 10 хвилин до м’якості, а потім видаляємо зайву олію.
Готуємо соус: З’єднайте мед (якщо він у вас зацукрований – варто розтопити його на паровій бані й дати охолонути), сік апельсину, гірчицю й насіння кунжуту в одній тарі. Змішайте і полийте гарбуз. Залиште страву на 5-10 хвилин для гарного поглинання соусу.
Відмінний варіант гарячого обіду – це проста страва з гарбуза, а саме: суп-пюре.
Все нарізати й зварити до готовності. Води має бути небагато, аби до кінця приготування вона майже випарувалась і інгредієнти почали тушкуватися. У цей момент додаємо зубчики часнику. Потримайте на вогні 5 хвилин, потім зніміть і дайте трішки охолонути. Зробіть пюре з усіх інгредієнтів і додайте до нього води або молока. Додайте сіль та спеції за смаком і закип’ятіть. Потім накрийте суп кришкою і дайте трішки настоятися. Подавати суп можна з сухариками, зеленню чи сметаною.
Цей пиріг часто подають у ресторанах і кафе, адже його можна віднести до страв нової української кухні!
Очищений гарбуз потрібно порізати на шматочки. Викладіть у форму й відправте в духовку або мікрохвильовку. Випікайте до м’якого стану. Дістаньте гарбуз і, зробіть пюре. Додайте яйця, йогурт, подрібнені горішки і борошно, змішайте до однорідності. Випікайте в духовій печі при температурі 160°С, протягом 30-40 хв.
Гарбуз – продукт, який відмінно смакує у багатьох стравах та кухнях. Доказом цього є традиційна італійська страва – Різотто. На український манер – це різотто з гарбузом.
Готуємо соус: дрібно нарізаємо цибулину, помідор і 300 грам м’якоті гарбуза. Розігріваємо пательню і наливаємо рослинну олію. Додаємо наші подрібнені інгредієнти й тушкуємо 15 хвилин. Солимо, додаємо спеції та подрібнений часник. Викладаємо суміш у блендер – перебиваємо. Якщо вам здається, що соус занадто густий – додаєте трішки води.
Готуємо рис: Обсмажуємо цибулю до прозорого стану, кладемо в сковорідку промитий рис і прогріваємо все разом 1 хвилину. Додаємо у пательню вино. Коли суміш закипить, наливаємо один черпак теплого бульйону. Залишок бульйону підливаємо у пательню за потреби при випаровуванні. Додаємо сіль і спеції. Через 15 хвилин до рису викладаємо наш соус і перемішуємо. Тушкуємо суміш ще 5-7 хвилин, до повного приготування рису. Коли страва доготується, додаємо твердий сир і перемішуємо. Окремо обсмажуємо на вершковому маслі 100 гр. гарбуза, нарізаного шматочками. Додаємо спеції та сіль і викладаємо його на різотто. Після приготування страву відразу подаємо до столу.
Гарбуз також смачний і в поєднанні з м’ясом курки.
Курячі стегна без кістки нарізаємо кубиками, додаємо сіль і перець. Змащуємо маслом пательню і викладаємо м’ясо – тушкуємо 5 хвилин. Потім додаємо гарбуз нарізаний кубиками й подрібнені цибулю і 2 зубчики часнику. Тушкуємо ще 5 хвилин, опісля заливаємо в сковорідку овочевий бульйон (чи воду), додаємо 2 зубчики часнику, чебрець, лавровий листочок. Доводимо до кипіння, зменшуємо вогонь і тушкуємо під кришкою ще годину.
Відмінний варіант для сніданку. Ця страва містить у собі достатньо жирів, білків та вуглеводів, що дуже важливо під час схуднення.
Спочатку запарюємо родзинки окропом. Потім змішуємо у мисці натерте на терці яблуко зі шкіркою і натертий очищений гарбуз. Додайте у ємність однорідну масу з перетертого сиру, білків, солі й соди. Перемелені вівсяні пластівці й запарені родзинки засипаємо в миску та все ретельно перемішуємо. Застеляємо деко пергаментом і викладаємо тісто, формуючи майбутні оладки. Випікаємо у розігрітій духовці до 180°С – 30 хвилин.
З цього солодкого десерту можна зробити несолодку закуску. Варто лише прибрати солодкі яблуко і родзинки, замінивши їх на, наприклад, кабачок. Таку страву можна поєднати з натуральним йогуртом або додати соус зі сметани й зелені.
Швидкий варіант для вечері. Гарбуз смачно поєднується, і з гостреньким, і з солоденьким.
Перець і очищений гарбуз нарізаємо коротенькою соломкою і перекладаємо у підготовлену миску. Додаємо апельсини подрібнені кубиками. Очищені огірок і цибулю нарізаємо півкільцями й з’єднуємо з іншими інгредієнтами. Сіль, перець і пісне масло за смаком. Перемішуємо і смакуємо.
Гарбузова запіканка – ситна страва, котра багата не лише білком, а й клітковиною. Це важливо для схуднення!
Манку заливаємо кефіром, перемішуємо і залишаємо набухнути. Очищуємо гарбуз, натираємо на грубій тертці чи подрібнюємо блендером. Тушкуємо 10-15 хвилин. Важливо часто помішувати, щоб не пригоріло. Раптом в процесі приготування виділиться сік, то його варто злити. Після тушкування, даємо охолонути гарбузу.
Змішайте сир, манку, яйце і цукор. Суміш потрібно ретельно змішати, а ще краще скористатися блендером. Завдяки цьому страва вийде більш повітряна. Готова маса має бути густою – якщо підняти ложку, суміш не повинна стікати. Гарбуз обережно перемішуємо з сирною частиною. Потім форму для випікання змащуємо маслом. Якщо ви будете використовувати пергамент, то його також промащуємо.
Готову суміш виливаємо у форму і відправляємо в розігріту до 180°С духовку і випікаємо 45- 50 хвилин.
Не стравами єдиними – з гарбуза можна приготувати також смачні напої!
Змішайте всі інгредієнти в блендері або шейкері й насолоджуйтеся корисним і низькокалорійним напоєм!