На перший погляд, лохину плутають з чорницею. Не даремно, адже ці ягоди дійсно схожі. Про користь чорниці ми чули змалечку від наших бабусь та дідусів, а ось чи знаємо ми про всі цілющі властивості великої темно-синьої ягоди?
Батьківщиною лохини вважаються Сполучені Штати Америки, вирощування цієї культури почали в першій половині ХХ століття. В країни Європи вона потрапила трошки пізніше, лише в 1950 – 1960 роках. Спочатку ягоду використовували як декорацію для десертів, тістечок. Лохина швидко набирала своєї популярності та всі почали дізнаватись про її цілющі властивості. З неї почали робити відвари та настоянки, кондитери використовували як барвник для надання більш насиченого кольору своїм стравам.
За вмістом вітаміну С лохина у багато разів перевершує навіть смородину, тому її користь для здоров’я надзвичайно велика, особлива в сезон застуди. Та це не єдине, за що цінують ягоду.
Лохина багата на вміст заліза, а це важливий мікроелемент для підтримки енергії, регуляції температури тіла та концентрації пам’яті, тому учням та студентам дієтологи радять їсти якомога більше синьої ягоди під час складання екзаменів.
Вітамін А та С у складі необхідні для підтримки тонусу в усьому організмі.
Мало хто знає, але ягоди лохини є одним з найкращих природних засобів зниження цукру в крові, чим зменшують ризик виникнення цукрового діабету. Велика кількість клітковини та натуральних поживних речовин позитивно впливає на роботу шлункового тракту.
Чоловікам необхідно вживати лохину для профілактики серцево-судинних захворювань. Темно-синя ягода знижує ризик виникнення інфаркту та інсульту, має позитивний вплив на функції репродуктивної системи чоловіків, є природною профілактикою онкологічних хвороб. Щоденне споживання ягід значно знизить ризик виникнення простатиту.
Корисні властивості лохини для жінок не варто недооцінювати. Один з найсильніших антиоксидантів у складі продукту здатен уповільнити старіння всього організму! Якщо додати ягоду до повсякденного раціону, то про дорогі косметичні засоби та похід до косметолога можна забути. Шкіра стане підтягнутою, зволоженою та блискучою, а стан волосся помітно покращиться без процедур в салоні краси.
Для вагітних жінок лохина є незамінним джерелом вітамінів, які неодмінно потребує організм в цей період. Якщо майбутня мама не має ніяких протипоказань, то вживати цю ягоду потрібно обов’язково. Залізо у складі продукту нормалізує стан гемоглобіну в крові та допоможе побороти нудоту та розлад шлунку. Кожна жінка, яка очікує на народження дитини прискіпливо ставиться до вибору харчових продуктів, адже раціон матері є невід‘ємною складовою формування здорового організму дитини. І лохина неодмінно має входити до цього раціону.
Користь лохини для дітей є безперечною. Однак вводити такий продукт в раціон потрібно з обережністю, адже вона може викликати алергічну реакцію. Якщо харчових розладів не виявлено, то корисну ягоду можна починати давати вже з одного року.
Чим корисна лохина для дитячого організму:
Лохина містить велику кількість сполук флавоноїдів, які здатні покращувати функції мозку. Вчені довели, що споживання продуктів багатих на флавоноїди допомагає дітям навчатись успішніше.
Порада батькам: покладіть 70-80 грамів лохини до ланч-боксу зранку, щоб ваша дитина мала змогу підживитися корисним снеком впродовж шкільного дня.
Яка жінка не мріє схуднути на пару кілограмів, щоб виглядати ідеально в омріяній сукні? Або який чоловік не прагне мати ідеальну форму перед літнім сезоном? Лохина допоможе у розв’язанні проблем із зайвою вагою, адже калорійність ягоди складає лише 39-45 ккал на 100 грамів. Цукерки та тістечка легко замінити на ці натуральні ласощі.
Лохину можна їсти в різних варіаціях: додати в йогурт, з’їсти з кашею, прикрасити тости — у будь-якому випадку буде дуже смачно, а головне — корисно.
Попри всі позитивні властивості, не варто зловживати цим продуктом. Чому ж не можна їсти багато лохини, запитаєте ви? Надмірне вживання свіжої ягоди може спричинити розлад шлунку.
Також слід зазначити, що королівська лохина містить натуральну саліцилову кислоту, відому як знеболювальний компонент у ліках. Вона також сприяє розрідженню крові, тому людям із проблемою згортання крові варто відмовитись від вживання цих ягід.
Втім не слід хвилюватися, для переважної більшості людей споживання темно-синьої ягоди приносить лише користь.
Скільки можна їсти лохини, щоб все гарантовано було гаразд? За словами дієтологів, добова норма складає 1-2 стакани свіжих ягід.
Лохина — це справжня вітамінна бомба. Солодкий та насичений смак доповнюють цілющі властивості та користь цієї ягоди, яка точно буде до вподоби і малечі, і дорослим.