Життя Києва неможливо уявити без метро, адже це швидкий, надійний та комфортний вид транспорту, щоб кожного дня перевозити близько півмільйона пасажирів. Щоб дістатися з одного кінця столиці в інший знадобиться 25-40 хвилин (в залежності від протяжності маршруту) – без перехресть, світлофорів та заторів (в той час як дорога на авто займає більше години).
Проте більшість людей, користуючись київською підземкою, навіть на хвилину не зупиняються, щоб розглянути мозаїки із зображеннями український князів на Золотих воротах, скульптури видатних письменників на Університеті, килими в стилі “Майоліки” на Хрещатику і т. д., тому пропоную вас ознайомити з п’ятірку найкращих станцій київського метро, які вам треба обов’язково відвідати.
Ця станція є символом київської підземки, яка неодноразово потрапляла до рейтингу найкрасивіших станцій Європи та світу. Тема оформлення – історія міста Києва. Станцію прикрашають візантійські колони і величезні люстри, вага яких становить 600 кг. На мозаїчних малюнках між колонами зображені Князі часів Київської Русі, храми, різні орнаменти і шматочки необробленого мармуру.
Лайфхак: якщо йти вздовж колон за годинниковою стрілкою, то за 10 хвилин можна вивчити всю історію Києва.
Цікавий факт: В проміжному вестибюлі, який веде на вихід зі станції на одній із мозаїчних малюнків є напис “Слава Україні”, проте, навіть прискіпливо її розгледіти майже неможливо.
Головний колір в її оздобленні – коричневий, який був привезений із Закарпаття. В центральному залі розміщуються бюсти видатних людей України та Росії, які працювали в Києві – Сковорода, Франко, Шевченко, Богомолець, Ломоносов, Пушкін, Горький, Менделєєв (в 2022 році бюсти російських діячів культури планують демонтувати).
А ще цю станцію називають археологічним музеєм – під бюстом Максима Горького можна побачити амоніти, які зображують тварину сучасника динозавра. Їхній вік приблизно 20 млн років. Станція отримала назву завдяки недалеко розташованого поруч головного червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Амоніти під бюстом Максима Горького:
Саме на цій станції 6 листопада 1960 року відбулося офіційне відкриття першої пускової дільниці столичного метро. Станція, яку відвідав кожен киянин та гість столиці. Головною прикрасою станції Хрещатик є килими в стилі “Майоліки” на пілонах. Автором цих шедеврів є київська архітекторка Оксана Грудзинська.
Оформлена сірим уральським мармуром “Уфалей” – це дуже красивий камінь, який використовували в Києві, але по проєкту там мав бути білий мармур, але він знадобився для оздоблення музею ім. Леніна (нині Український Дім). Візитною карткою Олімпійської є композиції у формі олімпійського вогню з олімпійськими кільцями, яка розташована в кінці центрального залу. В касовому залі навпроти турнікетів розташовані барельєфи, які присвячені футболу та хокею.
З 2018 року вона стала арт-об’єктом столичного метро. Склепіння станції прикрашають 8 малюнків, які символізують різні аспекти українського національного єднання: