Змалечку, більшості з нас, рідні постійно забороняли їсти солодощі, а особливо шоколад. Насправді саме цей продукт підвищує розумову активність, заспокоює нерви та викликає почуття щастя, завдяки генерації відповідних гормонів.
Ось декілька причин включити чорний шоколад до свого раціону:
Антиоксиданти, теобромін та поліфенол – речовини, котрі скорочують ризики захворювань серцево-судинної системи. Вони містяться в какао та якісному шоколаді. Ці компоненти здатні стабілізувати артеріальний тиск, покращити кровообіг та знизити ймовірність утворення тромбів. Чорний шоколад – відмінна профілактика таких захворювань, як: варикоз, інсульт, інфаркт, атеросклероз.
Шоколад допомагає роботі ендотелію (внутрішній шар судин) і покращує чутливість до інсуліну. Це дуже важливо, адже саме ця особливість визначає ризик виникнення та розвитку діабетичної хвороби. Людям, хто має цей недуг варто їсти шоколад без цукру або з мінімальним його вмістом.
Плоди какао-бобів багаті на антиоксиданти, які стримують старіння клітин ГМ. Вони сприяють збереженню пам’яті, концентрації уваги й кмітливості. Деякі вчені, провівши дослідження запевняють, що часте й помірне вживання гіркого шоколаду знижує ризик розвитку недоумства.
Чорний шоколад сприяє генерації ендорфіну, дофаміну, триптофану, анандаміду – гормонів щастя. Він здатний не лише покращити настрій, а й зменшити больові відчуття й наслідки стресу.
Ще в шоколаді міститься фенілетиламін – це хімічна сполука, інакше «наркотик кохання». Тому що, він здатний викликати збудження в мозку, яке схоже на закоханість. Себто, відчуття, які дарує нам шоколад подібні до відчуття закоханості.
Не забуваємо, що основним складник шоколаду – какао. Воно містить в собі антиоксиданти й флаваноли, які здатні покращити стан шкіри. У какао-бобах багато поліфенолів – речовин, які мають протизапальну та антиоксидантну дію. Також вони здатні нейтралізувати окисні пошкодження і захистити шкірний покрив від УФ-променів.
Шоколад – це природний пребіотик. Він здатний знизити ріст патогенної мікрофлори та сприяти генерації важливих, для нашого організму біфідобактерій. Втім, якщо ви хронічні та гострі хвороби шлунково-кишкового тракту, то варто проконсультуватися з лікарем.
Фахівці надають перевагу чорному шоколаду 70%. Процент вказує на кількість какао-бобів у плитці. Втім, на смак він доволі гіркий. Якщо для вас 70% несмачно, то почніть з меншого відсотка й згодом підвищуйте. Корисний чорний шоколад містить декілька складових. Наприклад, какао й цукор чи підсолоджувач.
Корисна шоколадка не повинна мати:
Тим, хто має гострі та хронічні захворювання, варто проконсультуватися з лікарем перед вживанням шоколаду! І пам’ятайте, що зловживання будь-яким продуктом, лише нашкодить. Обирайте тільки якісний шоколад і вживайте його помірно та з дозволу лікаря – тоді він буде вам на користь.